2016-17
Wakacji nadszedł czas!
23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Akademia poprzedzona była mszą świętą w kościele parafialnym odprawioną w intencji uczniów i nauczycieli. Na wstępie uroczystości Dyrektor Szkoły pani Grażyna Babska powitała serdecznie przybyłych gości, nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów. Następnie podziękowała nauczycielom i pracownikom administracji za całoroczny wysiłek. Wyrazy wdzięczności skierowała również w stronę rodziców za ofiarowaną szkole pomoc i współpracę. Pani dyrektor podziękowała również Organowi Prowadzącemu za stwarzanie coraz lepszych warunków do nauki.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych najlepszym uczniom z klas I-VI. Ponadto uczeń kl. VI Piotr Olasik otrzymał nagrodę Dyrektora Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i osiągnięcie najlepszego wyniku ze sprawdzianu końcoworocznego, a uczennica kl. VI Julia Frączkowska - za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie - odebrała nagrodę Przewodniczącej Komisji Edukacji Rady Gminy Grabica pani Haliny Westrych. W trakcie akademii przyznano też kolejne wyróżnienia. Puchar dla najlepszego sportowca przypadł Dominikowi Rakowskiemu z klasy VI. Nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie kl. VI, którzy aktywnie pracowali w Samorządzie Uczniowskim oraz w Spółdzielni Uczniowskiej. Wyróżniono również najlepszych czytelników szkoły i uczniów ze stuprocentową frekwencją.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie kl. VI pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Akademię zakończyła Dyrektor Szkoły, przypominając o zasadach bezpieczeństwa i życząc wszystkim udanych i słonecznych wakacji.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych i odebrali świadectwa promujące do następnej klasy.
Święto Rodziców.
Maj i czerwiec to miesiące, w których szczególnie myślimy o swoich rodzicach z racji przypadających Dni Matki i Ojca. Z tej właśnie okazji 13 czerwca 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Rodziców. Uczniowie klas 0-III zaprosili swoich najbliższych na specjalnie dla nich przygotowane występy. Klasa 0 zaprezentowała bajkę „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, wierszowane życzenia i taniec. „Mali artyści” z koła teatralnego klas I-III zaproponowali widzom ciekawe, barwne, pełne humoru i dające do myślenia współczesne przedstawienie pt. „Rodzina na dobre i na złe”. Jak zwykle stanęli na wysokości zadania, ich występ był bardzo udany. Wszyscy uczniowie klas młodszych uczcili ten dzień poezją i piosenką. Rodzice ze wzruszeniem i zachwytem patrzyli na swoje pociechy.
Na zakończenie pani dyrektor Grażyna Babska złożyła wszystkim rodzicom serdeczne życzenia i podziękowała nauczycielom za przygotowanie uroczystości.
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie.
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły z opiekunami wyruszyli na zwiedzanie ciekawych zakątków naszego kraju. Tym razem udaliśmy się w Góry Świętokrzyskie na jednodniową wycieczkę, która odbyła się 6 czerwca 2016 roku.
W programie wycieczki znalazły się takie miejsca i obiekty, jak:
- Łysa Góra – Święty Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego,
- nowoczesne Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu (wystawa – spektakl światła, dźwięków i odgłosów przyrody),
- „Baby Jagowo” z atrakcjami dla dzieci u podnóża Łysej Góry – spotkanie ze świętokrzyską czarownicą i wieloma postaciami z bajek,
- Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku – przybliżenie postaci patrona naszej szkoły i miejsc z nim związanych,
- dąb „Bartek” – pomnik przyrody w Zagnańsku.
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.Pasowanie na czytelnika
„My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,
że będziemy dbać o książki, krzywdy zrobić im nie damy!
I wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą,
obowiązki czytelnika będziemy traktować z powagą!”Oto słowa uroczystej przysięgi, którą uczniowie pierwszej klasy złożyli w czasie pasowania na czytelnika. Zanim jednak nastąpił moment przyjęcia w poczet czytelników, pierwszoklasiści zapoznali się zbiorami biblioteki i obowiązującym w niej regulaminem. Obejrzeli również prezentację pt. „Kim jest wzorowy czytelnik?”. Wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem odczytali prośby, które kieruje książka do każdego czytelnika. Na zakończenie wizyty w bibliotece każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz kartę czytelnika uprawniającą do korzystania z biblioteki szkolnej.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej zwycięzcami
w finale powiatu piotrkowskiego w Orlikowej Lidze MistrzówW sobotę 22.05.2017r. na boisku Orlik w Sulejowie odbył się finał powiatu piotrkowskiego ziemskiego Orlikowej Ligi Mistrzów w kategorii wiekowej obejmującej klasy I-III. Organizatorami turnieju były: Urząd Marszałkowski w Łodzi, Łódzki Związek Piłki Nożnej, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejowie.
Do zawodów przystąpiły 3 drużyny, które uprzednio wygrały rywalizację w swoich gminach: Szkoła Podstawowa z Witowa, Szkoła Podstawowa z Woli Kamockiej oraz Szkoła Podstawowa z Dąbrowy nad Czarną. Młodzi piłkarze ze szkoły w Woli Kamockiej okazali się bezkonkurencyjni pokonując oba zespoły rywali. Oto wyniki:
SP Witów – SP Wola Kamocka 1:3
SP Wola Kamocka – SP Dąbrowa nad Czarną 6:0
SP Witów – SP Dąbrowa nad Czarną 13:1Puchar zwycięskiej drużynie wręczył prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Stanisław Sipa. Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Woli Kamockiej będzie reprezentować powiat piotrkowski ziemski w półfinałach Orlikowej Ligi Mistrzów na szczeblu wojewódzkim.
Skład zwycięskiej drużyny : Kacper Krzymowski, Piotr Krzymowski, Bartosz Lorens, Jakub Cezak, Kacper Strumiło, Tymoteusz Masłowski, Krzysztof Mirowski oraz Igor Zeler.
Opiekun : Michał MaciejewskiDar „ czystych serc ” na aukcję dobroczynną
Dnia 14 maja 2017 r. w parafii NMP Królowej Polski w Woli Kamockiej odbyła się I komunia święta dzieci z klasy trzeciej naszej szkoły. W tym roku do komunii przystąpiło 16 uczniów, którzy z przejęciem i zaangażowaniem przez kilka miesięcy przygotowywali się do tej uroczystości. Rodzice uczniów nie tylko zadbali o duchowe przygotowanie swoich dzieci, ale również postarali się o piękną oprawę uroczystości.
Wśród darów ofiarnych ufundowanych przez rodziców była m.in. piłka z autografem znanego piłkarza - pana Jacka Krzynówka. Wielu uczniów tej klasy należy do UMKS Grabka i w dniu I komunii świętej, składając dary, prosili o bezpieczeństwo i błogosławieństwo Boże w czasie gry. Po komunii nawiązano współpracę z Caritas i przekazano piłkę na licytację dla niepełnosprawnej dziewczynki Ewy Pachulskiej.
Dziewczynka ma 7,5 roku, od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę. Ma także zdiagnozowany autyzm. Można przeczytać historię Ewy na jej stronie internetowej www.ewapachulska.pl. Piłka z autografem została wystawiona na bazarku charytatywnym w czasie wakacji. Przekazujemy podziękowania dla rodziców naszych uczniów, którzy okazali wielkie serce i przekazali piłkę, aby wspomóc szlachetny cel.
„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi...”
Jan Paweł IIPodsumowanie konkursu plastycznego „Podróże z książką”
14 maja 2017 roku już po raz drugi zorganizowano w Rozprzy Galę Bibliotek Publicznych Powiatu Piotrkowskiego. Wśród wielu przygotowanych na tę okazję atrakcji zaplanowano też podsumowanie konkursu plastycznego „Podróże z książką”, skierowanego do młodzieży z terenu naszego powiatu. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej jako jedyni reprezentowali w konkursie gminę Grabica, zdobywając pięć spośród przyznanych nagród i wyróżnień. Oto ich nazwiska
w kategorii „Szkoła Podstawowa klasy I-III”:
Nikola Bilariusz – III miejsce,
Maja Rudnicka – wyróżnienie,
w kategorii „Szkoła Podstawowa klasy IV-VI”:
Maja Pościk – I miejsce,
Kamil Węglarski – II wyróżnienie,
Julia Just – wyróżnienie.Gratulacje!
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej
26 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej organizowanym przez Gimnazjum w Szydłowie.
Nasze osiągnięcia w kategorii klas IV-VI:
III miejsce - Julia Frączkowska kl.VI
Wyróżnienie - Jagoda Jagodzińska kl. IV
Wyróżnienie - Robert Kafar kl.V
Młodzież przgotowała do konkursu polonistka - pani Agata Misztal.
Gratulujemy!Światowy Dzień Ziemi ‘2017 pod hasłem „W kierunku natury”
Ostatni tydzień kwietnia w naszej szkole poświęcony był działaniom ekologicznym, mającym na celu propagowanie postaw ekologicznych. W piątek – 28 kwietnia odbył się uroczysty apel podsumowujący obchody Dni Ziemi.
Uczniowie należący do koła ekologicznego zaprezentowali ciekawy program słowno-muzyczny oraz przedstawienie ekologiczne.
Można było też podziwiać zabawki wykonane z nieużytków
i odpadów, które przygotowali uczniowie z klas 0 – VI.
Wszystko odbyło się w ciekawej scenerii, którą wykonali uczniowie pod kierunkiem swoich opiekunów.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone były różnorodności biologicznej i jej ochronie. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza
w kontekście efektu cieplarnianego oraz wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.
