• Zebranie z rodzicami

     • Serdecznie zapraszamy Rodziców/Opiekunów prawnych na zebranie, które odbędzie się w najbliższy czwartek 29.09.2022r. o godzinie 16:00.

     • Zawody powiatowe w Wolborzu

     • W dniu 21.09.2022r. odbyły się pierwsze zawody powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych na 1000 i 15000 metrów, które odbyły się w Wolborzu. Z naszej szkoły najlepiej zaprezentował się Piotr Krzymowski, który zajął III miejsce i tym samym awansował do finału województwa łódzkiego w Uniejowie.
      Piotr w swojej kategorii rywalizował w 58 osobowej grupie.
      Gratulujemy:)

     • Sprzątanie Świata

     • W piątek 16.09.2022r. uczniowie z SP Wola Kamocka uczestniczyli w akcji sprzątania naszej planety.
      Każda z klas sprzątała swój własny kawałek Świata:)

     • Dzień Kropki w naszej szkole

     • W 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Również w naszej szkole postanowiono zaakcentować ten dzień.

      16 września uczniowie klas V i VI na lekcji matematyki rozwiązywali nietypowe zadania związane z kropkami, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.

       

     • Wybory Samorządu Uczniowskiego

     • 14 września w naszej szkole odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów przystąpiło 5 kandydatów, którzy przedstawili w poszczególnych klasach swój program wyborczy. Przewodniczącym z najwyższą ilością głosów został Igor Baur. Resztę stanowisk przydzielono na późniejszym spotkaniu.

      Przewodniczący-Igor Baur
      Zastępca przewodniczącego-Adam Danielewicz
      Sekretarz-Nikola Bilariusz
      Skarbnik-Wiktoria Zeler oraz Justyna Krysiak

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny...

     • 01.09.2022r. 

      Msza Święta prowadzona przez proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Basztabina rozpoczęła nowy rok szkolny 2022/2023. Druga część uroczystości odbyła się w szkole. Pani Dyrektor Małgorzata Michalik powitała zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim sukcesów w pracy i nauce.
      Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na krótkie spotkania gdzie zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi w nowym roku.

     • Najlepsi nasi tegoroczni uczniowie klas 1-7

     • Publikujemy poniżej listę uczniów naszej szkoły, którzy w roku szkolnym 2021-22 uzyskali najlepsze wyniki w nauce. W przypadku klas 4-7 obok nazwisk podane zostały wartości średnie ocen, które zapewniły tym uczniom świadectwo szkolne z wyróżnieniem, czyli z tak zwanym "czerwonym paskiem".
      Wymienieni uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody książkowe z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Michalik podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy, żeby tak wyrwale i pilnie uczyli się w kolejnych latach.

      KLASA  I:
      Zuzanna Jończyk, Natalia Dąbrowska, Mateusz Gąsior, Dawid Hojwa, Jakub Kaleta.

      KLASA  II:
      Jagoda Cecotka, Krzysztof Jach, Mateusz Olasik, Lena Szewczyk.

      KLASA  III:
      Aleksandra Baur, Zuzanna Maciejewska, Blanka Remisz, Michał Jach, Nadia Szefer-Kotlicka, Maja Krzymowska, Agata Wężyk, Amelia Węglarska.

      KLASA  IV:
      Lena Jargan 5,18, Amelia Kujawska 5,18, Wiktoria Banaszczyk 5,09, Patrycja Leśniewska 4,91, Julita Jagodzińska 4,91, Michalina Masłowska 4,82.

      KLASA  V:
      Lena Mycka 5,50, Julita Marczyńska-Blada 5,42, Cyprian Kacper Jagodziński 5,25, Alleksandra Choińska 5,17, Maja Łaskawiec 5,08, Oskar Kaleta 4,83, Krzysztof Gąsior 4,83.

      KLASA  VI:
      Antoni Kowara 5,17, Miłosz Dąbrowski 5,00, Lena Gąsior 5,00, Wiktoria Łaskawiec 5,00, Wiktoria Zeler 4,92, Justyna Krysiak 4,83.

      KLASA VII:
      Adam Danielewicz 5,07, Mateusz Kujawski 4,83.

