2015-16
Klasa VI pożegnała naszą szkołę
23 czerwca 2016 roku uczniowie klasy VI naszej placówki uroczyście pożegnali się ze szkołą podstawową. Przygotowali z tej okazji wspaniałą część artystyczną, w której z łezką w oku podziękowali pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za wszystkie wspólnie spędzone lata. W ten uroczysty i podniosły nastrój nutkę humoru wprowadził występ znanego kucharza i podróżnika Roberta Makłowicza (w jego rolę wcielił się Patryk Jagodziński), który goszcząc w naszej szkole, zaprezentował przepis na ucznia.
Uczniowie prezentują wysoki poziom edukacyjny, na 14 uczniów przyznano 10 świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych.
Najwyższą średnią ocen uzyskały następujące osoby:
Natalia Sztajnkowska - 5,55
Oliwia Kubera - 5,55
Julia Cecotka - 5,45
Milena Krzemieniewska - 5,27
Patryk Jagodziński - 5,18
Katarzyna Jasińska - 5,18
Wiktoria Leśniewska - 5,09
Jan Derendarz - 5,00
Roksana Jończyk - 5,00
Klaudia Kawnik - 4,8Średnia ocen klasy: 4,88
Rodzice najlepszych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne.
Wręczone zostały również podziękowania dla rodziców, którzy służyli pomocą i wsparciem dla szkoły.
Ponadto uczniowie otrzymali nagrody dodatkowe:
Nagroda Wójta Gminy Grabica - Natalia Sztajnkowska
Nagroda Przewodniczącej Komisji Edukacji - Oliwia Kubera
Nagroda Dyrektora Szkoły - Patryk Jagodziński
Nagroda Księdza Proboszcza Władysława Cieśli - Patryk Jagodziński i Jan Derendarz
Nagroda Prezesa UMKS ,,Grabka” - Patryk JagodzińskiDla najlepszych sportsmenek z klasy VI, które rozsławiły naszą szkołę ufundowano pamiątkowe niespodzianki. Dziewczęta, które godnie reprezentowały szkołę to: Milena Krzemieniewska, Oliwia Kubera, Julia Cecotka, Klaudia Kawnik, Natalia Sztajnkowska, Wiktoria Leśniewska, Patrycja Rudzka, Katarzyna Jasińska.
Warto podkreślić, iż klasa VI napisała na bardzo dobrym poziomie sprawdzian szóstoklasisty.
Część I - klasa uzyskała średnio 34 punkty na ucznia, co daje 84,8%, w tym:
język polski - śr.17 punktów, co daje 85%,
matematyka - śr.16,9 punktów, co daje 84,6%.
Część II - język angielski - 81%Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w nowej szkole.
Zielona Szkoła we Władysławowie (3-8 czerwca 2016 r.)
Podobnie, jak w latach ubiegłych, nasi uczniowie mieli okazję wyjazdu na tzw. zielona szkołę, która łączy rekreację z nauką. Tegoroczny sześciodniowy pobyt zorganizowano we Władysławowie na Kaszubach, a uczestnicy zamieszkali w Domu Kolonijnym „Franek”. W ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, ale też smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel i wymarzona pogoda.
Nasza grupa liczyła 32 uczniów. Opiekę sprawowało czworo nauczycieli.
W drodze do Władysławowa zaplanowano zwiedzanie zamku w Malborku – jednej z największych twierdz średniowiecznej Europy. Była to wyjątkowa lekcja historii i języka polskiego, związana z powieścią ,,Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza – patrona naszej szkoły.
Ważny punkt programu zielonej szkoły stanowiła wycieczka autokarowa do Gdyni, której celem było zwiedzanie muzeum oceanograficznego, poznanie historii żaglowca ,,Dar Pomorza” i okrętu wojennego ,,Błyskawica”. Zorganizowano też wyjazd do neogotyckiego pałacu w Rzucewie.
Kilkudniowy pobyt w samym Władysławowie był również ciekawy i wypełniony wieloma atrakcjami, takimi jak:
- zwiedzanie Domu Rybaka, gdzie znajduje się Urząd Miasta i wieża widokowa oraz wystawa
„Magiczny zawrót głowy” z gabinetem śmiechu i muzeum motyli,
- piesza wycieczka Aleją Gwiazd Sportu,
- zwiedzanie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”,
- zajęcia na basenie,
- zajęcia sportowe (poranne biegi, piłka nożna, siatkówka plażowa),
- gry i zabawy m.in. na placach zabaw i wesołym miasteczku, dyskoteki,
- udział w konkursach np. rzeźba w piasku i układanie własnych opowieści-legend.W niedzielne przedpołudnie dzieci uczestniczyły w mszy św. w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP.
Wspólna nadmorska wyprawa dostarczyła uczniom licznych wrażeń i nowych doświadczeń. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiano, były dostosowane do jego możliwości. Dzieci uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny.
Zielona szkoła spełniła swą edukacyjną i twórczą rolę. Zrealizowane zostały cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Do domu wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.
Festyn z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole festyn z okazji Dnia Dziecka. Już od godziny 12.oo nasi milusińscy wraz z rodzicami tłumnie przybywali do placówki. Atrakcjom nie było końca. Imprezę prowadził profesjonalny DJ, który zapewnił muzykę i wspaniałe atrak Największym zainteresowaniem cieszył się namiot, w którym były ustawione ekrany i konsole X-Box, a uczniowie rozgrywali wirtualne pojedynki piłkarskie.
W wydzielonej strefie Paintball-a dzieci miały możliwość strzelania do celu kolorowymi kulkami.
Dla najmłodszych były dmuchane atrakcje i basen z piłeczkami.
Równocześnie odbywały się różne konkursy i gry zręcznościowe oraz warsztaty plastyczne. Uczniowie klas starszych razem z rodzicami rozegrali mecze w piłkę nożną i siatkową.
Na koniec druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubanowie zaprezentowali możliwości nowego wozu strażackiego, wyposażonego w nowoczesny sprzęt ratowniczy. Dzieci ubrane w hełmy strażackie chętnie ustawiały się w kolejce do pamiątkowych zdjęć. Jak co roku najbardziej oczekiwaną atrakcją okazała się kąpiel w pianie gaśniczej i polewanie wodą z sikawek.
Rodzice uczniów zadbali o poczęstunek. Były grillowane kiełbaski, napoje i pyszne lody.
Ten dzień z pewnością będą pamiętać wszyscy, którzy odwiedzili naszą szkołę. Festiwal sportu, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną zabawę. Dziękujemy rodzicom za pomoc, wsparcie i humor. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!
Do zobaczenia na następnym festynie. Już dzisiaj zapraszamy!
PODZIĘKOWANIE
Organizatorzy festynu z okazji Dnia Dziecka serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie:
- Wójtowi Gminy Grabica – Krzysztofowi Kulińskiemu,
- Prezesowi ŁSM „JOGO”- Krzysztofowi Jankowskiemu oraz Wiesławowi Kujawskiewmu,
- Czesławowi Górze – prezesowi PPHU „DEMETER”,
- Panu Józefowi Strąkowskiemu z Kamocinka,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubanowie,
- Radzie Rodziców przy SP w Woli Kamockiej
i wszystkim uczestnikom festynu.Dyrektor Szkoły: Grażyna Babska
OBCHODY ŚWIĘTA RODZICÓW
PODSUMOWANIE PROGRAMU „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”
AKCES PRZYNALEŻNOŚCI DO REJONOWEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE24 maja 2016 r. był dniem wyjątkowym w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej. Uroczyście obchodzono Święto Rodziców, połączone z zakończeniem programu rządowego „Książki naszych marzeń”.
Dyrektor szkoły, pani Grażyna Babska powitała wszystkich rodziców oraz zaproszonych gości, pracowników WODN w Piotrkowie Trybunalskim: p. Jadwigę Szymczyk, p. Urszulę Szewczyk i p. Barbarę Śpiewak oraz p. Annę Węglarską – przedstawicielkę Rady Rodziców. Następnie opiekunka biblioteki szkolnej przedstawiła szczegółowe sprawozdanie z trzech projektów edukacyjnych zrealizowanych przez szkołę w ramach w/w programu:
I. „Czytały nasze babcie i mamy – teraz my czytamy”.
II. „Książka, którą warto przeczytać - poleć książkę koledze”.
III. „Bajki naszych marzeń”.Jednym z wydarzeń promujących czytelnictwo był udział uczniów klas 0-VI w konkursie plastycznym: „Ilustracja do książki moich marzeń”. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia laureatom nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.
Projekt „Książki naszych marzeń” zachęcał do czytania i poszanowania książek a na jego zakończenie przygotowano przedstawienie pt. „Na pomoc bajkom”. Przedstawienie to było zarazem prezentem dla rodziców z okazji ich święta. Zostało przygotowane przez „Małych artystów” z koła teatralnego klas I-III oraz przedstawicieli klasy IV. Uczniowie w barwnych strojach, z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role – postaci z różnorodnych, ulubionych bajek. Małym artystom towarzyszyły uczennice z chóru szkolnego klas starszych.
Kolejnym prezentem dla rodziców było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego. Także pozostali uczniowie klas I-III recytowali wiersze i złożyli życzenia swoim bliskim. Rodzice i zaproszeni obejrzeli występy uczniów, które wywołały uśmiech i wzruszenie.Po części artystycznej p. Jadwiga Szymczyk podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w realizacje programu. Przekazała na ręce dyrektora szkoły list gratulacyjny od Dyrektora WODN w Piotrkowie Trybunalskim oraz książkę dla biblioteki szkolnej.
Uroczystość była również okazją do podsumowania wieloletniej działalności szkoły w zakresie wdrażania i upowszechniania idei szkół promujących zdrowie. Koordynator Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie p. Urszula Szewczyk przekazała na ręce szkolnego koordynatora p. Elżbiety Strzelczyk AKCES PRZYNALEŻNOŚCI DO REJONOWEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE.
Na zakończenie p. dyrektor G. Babska złożyła wszystkim rodzicom serdeczne życzenia z okazji ich święta i podziękowała nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Po występach zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek i wspólne spotkanie. Był to dzień pełen atrakcji, wzruszeń i serdeczności.
Dzień Ziemi
22 kwietnia odbył się w naszej szkole apel podsumowujący obchody Dnia Ziemi. W tygodniu poprzedzającym Dzień Ziemi uczniowie obejrzeli filmy dotyczące wykorzystania surowców wtórnych, poszerzyli wiadomości o segregacji, recyklingu oraz poznali zagadnienia dotyczące tzw. niskiej emisji.
Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na najbardziej pomysłowy i oryginalny strój z odpadów.
Apel rozpoczął się występem uczniów z kół ekologicznych z klas I-III i IV-VI. Zaprezentowali oni inscenizację promującą ochronę środowiska pt. ,,Kosmici na planecie Ziemia”. Inscenizacja odbyła się na na tle pięknej scenografii z wykorzystaniem samodzielnie wykonanych strojów i rekwizytów oraz bogatą oprawą muzyczną. Kolejnym punktem był pokaz mody ekologicznej. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali stroje zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.
Poczta walentynkowa w szkole
Poczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyrazić swoją sympatię koleżankom lub kolegom. Uczniowie naszej szkoły mieli taką możliwość dzięki akcji SU. Dziewczęta z SU ustawiły na szkolnym korytarzu specjalną skrzynkę, do której wszyscy zainteresowani mogli w dniach od 8 do 11 lutego wrzucać kartki walentynkowe. Przekazanie „walentynek” adresatom odbyło się 12 lutego na sali gimnastycznej w obecności wszystkich uczniów. Mamy nadzieję, że serduszka walentynkowe były miłą niespodzianką. Dziękujemy za wzięcie udziału w akcji i zapraszamy do kolejnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski imprez.
SU z opiekunami
Dyskoteka ostatkowa
Karnawał to czas zimowych zabaw i balów przebierańców. W naszej szkole mieliśmy już zabawę choinkową, a teraz przyszedł czas na zakończenie karnawału. 5 lutego br. w godzinach 16.00 – 20.00 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował dyskotekę ostatkową dla kl. IV – VI. Zgodnie z tradycją uczniowie przybyli w barwnych i bardzo pomysłowych strojach. Był to więc typowy bal przebierańców. Wszyscy bawili się doskonale przy muzyce, o którą zadbała sekcja kulturalno-rozrywkowa SU.
Młodsi koledzy z klas 0 – III również zakończyli karnawał tanecznym krokiem uczestnicząc w dyskotece zorganizowanej w „ostatki”. Oni też stanęli na wysokości zadania, przybywając w przebraniu policjantów, spajdermenów, kotów, gwiazd muzyki, księżniczek i innych bajkowych postaci. Wszyscy uczniowie za przebranie się zostali nagrodzeni upominkami.
SU z opiekunami
Kolejny puchar dla naszych dziewcząt.
Uczennice Szkoły Podstawowej im. H Sienkiewicza w Woli Kamockiej w dniu 02.02.2016r. uczestniczyły w powiatowych zawodach w Mini Piłce Siatkowej, uprzednio wygrywając zawody na szczeblu gminnym. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Moszczenicy. Do zawodów w kategorii dziewcząt zgłosiło się 8 szkół z: Moszczenicy, Dąbrowy, Sulejowa, Wolborza, Woli Kamockiej, Gorzkowic, Mierzyna i Krzyżanowa, a dziewczęta z naszej szkoły po zaciętej walce zajęły ostatecznie bardzo dobre III miejsce. Liderem okazała się szkoła z Dąbrowy, która w finale zwyciężyła, również po emocjonującym starciu, z drużyną z Sulejowa. Warto wspomnieć, że w drużynach Dąbrowy oraz Sulejowa występowały zawodniczki trenujące w klubie siatkarskim.
Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę to : Milena Krzemieniewska, Oliwia Kubera, Julia Cecotka, Patrycja Rudzka, Klaudia Kawnik, Natalia Sztajnkowska, Wiktoria Leśniewska, Julia Frączkowska oraz Julia Maciążak.
Wszystkim zawodniczkom gratulujemy.
Opiekun: Michał MaciejewskiChoinka Noworoczna oraz Święto Babci i Dziadka
Choinka Noworoczna oraz Święto Babci i Dziadka to uroczystości, które stały się tradycją naszej szkoły. W tym roku odbyły się wspólnie w sobotę 23 stycznia. Jest to impreza, na którą co roku czekają wszyscy uczniowie, rodzice i dziadkowie. Zebranych seniorów i wszystkich gości powitała pani Dyrektor Szkoły Grażyna Babska, składając serdeczne życzenia. Dzieci z najmłodszych klas wraz z opiekunami przygotowały wspaniałe występy artystyczne, poprzez które chciały wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.
Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego. Zaprezentowały inscenizację „Jaś i Małgosia”. Następnie uczniowie recytowali wiersze i składali życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Po ich występie przyszła kolej na uczniów klas I - III należących do koła teatralnego. Mali artyści zaprosili gości na piękną inscenizację na podstawie bajkowych wierszy Juliana Tuwima „Tuwimowo”. Uczniowie w barwnych strojach, z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role – postaci z bajek. Dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności wokalne i taneczne, śpiewając i tańcząc czaczę. Występ zakończono życzeniami dla wyjątkowych gości. Uroczystość wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt.
Po występach zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek i wspólną zabawę. Wielką radość, jak co roku sprawiła dzieciom wizyta Mikołaja z workiem prezentów dla wszystkich. Po spotkaniu z Mikołajem wspaniała zabawa trwała dalej. Choinka Noworoczna organizowana jest w naszej szkole każdego roku, jednakże za każdym razem nasi goście reagują na nią z dużym entuzjazmem. Jest to jedno z tych wydarzeń, które integruje całą społeczność. Zawsze możemy liczyć na zaangażowanie i pomoc rodziców za co serdecznie dziękujemy. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.
Udział na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szydłowie
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Przegladzie kolęd i Pastorałek w Szydłowie, który odbył się w piatek 15 stycznia 2016 roku. Wyróżnienie otrzymała starsza grupa wokalno-instrumentalna "Gamma".
Gratulujemy!
W przeglądzie uczestniczyli też:
- Zespół "Mała Gamma" - z klas I-III,
- duet Nikola Bilariusz (kl. I) i Monika Lewandowska (kl. O), oraz
- solistka Julia Frączkowska (kl.V).
Nagrodzeni na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Moszczenicy
W piątek 8 stycznia 2016 roku w Moszczenicy odbył się Prezegląd Kolęd i Pastorałek, na którym dwa nasze zespoły:
młodszy z klas 0-III "Mała Gamma"
i starszy z klas IV-VI "Gamma"
otrzymały wyróżnienia. Wykonawcom i instruktorowi pani Edycie Woźniak dziękujemy.Jasełka 2015
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 16 grudnia 2015 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: pan Krzysztof Kuliński Wójt Gminy Grabica, ksiądz kanonik Władysław Cieśla, pan Stanisław Strzelecki , pani dyrektor Grażyna Babska, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie szkoły. . Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w szopce. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak pasterze, trzej mędrcy, dzieci i złożyli dzieciątku pokłon.
Przybył też do szopki Nowy Rok z czterema porami roku.
Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń pana Krzysztofa Kulińskiego Wójta Gminy Grabica, pani dyrektor Grażyny Babskiej i dzieci. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj, który przyniósł wszystkim dzieciom słodkie prezenty.
Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem pani Edyty Wożniak i pani Doroty Laseckiej.
Jak obchodzono Andrzejki w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej
Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię dnia św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, pracy. Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Stały się one idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek. W ten wieczór bawią się wszyscy i chłopcy i dziewczęta. Każdy pragnie wywróżyć sobie coś wyjątkowego, choć na ogół nikt nie traktuje ich poważnie, bo jest to tylko zabawa.