Konkurs plastyczny w ramach Dni Reymontowskich w Szydłowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie, nazwany imieniem Władysława Reymonta, wystąpił w tym roku z inicjatywą zorganizowania cyklu imprez popularyzujących postać tego wybitnego pisarza i noblisty. Do grona współorganizatorów przedsięwzięcia dołączyły władze powiatu i tak doszło do obchodzonych po raz pierwszy w Szydłowie "Dni Reymontowskich Ziemi Piotrkowskiej", które trwały od 23 do 25 kwietnia 2017 roku.
Jedną z form przypomnienia dzieciom i młodzieży postaci Reymonta, było ogłoszenie w szkołach naszej gminy konkursu plstycznego na temat życia i twórczości pisarza. Podczas obchodów Dni Reymontowskich ogłoszno wyniki konkursu a zwycięzcom rozdano nagrody. Dwie spośród nagród przypadły uczniom naszej szkoły, zdobyli je:
Robert Kafar z kl. V za pracę pt. "Chłopi" - I miejsce w kategorii pejzaż,
Wiktoria Kowalewska z kl. VI za pracę pt. "Reymont" - I miejsce w kategorii portret.Konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”
W związku z ogłoszeniem Roku Wolontariatu Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole konkurs plastyczny pt.: ,, Pomocna dłoń”.
CELE KONKURSU
- przybliżenie idei wolontariatu;
- popularyzowanie i wyjaśnianie roli, znaczenia wolontariatu w ramach obchodów Roku Wolontariatu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej;
- kształtowanie wrażliwości na potrzeby ludzi chorych i cierpiących;
- zachęcanie dzieci do podejmowania wolontariatu, włączania się w inicjatywy łączące bezinteresowne działanie z kształtowaniem więzi społecznych opartych na zaufaniu i solidarności społecznej;
- rozwijanie wyobraźni artystycznej wśród uczniów.
Uczestników konkursu podzielono na trzy kategorie wiekowe i przyznano następujące miejsca:
oddział przedszkolny:
I miejsce - Julia Rudzka,
II miejsce - Kacper Cyprian Jagodziński,
III miejsce - Dorota Kubala,kl. I-III
I miejsce - Lena Gąsior,
II miejsce - Wiktoria Zeler,
III miejsce - ex aequo Martyna Strzelecka i Damian Jagodziński,kl. IV-VI
I miejsce - ex aequo Robert Kafar i Michał Studniarczyk,
II miejsce- Sylwia Kabzińska,
III miejsce - ex aequo Igor Stępień i Jagoda Dorożyńska.Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do pomagania !!!
Turniej piłkarski rocznika 2006 o puchar Wójta Gminy Grabica
– II miejsce po zaciętej bardzo dobrej grzeW poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. odbyły się kolejne zawody w piłkę nożną. Tym razem w Boryszowie. Były to zawody w kategorii „rocznik 2006 i młodsi” o Puchar Wójta Gminy Grabica. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: SP Boryszów, SP Wola Kamocka, SP Szydłów i SP Brzoza. Z okazałym pucharem do szkoły wrócili zawodnicy z SP Szydłów zdobywając najwięcej punktów. Drugie miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły ustępując tylko o 1 punkt zwycięskiej drużynie a ich futbol był na wysokim poziomie technicznym. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z Brzozy a czwarte zawodnicy z SP Boryszów.
Walka o miejsca była zacięta i trwała do ostatniego gwizdka sędziego, a zawodnicy „zostawili na boisku mnóstwo sił.” Warto podkreślić, że nasza drużyna była najmłodszą, a w jej skład wchodzili zawodnicy z rocznika 2007 i 2008, co dobrze rokuje na przyszłość.
Najlepszym zawodnikiem został Grzywiński z SP Brzoza, najlepszym strzelcem z 9 bramkami został Bartosz Lorens z naszej szkoły (walkę o najlepszego strzelca wygrał z Wiktorem Ossowskim z SP Szydłów, zdobywając w ostatnim meczu zwycięskie bramki) a tytuł najlepszego bramkarza przypadł zawodnikowi z Boryszowa, który miał w tym turnieju najwięcej pracy.
Warto podkreślić dobrą organizację turnieju. Zawodnicy mieli przygotowany słodki poczęstunek oraz napoje.
Skład naszej drużyny: Bartosz Lorens, Jakub Cezak, Kacper Strumiło, Kacper Krzymowski, Piotr Krzymowski, Krzysztof Mirowski, Tymoteusz Masłowski i Igor Zeler.
