• Spektakl profilaktyczny dla klas 0-3

• Nowa galeria Spektakl profilaktyczny dla klas 0-3 została dodana do albumu fotograficznego

16 listopada nasza szkoła gościła w swoich murach aktorów z łódzkiego Teatru Króla. Zaprezentowali oni spektakl pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka” niosący ze sobą wartości wychowawczo-profilaktyczne.

Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach działań Gminnego Programu Profilaktycznego Gminy Grabica i ukazywało zachowania różnych postaci zwierząt, które posiadają ludzkie cechy charakteru. W jego trakcie artyści przybliżyli dzieciom zasady dobrego zachowania m.in. szacunek do drugiej osoby, pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie, czy kultura słowa. Pojawily się też zagadnienia związane z profilaktyką uzależnień.

Spektakl za sprawą dynamicznych, humorystycznych dialogów, ciekawej oprawy muzycznej oraz interakcji działań scenicznych z dziecmi spotkał się z gorącym przyjęciem młodych widzów. Można się spodziewać, że przekazane treści skłonią uczniów do przemyśleń i pozostawią pozytywny ślad w ich głowach.

• Budujemy dawny folwark szlachecki

• Nowa galeria Budujemy dawny folwark szlachecki została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klasy VI podzieleni na cztery grupy mieli wykonać makietę folwarku szlacheckiego na lekcję historii. Wcześniej nauczyciel historii Edyta Bąkowska przeprowadziła lekcje na temat gospodarki Polski w XVI w. Omówione zostały zasady funkcjonowania folwarku szlacheckiego. Grupy przed przystąpieniem do pracy pokazały projekt według, którego będą robić makiety. Uczniowie przygotowali odpowiednie materiały i podzielili się pracą. Makiety zostały wykonane estetycznie i urządzono z nich wystawę w szkole.