2017-18
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętego Jana Vianneya w Woli Kamockiej. Mszę odprawiono w intencji uczniów i nauczycieli. Na wstępie uroczystości Dyrektor Szkoły Pani Grażyna Babska powitała serdecznie przybyłych gości i uczniów. Następnie podziękowała rodzicom, nauczycielom i pracownikom administracji za całoroczny wysiłek.
W trakcie akademii przyznano uczniom wyróżnienia: Nagrody za najlepsze wyniki w nauce, puchar dla najlepszego sportowca, nagrody za 100% frekwencję, czytelnictwo w szkolnej bibliotece oraz nagrody za aktywny udział na rzecz Samorządu Uczniowskiego.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie kl. VI oraz VII pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie części artystycznej uczniowie podziękowali Pani Dyrektor Grażynie Babskiej za wieloletnią pracę na tym stanowisku. Również rodzice zabrali głos dziękując za całokształt pracy. Akademię zakończyła Dyrektor Szkoły, przypominając o zasadach bezpieczeństwa i życząc wszystkim udanych i słonecznych wakacji.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych i odebrali świadectwa promujące do następnej klasy.
Sukces na Festiwalu Piosenki Religijnej w Brzozie
Sukcesem zakończył się występ trójki naszych trzecioklasistów na VI Festiwalu Piosenki Religijnej" zorganizowanym 23 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Brzozie. Nikola Bilariusz, Mateusz Kujawski i Jacek Patura zdobyli II miejsce w kategorii zespołów z klas I-III.
Do konkursu przygotowały uczniów nauczycielki: Edyta Wożniak i Dorota Lasecka.
Gratulujemy!
Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego dla „Grabki”
Aż 50 meczów z udziałem 12 drużyn odbyło się w Sulejowie w ramach VI Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. 28 kwietnia tego roku do rywalizacji przystąpiły drużyny m. in. z Piotrkowa Trybunalskiego, Moszczenicy, Wolborza, Grabicy, Przygłowa czy Sulejowa. Mecze przebiegały jednocześnie w dwóch miejscach: na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz na połowie dużej płyty boiska Skalnika Sulejów. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez marszałka Witolda Stępnia, piotrkowski zarząd OZPN, starostę Stanisława Cubałę oraz burmistrza Sulejowa, Wojciecha Ostrowskiego. Dodatkowo uhonorowani zostali: najlepszy zawodnik, strzelec, bramkarz oraz najmłodszy zawodnik turnieju, mający zaledwie 7 lat.
Naszą Gminę reprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Gminy Grabica. Zawodnicy z naszej gminy wygrali wszystkie spotkania i wygrali cały turniej. Największą liczbę bramek w turnieju i zarazem tytuł najlepszego strzelca zdobył Kacper Grzywiński (SP Brzoza ).
W składzie drużyny zagrało 7 uczniów naszej szkoły: Jakub Cezak, Piotr Krzymowski, Kacper Krzymowski, Kacper Strumiło, Bartosz Lorens, Igor Zeler i Krzysztof Mirowski, oraz zawodnicy innych szkół: Kacper Grzywiński i Wiktor Ossowski.
SP w Woli Kamockiej otrzymuje
Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa ŁódzkiegoPodsumowanie Miedzyszkolnego Konkursu "Piękno jest wokół nas" było okazją do uroczystego przekazania szkole Certyfikatu Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego.
„Piękno jest wokół nas" - I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny26 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej rozstrzygnięto I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pn. „Piękno jest wokół nas". Stanowił on kontynuację konkursu regionalnego „Grabica moja mała Ojczyzna" organizowanego dotąd przez Gimnazjum w Szydłowie.
W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Grabica, którzy w formie dowolnej pracy plastycznej ukazać mieli piękno wybranego miejscowego obiektu.
Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Śpiewak (przewodnicząca), Mirosława Płacheta i Urszula Szewczyk oceniła prace uczniów zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie. Nagrody książkowe ufundował Wójt Gminy Grabica Krzysztof Kuliński.Wyniki w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - Anna Kawnik - Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej,
II miejsce - Michał Wężyk - Szkoła Podstawowa w Szydłowie,
wyróżnienia - Jagoda Jagodzińska - Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej, Robert Kafar - Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej, Oliwia Stus - Szkoła Podstawowa w Boryszowie, Zuzanna Krawczyk - Szkoła Podstawowa w Szydłowie.Wyniki w kategorii gimnazjów:
I miejsce - Anna Marchlewicz - Gimnazjum w Szydłowie.Na uroczystości wręczenia nagród uczniowie szkoły w Woli Kamockiej zaprezentowali część artystyczną, między innymi inscenizację miejscowej legendy „O czarnym psie”. Konkurs przygotowała nauczycielka historii Edyta Bąkowska z pomocą nauczycieli: Agaty Misztal (oprawa plastyczna) i Edyty Woźniak (oprawa muzyczna).
Recytatorskie sukcesy uczennic z SP w Woli Kamockiej
27 kwietnia 2018 roku w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Marii Konopnickiej. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych :
- szkoła podstawowa, klasy I-IV
- szkoła podstawowa, klasy V-VII
- gimnazjum.Ogółem zgłosiło się 56 uczestników z 13 szkół , którzy byli oceniani przez jury w składzie: Urszula Derendarz - starszy kustosz Biblioteki Miejskiej w Piotrkowie Tryb. oraz Mariola Kilian - kierownik Biblioteki Gminnej w Grabicy.
Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej także brały udział w tym konkursie i odniosły sukcesy:
Martyna Strzelecka - 2. miejsce w kategorii "szkoła podstawowa - kl. I-IV "
- opiekun A. Malec
Sylwia Kabzińska - wyróżnienie w kategorii "szkoła podstawowa - kl. V-VII"
- opiekun D. WiączekSerdecznie gratulujemy!
Sukces „MAŁYCH ARTYSTÓW”
Zespół teatralny „Mali Artyści” ze Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej wraz z opiekunami Anną Malec i Elżbietą Strzelczyk świętują swój wielki sukces.
Nie po raz pierwszy już, nasi uczniowie wzięli udział w Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, który odbył się w dniach 13-14 kwietnia 2018 roku. „Mali artyści” wystawili spektakl teatralny „Babcia w kabarecie”, za który otrzymali II nagrodę w kategorii teatrów dziecięcych.
Jury po obejrzeniu 14 spektakli przedstawionych przez uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych doceniło żywiołowo i z humorem odegrane przedstawienie i talenty aktorskie młodych wykonawców z naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu barwnych kostiumów dla naszych małych aktorów.
Jasełka 2017
We wtorek 19 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe. Na spektakl przybyli: pan Krzysztof Kuliński - Wójt Gminy Grabica, ksiądz Krzysztof Basztabin - administrator parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Woli Kamockiej, pani Grażyna Babska - dyrektor szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, pani Danuta Strzelecka - wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, rodzice i uczniowie.
Przedstawienie składało się z dwóch części.
W I akcie miały miejsce cztery sceny, w których Józef z Maryją, zdążając do Betlejem, szukali schronienia. Prosili też o kromkę chleba i szklankę wody napotkanych po drodze ludzi. Na początku dotarli na boisko, gdzie spotkali rozmawiających ze sobą piłkarzy. Później natknęli się na grupę dziewcząt, które rozbawione wyszły z dyskoteki. W końcu udali się do hotelu. W żadnym z tych miejsc Józef z Maryją nie otrzymali pomocy, zostali wyśmiani i odrzuceni. Dopiero w scenie IV, na dworcu kolejowym, nawiązali znajomość z grupą bezdomnych i zostali potraktowani życzliwie. Ci biedni ludzie podzielili się z Maryją i Józefem tym, co mieli. Zaprosili ich do siebie, dali koc i karton mówiąc, że to ich łóżko, a przy tym poczęstowali kromką chleba i wodą.