Świetny występ naszych trzecioklasistów w barwach klubowych GRABKI
W sobotę 22.04.2017 r. w Sulejowie odbył się V Jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego pod hasłem „Krwiodawcy-Dzieciom”. W turnieju wzięło udział osiem drużyn w kategorii U-10 i młodsi. Wygrał Szczerbiec Wolbórz, drugie miejsce zajął Skalnik Sulejów II, a trzecie miejsce Grabka Grabica, w skład której wchodzili zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie oraz Woli Kamockiej. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Kasztelan Żarnów, Luciążanka Przygłów, Skalnik Sulejów I, RAP Radomsko i Błękitni Dmosin.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Przywara (Szczerbiec Wolbórz), najlepszym strzelcem Wiktor Ossowski (Grabka Grabica), najlepszym bramkarzem Jakub Różycki (Skalnik II Sulejów), a najmłodszym zawodnikiem Maciej Farej (Błękitni Dmosin).
Skład drużyny: Wiktor Ossowski (SP Szydłów), Daniel Dryzek (SP Szydłów), Bartosz Lorens (SP W. Kamocka), Jakub Cezak (SP W. Kamocka), Kacper Strumiło (SP W. Kamocka), Kacper Krzymowski (SP W. Kamocka), Piotr Krzymowski (SP W. Kamocka), Krzysztof Mirowski (SP W. Kamocka).
GRATULACJE !!!
Sukces zespołu wokalnego GAMMA na Powiatowym Przeglądzie
22 kwietnia 2017 roku w Wolborskim Centrum Kultury odbył się XIII Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów. Uczestnicy reprezentowali 10 gmin powiatu piotrkowskiego.
W kategorii "zespoły wokalne - klasy IV-VI" I miejsce zajął nasz szkolny zespół Gamma, działający pod kierunkiem pani Edyty Woźniak.Młodym artystom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie programu i życzymy dalszych sukcesów.
Zerówka w wytwórni ozdób świątecznych
5 kwietnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły wraz z opiekunami firmę Dekor-Szkło w Piotrkowie Trybunalskim. Firma ta od blisko 70-ciu lat produkuje szklane ozdoby choinkowe. Ręcznie wykonywane elementy dekoracyjne sprzedawane są nie tylko w Polsce, ale trafiają do państw na całym świecie, m.in. do Chin i Stanów Zjednoczonych.
W trakcie zwiedzania zakładu uczniowie poznali tajniki pracy i obejrzeli proces tworzenia „bombek”. Wzięli udział w warsztatach artystycznych, podczas których własnoręcznie udekorowali 2 szklane ozdoby - pisanki wielkanocne. Wykonane prace uczniowie zabrali do domu na pamiątkę.
Wyjazd stał się dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.
Nasi młodzi pożarnicy w czołówce gminy
9 marca tego roku w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nim udział 24 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Nad przebiegiem konkursowych zmagań czuwała komisja w składzie: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Grabicy Ryszard Barański, Komendant Gminny ZOSP RP w Grabicy Andrzej Pietraszczyk, a także przedstawiciel PSP w Piotrkowie Trybunalskim Mariusz Pietraszczyk.
W pierwszej turze eliminacji wszyscy uczniowie, podzieleni na 2 kategorie wg typu szkoły, mieli do wykonania test pisemny. Po przerwie, podczas której na młodzież czekał poczęstunek, ogłoszono listy osób zakwalifikowanych do części ustnej. W tej turze znalazło się 8 uczniów szkół podstawowych i 6 uczniów gimnazjów. Zawodnicy kolejno odpowiadali na 3 pytania. Musieli wykazać się m.in. wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, ochrony i ratowania życia oraz mienia, a także znajomością sprzętu ratowniczo-gaśniczego i dystynkcji OSP.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce i możliwość reprezentowania gminy na szczeblu powiatowym wywalczył Wiktor Błaszczyk ze szkoły w Brzozie. Kolejne miejsca przypadły uczniom naszej szkoły: drugi był Kamil Węglarski a trzeci - Norbert Gruchała.
Uczniowie otrzymali nagrody w postaci ilustrowanych książek dla laureatów, a także drobnych upominków dla każdego uczestnika turnieju. Fundatorem był wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.Ostatki z Samorządem Uczniowskim
Uczniowie naszej szkoły tanecznym krokiem i w barwnych strojach, jak na ostatki przystało, pożegnali karnawał. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. W szkole zaroiło się od piłkarzy, policjantów, lekarzy, spidermanów, kowbojów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, pszczółki, biedronki i różne inne stwory i dziwadła... Stroje były kolorowe, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i wychowawcom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. O oprawę muzyczną imprezy zadbała sekcja kulturalno-rozrywkowa SU wraz z opiekunami.
UROCZYSTE ODDANIE PRACOWNI EKOLOGICZNEJ
W czwartek 9 marca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie nastąpiło uroczyste otwarcie dwóch kolejnych pracowni przyrodniczo-ekologicznych powstałych na terenie gminy Grabica. Ekopracownie utworzono dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt był również współfinansowany przez Urząd Gminy Grabica.
