• Rozkład jazdy autobusów szkolnych - Rekolekcje

10.50 Wola Kam. SP

ODWOZY

12:00 Wola Kam. SP, Przydatki Kam., Kamocin DW, Ostrów

12:00 Wola Kam. SP, Lutosławice Rz., Lubonia, Lutosławice Szl.

• Spektakl w Teatrze Powszechnym

• We wtorek 20.02.2024 r. uczniowie  klas IV- VIII naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl teatralny pt. Janek, król przeprowadzek. Sztuka wystawiana jest w ramach autorskiego edukacyjnego cyklu dyrektor Ewy Pilawskiej „Dziecko w sytuacji”. Spektakl ten  to metafora  walki z przeciwnościami losu – lękiem, brakiem bezpieczeństwa, trudnymi relacjami w rodzinie. Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów. Celem wspólnego spotkania była rozmowa na temat obejrzanego widowiska i rozwijanie wrażliwości młodych widzów – przedstawienie, w sposób dla nich przystępny i zrozumiały, spraw ważnych, istotnych, często trudnych i wpływających na kształtowanie się świadomości i tożsamości  dorastającego człowieka.

• Zawody o nagrodę ks. Proboszcza w Szydłowie

• Już po raz trzeci odbył się Turniej Szachowy o Puchar Proboszcza Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. o. Pio w Szydłowie–Kolonii. Inicjatorem turnieju jest Proboszcz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – ks. Maciej Paramuszczak, a gospodarzem rozgrywek pan Jarosław Baran – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie. Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia, pan Piotr Kaukel. Z każdym rokiem turniej gromadzi coraz więcej uczestników, w tej edycji turnieju udział wzięło 68 graczy. Zawodnicy sklasyfikowani zostali w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki i dzieci z klas 1-3, uczniowie klas 4-8 oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych.​​​​​​ Najmłodszy uczestnik turnieju miał 5 lat.
            Naszych zawodników możemy zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Pełną galerię zdjęć opublikowano na stronie SP w Szydłowie

W kategorii uczniów klas 4-8 triumfowali nasi zawodnicy:

Dziewczęta:
            I miejsce – Julita Jagodzińska SP Wola Kamocka
            II miejsce – Amelia Czajka SP Szydłów
            III miejsce – Wiktoria Zeler SP Wola Kamocka

Chłopcy:
            I miejsce – Wojciech Mirowski SP Wola Kamocka
            II miejsce – Antoni Piotrowski SP Szydłów
            III miejsce – Karol Głowacki   SP Wola Kamocka

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz karty podarunkowe ufundowane przez ks. Proboszcza.

• Na Święto Babci i Dziadka

• W środę 24 stycznia 2024 roku dzieci z klas 0-III zaprezentowały zaproszonym babciom i dziadkom przygotowane pod okiem wychowawców przedstawienie słowno-muzyczne. Oprócz wierszy i piosenek z życzeniami widzowie mieli okazję obejrzeć dwa urocze układy taneczne w wykonaniu dziewczynek i chłopców z "zerówki" a także ubawić się programem kabaretowym przedstawionym przez szkolne koło teatralne dla klas 0-III. Po występach babcie i dziadkow  zaproszono na slodki poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców. Drodzy goście mieli też okazję do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z wnuczętami na tle świątecznej dekoracji.
            Zdjęcia w dużej rozdzielczości (do wywolania na papierze fotograficznym) można pobrać TUTAJ: