• Marzec 2024 r.

• Nasze dzieci z młodszych klas tradycyjnie już aktywnie uczestniczą w obchodach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Grupa zainteresowanych techniką uczniów klasy II i III, wzięła udział w projekcie wykorzystania drukarki 3D dla wykonania symbolicznej pary różnokolorowych skarpet na szkolną gazetkę ścienną. Projekt takich wydruków dzieci wykonały wspolnie z instruktorem (opiekunem szkolnej pracowni komputerowej) w prostym i zrozumiałym nawet dla tak młodych umysłów programie TinkerCad. Po odwzorowaniu przybliżonego kształtu obu skarpet, na jednej z nich umieszczono liczbę 21, a na drugiej rzymską trójkę, dla zaznaczenia daty obchodów, czyli 21 marca. W samym procesie wykonania wydruku dzieci również aktywnie uczestniczyły pod okiem instruktora. Uczyły się zmieniać szpule z kolorowym filamentem, ładować plik projektu do drukarki, uruchamiać drukowanie i na końcu wyjąć gotowy produkt z drukarki. Wszystko to bardzo ich zainteresowało i z chęcią wzięłyby udział w kolejnym projekcie z udziałem drukarki 3D.