Dzięki temu wsparciu finansowemu uczniowie będą mogli korzystać z profesjonalnych pomocy naukowych, rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz uczyć się przez doświadczenie w nowej pracowni ekologicznej na miarę dzisiejszych czasów.
Na uroczystość przybyli znamienici goście:
* Pan Andrzej Czapla - zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW
w Łodzi,
* Pan Krzysztof Kuliński – Wójt Gminy Grabica,
* Ks. Włodzimierz Dudka – proboszcz Parafii MBNP w Szydłowie,
* Pan Dariusz Kalisiak - przewodniczący Rady Gmina Grabica
* Pani Alicja Ungier – wiceprzewodnicząca Rady Gmina Grabica,
* Radni Gminy Grabica: Anna Iwańska, Ryszard Mroczkowski, Zenon Remisz,
* Dyrektorzy szkół: Wiesława Olejnik, Bożena Palus, Grażyna Babska,
Małgorzata Florczak, Jarosław Janczak, Jarosław Baran,
* Przewodniczące Rad Rodziców szkół w Szydłowie – Sylwia Nieśmiałek i Woli Kamockiej – Monika Pączek.
Uroczystość oddania ekopracowni uświetnił występ artystyczny uczniów SP w Szydłowie
i Woli Kamockiej.
Walentynki 2017
14 lutego już od samego rana w naszej szkole czuło się atmosferę walentynek. Wszędzie rozwieszone były walentynkowe dekoracje, a uczniowie chodzili podekscytowani i mieli na sobie czerwone elementy ubioru. Ale najważniejsza w tym dniu była Poczta Walentynkowa. Uczniowie mogli wyrazić swoją sympatię wobec koleżanek i kolegów, wrzucając własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami do wystawionej od kilku dni urny.
Otwarcie urny i wręczenie kartek adresatom odbyło się na sali gimnastycznej w obecności wszystkich klas. W rolę Walentynkowych Listonoszy wcielili się członkowie naszego Samorządu Uczniowskiego. Dzień był pełen wrażeń i dobrej zabawy.
Obchody Święta Babci i Dziadka
Obchody Święta Babci i Dziadka to jedno z wydarzeń, które stało się tradycją naszej szkoły. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 13 lutego. Wyjątkowi, drodzy goście – Babcie i Dziadkowie – przybyli licznie, aby podziwiać występy swoich kochanych wnucząt z klas 0-III.
Uczniowie w barwnych strojach, z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role – postaci z bajek. Podczas występu zaśpiewali wiele piosenek, a także zatańczyli polkę i cza-czę. Oddział przedszkolny zaprosił nas do zaczarowanego świata bajek Jana Brzechwy. „Mali Artyści” z koła teatralnego przygotowali przedstawienie „W książkowej i baśniowej krainie”, na podstawie różnych baśni i bajek znanych twórców. Poza tym było mnóstwo życzeń, podziękowań i ciepłych słów dla ukochanych Dziadków.
Po udanych występach wzruszeni i zadowoleni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez wnuczków i ich rodziców.
Sukces naszych dziesięciolatków z UMKS Grabka
20 stycznia 2017 roku w Hali Sportowej „Relax” w Piotrkowie Trybunalskim odbył się III Turniej Polonia Cup dla chłopców z rocznika 2007 w halowej piłce nożnej. Wzięło w nim udział dziesięć zespołów. Najlepszym zespołem okazali się młodzi zawodnicy Włókniarza Moszczenica. II miejsce zajęła drużyna Grabki Grabica a III miejsce - Andrespolia Wiśniowa Góra.
W składzie UMKS Grabka zagrali: Gabryś Bednarek (SP Szydłów), Piotr Krzymowski (SP Wola Kamocka), Daniel Dryzek (SP Sz), Kuba Cezak (SP WK), Kacper Krzymowski (SP WK), Wiktor Ossowski (SP Sz), Bartek Lorens (SP WK), Igor Zeler (SP WK), Krzysiek Mirowski (SP WK) i Kacper Strumiło (SP WK).
Młodym sportowcom i ich trenerowi Krzysztofowi Jodłowskiemu składamy serdeczne gratulacje a drużynie życzymy dalszych udanych występów.
Choinka Noworoczna
Choinka Noworoczna wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole. W sobotę 14 stycznia na zabawę choinkową do sali OSP w Lubanowie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzinami.
Na początku zebranych przywitała pani dyrektor Grażyna Babska, życząc wszystkim udanej zabawy. Następnie najmłodsi uczniowie szkoły przedstawili inscenizację poświęconą Bożemu Narodzeniu. Mali artyści pokazali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w pięknie przygotowanych na tę okazję strojach scenicznych. Po spektaklu złożyli życzenia noworoczne nauczycielom, uczniom, rodzicom i wszystkim bliskim. Ich występy publiczność nagrodziła wielkimi brawami.