      Z okazji zakończenia roku szkolnego nagrody i dyplomy otrzymali też uczniowie ze 100-procentową frekwencją na zajęciach: Mateusz Szewczyk (kl. VI) i Michał Jach (kl. III), oraz uczniowie, którzy wyróżnili się wysokimi wynikami w czytelnictwie: Zuzanna Jończyk, Natlia Dąbrowska (kl. I), Zuzanna Pyć (kl. II), Aleksandra Baur (kl. III), Patrycja Leśniewska (kl. IV ), Jakub Łaski (kl. V), Justyna Krysiak (kl. VI) i Nikola Bilariusz (kl. VII).

     • Zakończenie roku szkolnego - kl. 0-7

     • Nowa galeria Zakończenie roku szkolnego - kl. 0-7 została dodana do albumu fotograficznego

      Po miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek.O godzinie 9:30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

      W uroczystości udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Na wstępie dyrektor szkoły pani Małgorzata Michalik podsumowała rok szkolny, przybliżyła najważniejsze osiągnięcia uczniów oraz podziękowała rodzicom, organowi prowadzącemu, nauczycielom i pracownikom szkoły za rzetelną pracę. Uczniowie klas I-VII szczególnie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali świadectwa z wyróżnieniem z rąk dyrektora szkoły oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

      Na koniec uroczystości pani dyrektor życzyła bezpiecznych, słonecznych i radosnych wakacji, aby pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem spotkać się za dwa miesiące.

      Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami i otrzymać świadectwa oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

      Następnie cała społeczność szkolna wraz ze Sztandarem szkoły udała się do kościoła parafialnego, by podziękować Panu Bogu za mijający rok szkolny. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup Marek Marczak, który udzielił absolwentom naszej szkoły sakramentu bierzmowania. Ksiądz proboszcz Krzysztof Basztabin w imieniu zgromadzonych wyraził radość i wdzięczność z faktu, że rok szkolny 2021/2022 kończy Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa. Homilię wygłosił ksiądz biskup podkreślił, że na zakończenie roku szkolnego przychodzi do nas z miłości Bóg w Słowie Bożym przeznaczonym właśnie na ten dzień Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa . Serce Jezusa - znak miłości Boga do ludzi. 

      "Odpowiadajcie Mu zatem miłością na miłość i nigdy nie zapominajcie o Tym, którego miłość do was pchnęła aż do śmierci"

      św. Małgorzata Maria

      Przed nami wakacje… a później rok szkolny, który również rozpoczniemy z Panem Bogiem.

     • Najlepsi absolwenci w roku szkolnym 2021/2022

     • Ukończenie szkoły podstawowej to także czas, kiedy nagrodzeni zostają najlepsi absolwenci.
      W tym roku uczniem, który uzyskał najwyższą średnią był Igor Zeler – 4,79. 
      Tegoroczni absolwenci otrzymali również szczególne nagrody przyznane przez:
      - Wójta Gminy Grabica p.Krzysztofa Kulińskiego dla najlepszego absolwenta – nagrodę otrzymał Igor Zeler.
      - Przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Gminy Grabica panią Halinę Westrych – za dobre wyniki w nauce i wzorową postawę uczniowską nagroda powędrowała do Piotra Hojwy.
      - Wyjątkową Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymał w tym roku uczeń, którzy zarówno w klasie 8, jak i w całej edukacji wykazał się wyjątkową postawą, godną naśladowania. Nagrodę tę otrzymał Antoni Pudeł.

      Jak co roku przyznana została również nagroda dla najlepszego sportowca, która trafiła w ręce 
      Kacpra Krzymowskiego.

       

      Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • Pożegnanie klasy VIII ze szkołą

     • Nowa galeria Pożegnanie klasy VIII ze szkołą została dodana do albumu fotograficznego.

      „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero się rozpoczyna”

      ks. Jan Twardowski

      23 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej. Uczniowie po raz ostatni zebrali się wspólnie, aby w obecności rodziców i zaproszonych gości pożegnać swoich wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, młodszych kolegów i koleżanki oraz szkolne mury.
      Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, ich rodzicom za wyjątkowe osiem lat realizowania wspólnych celów i dążenie do maksymalnego rozwoju wychowanków. Na koniec życzyła wszystkim absolwentom szczęścia i powodzenia w życiu i w dalszej edukacji oraz wspaniałego odpoczynku.

