• VIII Mikołajkowy Turniej Szachowy w Szydłowie

• W dniu 8 grudnia 2022r. został rozegrany ósmy szachowy turniej mikołajkowy pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Grabica Dariusza Kalisiaka. Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Grabica. Corocznie do udziału zgłasza się duża liczba zawodników z kategorii klas młodszych  1-4 oraz starszych 5-8. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 54 uczniów. Sędzią głównym od momentu powstania turnieju jest pan Piotr Kaukel - sędzia kl. II, instruktor szachowy z wieloletnim doświadczeniem z zarazem trener prowadzący zajęcia w GCK w Grabicy oraz w szkołach na terenie naszej gminy (w Brzozie, Woli Kamockiej i Szydłowie).

Po siedmiu rundach zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

KATEGORIA KLAS 1-4

1 miejsce – Piotrowski Antoni

2 miejsce – Książek Julian

3 miejsce – Pawlikowski Kornel

KATEGORIA KLAS 5-8

1 miejsce – Błaszczyk Maciej

2 miejsce – Krzymowski Piotr (SP Wola Kamocka)

3 miejsce – Patura Jacek (SP Wola Kamocka)

KATEGORIA DZIEWCZĄT

1 miejsce – Kaźmierczak Maria

2 miejsce – Zeler Wiktoria (SP Wola Kamocka)

3 miejsce – Tarnawska Zuzanna

Nagrodzeni najmłodsi uczestnicy z klasy 1: Bąkowska Marcelina (SP Wola Kamocka) i Maciołek Franciszek.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali statuetki, nagrody  i dyplomy ufundowane przez Przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Kalisiaka, wyróżnione zostały również biorące udział w turnieju dziewczęta oraz najmłodsi uczestnicy rozgrywek. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Przewodniczącemu Rady Gminy Grabica Dariuszowi Kalisiakowi za wieloletnie wspieranie tej ważnej dla społeczności gminnej inicjatywy oraz wszystkim osobom wspierającym. FOTORELACJA z imprezy dostępna jest na stronie https://spwitos.edupage.org/ oraz profilu facebook szkoły w Szydłowie.

Wyniki ogólne VIII Turnieju szachowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Grabica 2022r. zostaną zaprezentowane wkrótce.