Tuż po przedstawieniu rozpoczęła się wspólna zabawa prowadzona przez didżeja. Jak można się było spodziewać, dzieci odwiedził też Mikołaj z wielkim workiem prezentów. W trakcie zabawy serwowany był poczęstunek. Stroną kulinarną zajęły się niezawodne mamy, które upiekły ciasto i przygotowały pyszne kanapki.
Podczas imprezy wszyscy zebrani bawili się wybornie, a wspomnienia mile spędzonych chwil pozostaną na długo w pamięci.
JASEŁKA 2016
Rokrocznie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, odbywa się w naszej szkole przedstawienie bożonarodzeniowe. 21 grudnia tego roku świąteczną inscenizację zaprezentowali najmłodsi uczniowie szkoły. W starannie przygotowanej scenografii wystąpili tradycyjni bohaterowie jasełek – Maryja z dzieciątkiem, Józef, aniołowie i Trzej Królowie - w otoczeniu pastuszków i zwierząt towarzyszących narodzinom dzieciątka, a także inne postacie wprowadzone przez reżysera spektaklu. Szkolni aktorzy świetnie wywiązali się ze swoich zadań, grali z wielkim zaangażowaniem. Efektownie wykonali taniec ludowy. Dla Pana Jezusa zatańczyły też „owieczki” i „śnieżynki”.
Wśród obecnych na widowni byli: Wójt Gminy Grabica - pan Krzysztof Kuliński, ksiądz kanonik Władysław Cieśla, radni gminy, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły i uczniowie.
Przedstawienie bardzo spodobało się publiczności. Obok świetnego przygotowania dzieci warto podkreślić również wkład pracy dorosłych. Dzięki współpracy nauczycieli i rodziców udało się zaprezentować ciekawe widowisko artystyczne, pełne oryginalnych strojów, rekwizytów, wzbogacone ruchem scenicznym, tańcami i śpiewem oraz grą na instrumentach muzycznych.
Po zakończeniu przedstawienia głos zabrał wójt, pan Krzysztof Kuliński. Po złożeniu wszystkim życzeń świątecznych, wręczył dzieciom „w imieniu Świętego Mikołaja” paczkę ze słodkimi prezentami dla wszystkich uczniów.
Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych
16 grudnia 2016 roku w kościele parafialnym w Woli Kamockiej odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Wystawione na sprzedaż bombki, choineczki, aniołki i inne dekoracyjne elementy świąteczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przybyłych na mszę świętą osób.
Celem charytatywnego przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na potrzeby szkoły.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wsparcie naszej akcji.
„2016 Rokiem H. Sienkiewicza” – podsumowanie (MDK Radomsko)
W bieżącym roku Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej uczestniczyła w przedsięwzięciu pod nazwą „2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza”, organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim i Miejski Dom Kultury w Radomsku. Nasi uczniowie wykonali prace plastyczne inspirowane twórczością pisarza, a najlepsze prace zostały wysłane na konkurs.
Na zaproszenie organizatorów , 12 grudnia tego roku delegacja szkoły wzięła udział w podsumowaniu działań poświęconych pamięci H. Sienkiewicza, które odbyło się w MDK w Radomsku.
Rozdano nagrody w konkursie plastycznym. Jak się okazało, pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła praca naszej uczennicy Wiktorii Kowalewskiej. Wszystkie pozostałe prace konkursowe wykonane przez uczniów z Woli Kamockiej też zostały docenione i zdobyły wyróżnienia. Młodzi artyści osobiście odebrali pamiątkowe podziękowania oraz książki. A oto lista naszych nagrodzonych uczestników:
- w kategorii klas I-III: Kinga Derendarz, Mateusz Kujawski, Maja Rudnicka, Franciszek Rzepecki
oraz Martyna Strzelecka (wyróżnienia),
- w kategorii klas IV-VI: Wiktoria Kowalewska (I miejsce) oraz Robert Kafar (wyróżnienie).Koordynatorkami działań z ramienia szkoły były nauczycielki: Anna Malec i Agata Misztal.
Dzień Patrona Szkoły.
30 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi placówki. Uroczystość miała szczególny charakter, ponieważ rok 2016 ustanowiono Rokiem Henryka Sienkiewicza dla upamiętnienia 100 rocznicy śmierci wybitnego pisarza i patrioty.
Uczestnicy apelu mieli okazję bliżej poznać postać Henryka Sienkiewicza oraz jego twórczość. Przedstawiona została inscenizacja „Bajki” pisarza, a występujący uczniowie przebrali się za bohaterów jego utworów.
W czasie tygodnia poświęconego patronowi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym. Na apelu ogłoszono jego wyniki i nagrodzono zwycięzców.