     • Zerówka w ZOO Orientarium

     • Nowa galeria Zerówka w ZOO Orientarium została dodana do albumu fotograficznego

        22 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę edukacyjną do ZOO Orientarium w Łodzi. Nowo powstały kompleks urzekł dzieci swoimi nowoczesnym wyglądem i atrakcyjnością.
         Dzieci miały okazję obejrzeć mnóstwo gatunków zwierząt w warunkach stworzonych na wzór tych naturalnych. Podziwiać mogły słonie indyjskie a także uczestniczyć w ich karmieniu i kąpieli. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać można było 1300 gatunków zwierząt i roślin morskich, w tym ryb, rekinów, płaszczek i rafę koralową.
        Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i bogatsze o wiele cennych informacji przyrodniczych i niezapomniane wrażenia z podwodnych obserwacji. Warto by zorganizować dla uczniów więcej wyjazdów do łódzkiego Orientarium.

     • Gminny Dzień Dziecka 2022

     • 22 czerwca 2022 roku na stadionie przy szkole podstawowej w Szydłowie odbył się gminny festyn z okazji Dnia Dziecka. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Grabica.
      Główną atrakcją były liczne konkursy sprawnościowe rozgrywane pomiędzy reprezentacjami szkół w trzech kategoriach wiekowych. Ponadto dla uczestników przygotowano poczęstunek i napoje a także dziecięcy dmuchany plac zabaw. Na koniec odbyło się podsumowanie przeprowadzonych konkursów i wręczenie nagród w postaci sprzętu sportowego dla szkół. Przy okazji wójt pan Krzysztof Kuliński wręczył też nagrody  laureatom tegorocznej edycji gminnego konkursu dla dzieci i młodzieży "Piękno jest blisko nas".

      Galerię fotograficzną Gminny Dzień Dziecka 2022 można obejrzeć na stronie internetowej organizatora.

     • Toruń. Wycieczka klas 1-3

     • Nowa galeria Toruń. Wycieczka klas 1-3 została dodana do albumu fotograficznego

      8 czerwca nasi uczniowie z klas 1-3 udali się wraz z wychowawcami w jednodniową podróż do Torunia. W programie tej wycieczki było między innymi zwiedzanie historycznego muzeum "Dom Mikołaja Kopernika" oraz praktyczne zajęcia w Warsztacie Piernikarskim.

     • Koncert "Rytm i melodia"

     • Nowa galeria Koncert "Rytm i melodia" została dodana do albumu fotograficznego

      2 czerwca o godzinie 18. na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Grabicy odbył się koncert piosenek Majki Jeżowskiej zatytułowany "Rytm i melodia". Ucziowie klas I-III oraz IV-VII, uczestniczacy w zajęciach naszego szkolnego koła muzycznego, zaprezentowali publiczności efekty swojej artystycznej pracy w programie z piosenkami znanej i lubianej wokalistki Majki Jeżowskiej. Nad doborem repertuaru, przygotowaniem wokalnym uczniów oraz choreografią czuwała pani Edyta Woźniak, nauczyciel muzyki w naszej szkole.
      Występ został nagrodzony przez widzów gorącymi oklaskami, a po jego zakończeniu pani Małgorzata Michalik, dyrektor naszej szkoły, pogratulowała młodym artystom tak udanego debiutu na deskach GCK. Gratulacje złożył też obecny na sali Wójt Gminy Grabica, pan Krzysztof Kuliński.

     • Przedstawienie na Dzień Mamy i Taty

     • Nowa galeria Przedstawienie na Dzień Mamy i Taty została dodana do albumu fotograficznego

      31 maja tego roku nasze dzieci z klas 0-III zaprezentowały program słowno-muzyczny przygotowany dla zaproszonych do szkoły rodziców. Okazją do tego wydarzenia był miniony Dzień Mamy i nadchodzący Dzień Taty. Dzieci odegrały pełne humoru scenki teatralne oraz wykonały piosenki i wiersze poświęcone rodzicom. Potem jeszcze dwójka naszych uczniów - laureatów gminnego konkursu recytatorskiego - miała okazję popisać się wykonaniem przygotowanych wierszy. Spotkanie z rodzicami zakończyło się życzeniami i podziękowaniami, jakie złożyła przybyłym rodzicom pani Małgorzata Michalik - Dyrektor Szkoły,

     • Gminny festyn dziecięcy przełożony na inny dzień.

     • Gminny Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka nie odbędzie się 1 czerwca, tak jak zaplanowano. Nowy termin dla tej imprezy nie został jeszcze ustalony ale będzie podany wkrótce. Bądźmy przygotowani na dobrą zabawę i czekajmy cierpliwie.