W II akcie do stajenki, gdzie obok Maryi i Józefa było już Dzieciątko Jezus, oprócz pasterzy i Mędrców przyszli również sportowcy, dziewczęta z dyskoteki oraz pracownicy hotelu. Wszyscy rozpoznali w Maryi i Józefie tych podróżujących, którym wcześniej odmówili pomocy. Pełni skruchy pochylili się przed żłóbkiem i oddali hołd Świętej Rodzinie.
Między kolejnymi scenami jasełek mieliśmy okazję posłuchać, a także wspólnie odśpiewać kilka kolęd. Po jasełkach głos zabrali pan Krzysztof Kuliński Wójt Gminy Grabica i pani dyrektor Grażyna Babska, którzy złożyli wszystkim pracownikom szkoły i uczniom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.
Jasełka zostały przygotowane przez p. Dorotę Lasecką i p. Edytę Wożniak oraz uczniów z klas V – VII.
Andrzejkowych wróżb czas
Andrzejki to niezwykły dzień, pełen wróżb i magii. Jest okazją do dobrej zabawy w gronie kolegów i koleżanek, ciekawych, pełnych humoru rozmów i komentarzy na temat wróżb.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zadbał o to, aby kultywować polskie tradycje i zorganizował zabawę andrzejkową dla społeczności szkolnej. Przedstawiciele klas V-VII przygotowali bogaty katalog wróżb, dzięki czemu każdy uczestnik mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości. Wiele radości i uśmiechu dostarczyły uczniom przepowiednie odczytane z karteczek z kolorami, z symboli kwiatowych, z lanego wosku czy też przekuwania serduszek z imionami. Najwięcej jednak emocji wśród dziewcząt wzbudziła wróżba z butami przewidująca przyszłość związaną z zamążpójściem. Po wróżbach przyszedł czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się doskonale. Mamy nadzieję, że andrzejki dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Wyjazd do Bajkolandu
29 listopada uczniowie oddziału przedszkolnego, wraz z opiekunami, uczestniczyli w wyjeździe do Bajkolandu ,,Edan” w Piotrkowie Trybunalskim. Wyjazd ten był prezentem od rodziców z okazji mikołajek.
Dzieci aktywnie spędziły czas w tym dobrze zorganizowanym do zabaw miejscu, dającym możliwość wszechstronnego rozwoju, doskonalenia umiejętności ruchowych oraz przeżycia niesamowitych wrażeń. Na dużej powierzchni zabawowej znajdowały się: labirynty, tajemne korytarze, baseny z piłkami, zjeżdżalnie, ściany wspinaczkowe, sala z interaktywnymi konsolami do gier. Czas zabaw upłynął dzieciom szybko, miło i przyjemnie. Miłym akcentem słodka niespodzianka na mikołajki od pani dyrektor Bajkolandu.
Pobyt w Bajkolandzie był dla dzieci nie tylko dobrą zabawą ale także okazją do pracy nad poprawą koordynacji ruchowej oraz ćwiczeń sprawnościowych.
„Śniadanie Daje Moc” - 8 listopada 2017 r.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się podczas lekcji. To najlepszy start w nowy dzień!
Ogólnopolski program edukacyjny” Śniadanie Daje Moc” przyczynia się do promocji zdrowego odżywiania.
W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w tym programie. Z wielką chęcią i zaangażowaniem, przy wsparciu wychowawców i rodziców dzieci przygotowały kanapki i sałatki wykorzystując bogaty zestaw zdrowych produktów. Przy ich tworzeniu wykazały się pomysłowością i estetyką wykonania. Tak przygotowany posiłek, spożywany w gronie rówieśników, bardzo wszystkim smakował.