KLASY IV-VI
- kategoria „Portret Henryka Sienkiewicza”: Wiktoria Kowalewska kl. VI (1. miejsce), Kacper Gąsior kl. IV (2. miejsce),
Mateusz Labuk kl. IV (3. miejsce),
- kategoria „Ilustracja do wybranego utworu H. Sienkiewicza”: Robert Kafar kl. V (1. miejsce), Robert Rakowski kl. V
(2. miejsce), Jagoda Dorożyńska kl. V (3. miejsce).Najlepsze prace zostały wysłane na konkurs ogłoszony przez Miejski Dom Kultury w Radomsku.
Andrzejki 2016 w szkole
Andrzejki to wspaniała okazja do zabawy, a jednocześnie kultywowania obrzędów ludowych. To jeden z wyjątkowych i magicznych dni. W tym roku Samorząd Uczniowski również zadbał, aby andrzejki dostarczyły społeczności szkolnej wiele radości.
W dniu 25 listopada sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”. Uczniowie kl. VI i V zadbali o magiczny nastrój i przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki z zawodami przyszłości, bądź szukał szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Przepowiednie budziły wiele emocji, śmiechu i radości.
Po wróżbach przyszedł czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni tańcem uczniowie mogli wzmocnić swoje siły słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.
Wycieczka na wystawę LEGO
22 listopada 2016 roku uczniowie klas 0-II wraz z opiekunami wyjechali na edukacyjną wycieczkę do łódzkiego centrum handlowo rozrywkowego Sukcesja, aby obejrzeć zorganizowaną tam wystawę klocków LEGO.
Można tam było zobaczyć m.in.: największy na świecie model Titanica wykonany z klocków Lego, figurę Roberta Lewandowskiego w skali 1:1, w stroju reprezentacji Polski, czy też imponującą kolekcję bohaterów Star Wars (wśród eksponatów był np. 2-metrowy Star Destroyer i ogromny Lord Vader). Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się ogromne wykonane z klocków miasteczko City (20 m2), lunapark z interaktywnymi karuzelami oraz elektryczne kolejki uruchamiane za pomocą przycisków. Na wystawie zaprezentowano makiety edukacyjne: serię robotów z Lego, budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, bohaterów filmów i bajek oraz wiele innych, jak na przykład Atak Hord (makieta z 3500 figurek), ogromne lotnisko z modelami samolotów z I i II wojny światowej, kopalnia Guido, starożytny kompleks Forum Romanum...
Uczniowie obejrzeli też film edukacyjny oraz budowali własne konstrukcje w obszarze zabaw klockami Lego, w której znajdują się stoliki do układania, strefa Duplo dla najmłodszych, zjeżdżalnie dla samochodzików, tablice do "pisania i malowania" klockami oraz wiele innych atrakcji. Opiekunowie uczestniczyli we wspólnych zabawach z dziećmi lub obserwowali je z przeznaczonej dla nich strefy.
Wyjazd ten zachęcił dzieci do rozwijania swoich zdolności konstrukcyjnych i zainteresowania techniką.5 grudnia tego roku, śladem swoich młodszych kolegów i koleżanek, wystawę LEGO odwiedziła też młodzież klas starszych.
Śniadanie daje moc
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, przystąpili do programu edukacyjnego Śniadanie daje moc. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Tegoroczna edycja skupiała się wokół 12 zasad zdrowego żywienia. Dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat tego, jak często powinno się jeść posiłki, z czego powinny się składać, dlaczego picie wody jest takie ważne. Na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, sałatki warzywne i owocowe, wiele gatunków pieczywa.
Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia nawyków żywieniowych naszych uczniów.
Pasowanie na ucznia
8 listopada 2016 roku to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w niezwykle podniosłej atmosferze odbyło się uroczyste Ślubowanie Uczniów Klasy I. Przygotowania do tej uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Wychowawczyni wdrażała swoich uczniów do pełnienia obowiązków wynikających z rozpoczęcia nauki w szkole. Dzieci dzielnie uczyły się wierszy i piosenek. Pięknie zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.
Po zakończeniu części artystycznej nastąpiła część oficjalna uroczystości - uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. W podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali rzetelnie i uczciwie spełniać obowiązki ucznia, odnosić się z szacunkiem do innych ludzi, godnie kontynuować tradycje naszego narodu, być koleżeńskim, uczynnym i prawdomównym.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Grażyna Babska pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia dotykając jego ramię ogromnym ołówkiem. Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce. Pięknego zaprezentowania swoich umiejętności pogratulowała pierwszakom pani wizytator Anna Frymus. Na koniec uroczystości przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli upominki małym bohaterom ceremonii a wychowawca - okolicznościowe dyplomy pasowania oraz legitymacje szkolne. Rodzice umilili dzieciakom ten dzień przygotowując dla nich słodki poczęstunek.
XVI Dzień Papieski
Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. Dzień Papieski obchodzony jest w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Hasło tegorocznego XVI Dnia Papieskiego brzmi: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.
Do tradycji naszej szkoły należy włączenie się w obchody ogólnopolskiego Dnia Papieskiego.