Z tej okazji 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową połączoną z wróżbami. Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Po wróżbach przyszedł czas na dyskotekę. Nad oprawą muzyczną czuwała sekcja kulturalno – rozrywkowa SU. Ulubiona muzyka sprawiła, że wszyscy wspaniale się bawili. Zmęczeni mogli uzupełnić swoje siły pączkiem i soczkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.
Trening piłkarski z reprezentantką kraju Agatą Wypych
W dniu 21 października 2015 r. w Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Woli Kamockiej odbył się trening z zawodniczką piłki ręcznej Piotrcovii Agatą Wypych. Jest to grająca na pozycji rozgrywającej blisko 60-krotna reprezentantka naszego kraju, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski oraz dwukrotnie najskuteczniejszy strzelec w lidze. Pani Agata przeprowadziła z dziećmi trening piłki ręcznej oraz odpowiedziała na pytania uczniów. Dla wszystkich była to ciekawa i pouczająca lekcja.
Dziękujemy .
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym roku obchodziliśmy ten dzień równie uroczyście jak zawsze. Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów przygotował uroczystą akademię, a swoją obecnością uświetnili ją zaproszeni goście: pan Krzysztof Kuliński Wójt Gminy Grabica, panowie Zenon Remisz i Zbiniew Bęckowski – radni Gminy Grabica, proboszcz tutejszej parafii ks. kanonik Władysław Cieśla oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
W zaprezentowanym programie artystycznym uczniowie słowem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud nauczyciela, za szczery uśmiech i serce, czujność i troskę o dobro wychowanków. Po części artystycznej pani Dyrektor uhonorowała nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi za osiągnięcia w pracy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożył również Wójt Gminy Grabica. Były też kwiaty od Rady Rodziców.
Obchody XV Dnia Papieskiego w naszej szkole.
37 lat temu, 16 października 1978 roku został wybrany na stolicę Piotrową Polak kardynał Karol Wojtyła. Od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża jest obchodzony Dzień Papieski. 11 października 2015 r. w całej Polsce obchodzony był XV Dzień Papieski. W hołdzie Janowi Pawłowi II, co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w obchodach uroczystości związanych z tym świętem.
13 X 2015 roku został zaprezentowany w szkole dla zaproszonych gości i społeczności szkolnej program pt. ,,Jan Paweł II – Patron Rodziny”.
Wzorem lat ubiegłych uczniowie przypomnieli postać wielkiego Polaka, jego nauczanie na temat rodziny. Święty Jan Paweł II przekonywał: „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”."Sprzątanie Świata" 2015
„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna na będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.
W dniu 18 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami po raz kolejny wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Zaopatrzeni w rękawice, worki i odpowiedni strój wyruszyli spod szkoły sprzątać najbliższą okolicę.
Wybory Samorządu Uczniowskiego
Samorząd Uczniowski jest najważniejszą organizacją w naszej szkole, reprezentującą interesy dzieci i młodzieży. 22 września 2105 roku uczniowie szkoły podstawowej w Woli Kamockiej w tajnym głosowaniu wybrali samorządową reprezentację szkoły. Zgodnie z obowiązującym u nas regulaminem SU kandydatami byli uczniowie najstarszej, czyli szóstej klasy. Głos na liście wyborczej mozna było oddać tylko na jednego kandydata.
Największe poparcie otrzymała Julia Cecotka zostając przewodniczącą SU.
Kolejne funkcje objęły:
- Natalia Sztajnkowska - zastępca przewodniczącego,
- Katarzyna Jasińska i Oliwia Kubera - skarbnik,
- Milena Krzemieniewska - sekretarz.Przy SU działają rownież cztery sekcje:
- kulturalno-rozrywkowa,
- sportowa,
- naukowa,
- estetyczno-porządkowa.
Każda sekcja jest reprezentowana przez jednego lub kilku uczniów z poszczególnych klas, począwszy od klasy II do VI.Opiekunami SU są nauczyciele: Renata Dziomdziora, Dorota Lasecka i Edyta Woźniak.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy, wytrwałości i pomysłowości w działaniach.
Niech czyny a nie słowa świadczą o Was.Inauguracja roku szkolnego 2015/2016
Nadszedł pierwszy dzień września. Pora rozpocząć kolejny rok szkolny 2015/16. Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do budynku szkoły. Młodzież z klas V i VI powitała zebranych krótkim programem artystycznym.
Również pani Dyrektor Grażyna Babska serdecznie przywitała uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły, życząc wszystkim udanego, bogatego w sukcesy roku szkolnego.