Aktualności

Nauka zdalna - INFO


Informacje tu zawarte kierujemy przede wszystkim do dzieci z klas 1-3, rozpoczynających właśnie naukę zdalną, oraz do ich RODZICÓW, na których pomoc bardzo liczymy. Wspierajcie, w miarę możliwości, naszych małych uczniów i uczennice.

Po pierwsze: aby mieć ogólne pojęcie o działaniu platformy Teams, o jej funkcjach i możliwościach, proponuję dzieciom i rodzicom obejrzenie kilkuminutowego filmu instruktażowego dostępnego w sieci. Na przykład:

·         Teams i Office 365 - poradnik od Pana Belfra dla ucznia i rodzica
https://www.youtube.com/watch?v=gsYNokUKCgU&t=908s

·         Przewodnik po Office 365 i MS Teams dla UCZNIA i RODZICA
https://www.youtube.com/watch?v=aWUOjCgbsTg

Po drugie: jak rozpoczynamy pracę? Najprościej będzie "wejść" na platformę Teams przez przeglądarkę internetową, korzystając z linku:  https://teams.microsoft.com

Teraz wystarczy wpisać login, który każdy uczeń dostał w szkole od nauczyciela infotmatyki, a następnie otrzymane razem z loginem hasło.

Jeśli jest to przeznaczony dla nas komputer, warto skorzystać z opcji "nie wylogowuj mnie" i z tego, żeby komputer zapamiętał hasło.

Przy logowaniu pojawi się propozycja pobrania i zainstalowania aplikacji Teams i pracy nie przez przeglądarkę, ale przez aplikację. Warto tej rady posłuchać i zainstalować aplikację Teams. Wtedy wchodzimy z ikony na pulpicie.

Jeśli już obejrzeli Państwo z dziećmi szkoleniowe filmiki, podaję dla przypomnienia:

  • gdy chcemy wejść na lekcję zdalną, po lewej stronie ekranu Teams otwieramy zakładkę Kalendarz, po czym (w oparciu o dzień tygodnia i godzinę) odnajdujemy niebieski prostokąt opisany jako nasza lekcja, klikamy w niego i wybieramy opcję Dołącz,
  • gdy chcemy odrobić zadane zdalnie lekcje, po lewej stronie ekranu Teams otwieramy zakładkę Prace i odnajdziemy tam zadane ostatnio lekcje, kartkówki itp., umiesczone przez nauczycieli na platformie,
  • gdy chcemy wyświetlić wszystkie informacje dotyczace konkretnego przedmiotu, po lewej stronie ekranu Teams otwieramy zakładkę Zespoły, klikamy na ikonkę otwierającą nam podstronę wybranego przedmiotu i mamy tam do dyspozycji  różne  podpisane na górze kolejne zakładki: Wpisy (tablica ogłoszeń, stąd również możemy wejść na lekcję zdalną), Pliki (tu nauczyciel publikuje materiały pomocnicze), Notes zajęć oraz Prace (wspomniane wcześniej prace domowe i klasowe) a także Oceny.


Wszystko to wydaje się być skomplikowane, ale szybko można się przyzwyczaić. Bądżcie dobrej myśli i... powodzenia!

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej
    Wola Kamocka 30
    97-306 Grabica
  • 44 616 11 10

Galeria zdjęć