We wtorek 11 października 2016 roku w naszej szkole uczniowie zaprezentowali program o świętym Janie Pawle II. Wyjaśnili w scenkach przesłanie XVI Dnia Papieskiego i Roku Miłosierdzia.Oddali hołd wielkiemu Polakowi, którego nauczanie jest zawsze aktualne. Program został przygotowany pod kierunkiem pani D. Laseckiej i E. Wożniak.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października, jest ważnym świętem polskiej oświaty – nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych, którzy szkoły nadzorują. Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod kierunkiem opiekunów przygotował uroczystą akademię, a swoją obecnością uświetnili ją zaproszeni goście: pan Krzysztof Kuliński - Wójt Gminy Grabica, pan Zenon Remisz – radny Gminy Grabica, proboszcz tutejszej parafii ks. kanonik Władysław Cieśla oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
W części artystycznej uczniowie kl.VI i V zaprezentowali humorystyczne przedstawienie pt.:
„Pani na opak” opowiadające o nauczycielce zamienionej przez wróżkę i wielu wynikających z tego powodu perypetiach uczniów. Nie zabrakło również ciekawych wierszy i piosenek, w których uczniowie wyrazili swą wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za pracę, „za ich cierpliwość nieprzebraną”, za to, że po prostu są. Po części artystycznej pani Dyrektor uhonorowała nauczycieli oraz pracowników obsługi za osiągnięcia w pracy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożył również Wójt Gminy Grabica.Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli słodkie upominki. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort oraz poczęstunek przy kawie przygotowany przez Radę Rodziców.
Dzień Pieczonego Ziemniaka
7 października 2016 roku w naszej szkole zorganizowano Dzień Pieczonego Ziemniaka. Przebiegał on pod hasłem: „Wesołe zabawy sportowe z ziemniakiem w tle”.
Dzięki uprzejmości sponsora – hipermarketu Kaufland i zaangażowaniu rodziców wszyscy uczniowie wzięli udział w degustacji rozmaitych potraw z ziemniaka. Ziemniaczana uczta oraz owocowe soki wzmocniły siły witalne. Uczniowie ochoczo przystąpili
do zaplanowanych konkurencji sportowych (np. przenoszenia ziemniaków na drewnianej łyżce, sztafety ziemniaczanej, rzutu ziemniakiem do koszyka i innych). Przygotowana została także jesienna wystawa plastyczna z ziemniakami w roli głównej.
Dyrektor i pracownicy szkoły serdecznie dziękują Dyrekcji Hipermarketu Kaufland za udzieloną pomoc finansową. Podziękowania należą się też rodzicom za aktywne wsparcie akcji oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę.Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Samorząd Uczniowski to najważniejsza z organizacji dzieci i młodzieży w naszej szkole.
Najważniejszą funkcję pełni w nim Rada Uczniowska. Tworzą ją uczniowie wybrani w tajnym, bezpośrednim głosowaniu.28 września 2106 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej w tajnym głosowaniu wybrali samorządową reprezentację szkoły. Zgodnie z obowiązującym u nas regulaminem SU kandydatami byli uczniowie najstarszej, czyli szóstej klasy. Głos na liście wyborczej można było oddać tylko na jednego kandydata.
W bieżącym roku szkolnym w skład Rady Uczniowskiej weszli następujący uczniowie z przydziałem funkcji zgodnie z liczbą otrzymanych głosów:
Norbert Gruchała - przewodniczący SU.
Kamil Węglarski - zastępca przewodniczącego,
Martyna Piekarska i Julia Frączkowska - skarbnik,
Wiktoria Kowalewska - sekretarz.
Przy SU działają również cztery sekcje:
- kulturalno-rozrywkowa,
- sportowa,
- naukowa,
- porządkowa.
Każda sekcja jest reprezentowana przez jednego lub kilku uczniów z poszczególnych klas, począwszy od klasy II.
Opiekunami SU są nauczyciele: Renata Dziomdziora, Dorota Lasecka i Jolanta Baczewska.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.Sprzątanie Świata 2016
Uczniowie naszej szkoły jak co roku włączyli się do
23 edycji akcji Sprzątanie świata – Polska,
która przebiega pod hasłem
„Podaj dalej... drugie życie odpadów"Głównym przesłaniem akcji jest:
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!
- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Inauguracja roku szkolnego 2016-2017
1 września 2016 roku uroczyście świętowaliśmy inaugurację nowego roku szkolnego. Rozpoczęła go, jak co roku, msza święta odprawiona w naszym kościele. Następnie uczniowie, z nauczycielami i rodzicami, przeszli do budynku szkoły.
Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Dyrektor szkoły powitała przybyłych i złożyła wszystkim życzenia szczęśliwego i pełnego sukcesów nowego roku szkolnego.
Podczas części artystycznej przypomniano o 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.