Konkurs recytatorski „Strofy o moim mieście”
27 października 2017 roku uczennice naszej szkoły brały udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Piotrkowie Trybunalskim. Tegoroczna edycja konkursu, z racji obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego, odbyła się pod hasłem „Strofy o moim mieście”. Ogółem do konkursu zgłosiło się prawie 70 uczestników, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy recytowali wiersze o naszym Piotrkowie.
Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej reprezentowana była przez dwie uczennice klasy VII: Julię Frączkowską i Wiktorię Kowalewską, przygotowywane przez polonistkę p. Dorotę Wiączek.
Dzień Patrona
26 października w naszej szkole był Świętem Patrona – Henryka Sienkiewicza. Aby uczcić jego pamięć, uczniowie przygotowali uroczystą akademię, podczas której zaprezentowali fragmenty najbardziej znanych utworów noblisty. I tak, zobaczyliśmy ustylizowanych bohaterów: „W pustyni i w puszczy”, „Potopu”, „Pana Wołodyjowskiego”, czy „Ogniem i mieczem”. Nie zabrakło oczywiście „Dumki na dwa serca”, podczas której uczniowie wykonali taniec charakterystyczny dla tamtych czasów.
Występy uczniów, przygotowane pod kierunkiem polonistek - p. Agaty Misztal i p. Doroty Wiączek, zostały przez publiczność pozytywnie odebrane i nagrodzone gromkimi brawami.
"W trosce o bezpieczeństwo"
Dnia 16 października 2017 r. naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, przeprowadzając pogadanki związane z bezpiecznym poruszaniem się dzieci i młodzieży po drogach.
Dzięki pokazanym materiałom multimedialnym uczestnicy mogli przekonać się, jak ważne jest używanie odblasków, prawidłowe oświetlenie roweru, a przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Na koniec prezentacji wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe gadżety i komiksy o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października, jest ważnym świętem polskiej oświaty – nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych, którzy szkoły nadzorują. Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod kierunkiem opiekunów przygotował uroczystą akademię, a swoją obecnością uświetnili ją zaproszeni goście: pan Krzysztof Kuliński – Wójt Gminy Grabica, pan Zenon Remisz – radny Gminy Grabica, proboszcz tutejszej parafii ks. kanonik Władysław Cieśla oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
W części artystycznej uczniowie kl.VI i VII zaprezentowali satyryczne przedstawienie. Nie zabrakło również ciekawych wierszy i piosenek, w których uczniowie wyrazili swą wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za pracę, „za ich cierpliwość nieprzebraną”, za to, że po prostu są. Po części artystycznej pani Dyrektor uhonorowała nauczycieli oraz pracowników obsługi za osiągnięcia w pracy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożył również Wójt Gminy Grabica i pani Monika Pączek przewodnicząca Rady Rodziców.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli słodkie upominki. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort oraz poczęstunek przy kawie przygotowany przez Radę Rodziców.
Obchody Dnia Papieskiego
Słowa ,,Idźmy naprzód z nadzieją” były hasłem XVII Dnia Papieskiego, który 8 października 2017 roku obchodzono w całej Polsce. Do tradycji naszej szkoły należy włączenie się w obchody ogólnopolskiego Dnia Papieskiego. W dniu 13 października 2017 roku w naszej szkole, w obecności zaproszonych gości, uczniowie zaprezentowali program –,,lekcję” o świętym Janie Pawle II. Przekazali informacje o życiu i pracy, jaką wykonał w czasie swojego pontyfikatu Ojciec Święty. Oddali hołd wielkiemu Polakowi, którego nauczanie jest zawsze aktualne. Program został przygotowany pod kierunkiem pani D. Laseckiej i pani E. Woźniak.
Dzień Głośnego Czytania Biblii
29 września obchodzimy Dzień Głośnego Czytania Biblii ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim, Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum idei ,,Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowali III. edycję Dnia Głośnego Czytania Biblii, której podsumowanie odbyło się w dniu 9 października 2017 r.
Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Administrator Archidiecezji Łódzkiej Ksiądz Biskup Marek Marczak i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.Cele przedsięwzięcia:
1. Zachęta do codziennego czytania Biblii i życia zgodnego z jej przesłaniem.
2. Zapoznanie się z możliwymi sposobów realizowania hasła ,,Idźcie i głoście”,
których przykłady możemy znaleźć na kartach Księgi Sędziów.
3. Ukazanie związku między zaufaniem Bogu, uczynkami a zbawieniem.
4. Popularyzacja i pogłębienie znajomości tekstów Pisma Świętego.
5. Ukazanie miłosierdzia Bożego, które przynosi ocalenie.
6. Upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych.Nasi uczniowie brali udział w tej edycji Dnia Głośnego Czytania Biblii poprzez:
- udział w wycieczce uczniów klas młodszych w dniu 4 października 2017 r. do Piotrkowa Tryb. na przedstawienie "Samson – najsilniejszy człowiek na ziemi” w wykonaniu uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Tryb.
- zorganizowanie w szkole w starszych klasach głośnego czytania ,,Księgi Sędziów”,
- udział w konkursie ,,Bohaterowie Księgi Sędziów”, wyróżnienie otrzymała Martyna Strzelecka – uczennica klasy III.
Gratulujemy!
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !
Dnia 27.09.2013r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy oraz własnoręcznie zrobione plakaty wyborcze. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie i wybierali oni swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów:
- Julia Frączkowska (klasa VII),
- Julia Just (klasa VII),
- Wiktoria Kowalewska (klasa VII),
- Robert Kafar (klasa VI),
- Kamil Węglarski (klasa VII).Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Robert Kafar.
Wśród wszystkich głosów nie było głosów nieważnych. Komisja wyborcza, składająca się z nauczycieli, czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Po głosowaniu odbyły się wybory uczniów do poszczególnych sekcji samorządu. Pełen skład Samorzadu Uczniowskiego można znależć w zakładce Społeczność Szkoły.
Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów była pani Renata Dziomdziora - opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2017
„Nie ma śmieci – są surowce !” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątania świata”, do której przyłączyli się nasi uczniowie. Celem tegorocznej edycji było propagowanie selektywnej zbiórki odpadów z podziałem na papier, szkło i plastik.
W piątek 15 września uczniowie założyli rękawiczki, wzięli w ręce worki i z uśmiechem na twarzach ruszyli sprzątać okolicę. Po skończonej akcji uczniowie zgodnie stwierdzili:
„Było miło i wesoło, a oprócz świetnej zabawy zrobiliśmy coś pożytecznego dla środowiska.”Pielgrzymka uczniów do Wadowic i Krakowa-Łagiewnik
,,Wiadomo, jak wiele dla rozwoju ludzkiej osobowości i charakteru znaczą pierwsze lata życia,
lata dziecięce, a potem młodzieńcze.” (cyt. Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach)Wdzięczność za dar Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej szkoły wyraziły uczestnicząc w pielgrzymce do Wadowic i Krakowa-Łagiewnik wraz z rodzicami, innymi członkami rodzin i księdzem proboszczem. Dnia 9 września 2017 r. w kościele parafialnym Karola Wojtyły uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w Mszy Świętej dziękczynnej. Następnie zwiedzili dom rodzinny Jana Pawła II, dom, w którym 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła i spędził w nim dzieciństwo i młodość. Dzięki interaktywnej ekspozycji rozmieszczonej na powierzchni liczącej ponad 1000 m2 zapoznali się z drogą życiową św. Jana Pawła II.
Kolejnym celem wycieczki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, poświęcone życiu i działalności św. Faustyny Kowalskiej. Od lat 40. XX wieku jest to miejsce pielgrzymek związanych z obecnością obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu i celi zakonnej św. Faustyny. W programie wycieczki było także zwiedzanie krakowskiej starówki, Wawelu i spacer nad Wisłą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.