• Dziewczyny trzecie w powiecie

• 28 listopada wywalczyliśmy 3 miejsce w Finale Powiatu Piotrkowskiego w piłce ręcznej dziewcząt rocznik 2011 i młodsze. W zawodach sportowych wzięło udział 6 najlepszych drużyn z powiatu piotrkowskiego : Wola Kamocka, Sulejów, Wolbórz, Straszow, Szynczyce oraz Bujny.
            I miejsce zajął Sulejów (choć w bezpośrednim meczu w grupie wygraliśmy z nimi 2:0 ), II miejsce zajęły Bujny a III miejsce nasza szkoła 🙂 Dziewczyny wielkie gratulacje za super grę i walkę.

• Podium dla Wojtka Mirowskiego

• UMKS Grabka Grabica obchodzi w tym roku 20 lat działalności. Z tej okazji 23 listopada 2023r. odbył się turniej szachowy. Ponad sześćdziesięciu zawodników rywalizowało o tytuł mistrza w kategorii dzieci z klas 1-3, uczniów 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych i dorosłych. Wśród startujących wystąpiło czworo reprezentantów szkoły w Woli Kamockiej. Po 7 rundach zaciętej rywalizacji naszemu uczniowi Wojtkowi Mirowskiemu udało się wywalczyć III miejsce w kategorii klas 4-8 szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Brawo nasi szachiści

• 16 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej w Szydłowie odbyły się międzyszkolne Mistrzostwa Gminy Grabica w szachach. W rozgrywkach drużynowych wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w Brzozie, Woli Kamockiej i Szydłowie. W kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Woli Kamockiej, drugie miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły. W kategorii dzieci pierwsze miejsce zajęła drużyna z Szydłowa, drugie miejsce przypadło Brzozie a trzecie Woli Kamockiej. Zwycięzcom gratulujemy! Drużyna dzieci z Szydłowa i młodzieży z Woli Kamockiej będą reprezentować Gminę Grabicę w kolejnych etapach. Życzymy powodzenia w Gorzkowicach 30 listopada!

• Narodowe Święto Niepodległości

• 11 listopada 1918 roku był dla Polaków pierwszym dniem wolności po 123 latach zaborów, państwo polskie odrodziło się odzyskując niepodległość.

Obchodzone z tej okazji Narodowe Święto Niepodległości przypomina nam o naszej historii, trudnej i długiej drodze do niepodległości oraz bohaterach, którzy walczyli i przelewali krew za wolną Polskę.  We współczesnej Polsce jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych i patriotycznych. Dzisiaj my wszyscy możemy cieszyć się z naszej niepodległej Polski.

• Tydzień Patrona w naszej szkole

• Dzień Patrona Szkoły Henryka Sienkiewicza przypadający 23 października jest ważnym wydarzeniem w życiu naszej społeczności uczniowskiej. W tym roku w dniach od 23 do 30 października uczniowie wraz z nauczycielami podjęli różne działania mające na celu uczczenie osoby pisarza.

W części szkoły poświęconej patronowi wyeksponowano utwory Henryka Sienkiewicza i uaktualniono gazetkę poświęconą życiu i twórczości pisarza, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
            Klasy I-III przypomniały sobie treść „Bajki”, uczyły się hymnu szkoły, zaznajomiły się z życiem i twórczością patrona oraz rysowały jego portrety. Dzieci oglądały fragment ekranizacji powieści dla młodzieży „W pustyni i w puszczy”.
            Uczniowie kl. IV-VIII przypomnieli sobie sylwetkę H. Sienkiewicza zbierając materiały na gazetki ścienne i plakaty, które omawiali na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych.

Podsumowaniem obchodów był szkolny konkurs „JEDEN Z DZIESIĘCIU” poświęcony życiu i twórczości H. Sienkiewicza zorganizowany przez szkolną bibliotekę dla uczniów kl. IV-VIII. Dziesiątka uczestników została wyłoniona na podstawie eliminacji wstępnych polegających na napisaniu testu  z wiedzy o życiu i twórczości  pisarza. W dziesiątce najlepszych znaleźli się: Miłosz Dąbrowski, Wiktoria Zeler, Justyna Krysiak, Antoni Kowara – reprezentanci kl. VIII,  Julia Marczyńska-Blada,  Aleksandra Choińska, Oskar Kaleta – przedstawiciele kl. VII, Julita Jagodzińska, Amelia Kujawska – uczennice kl. VI oraz Aleksandra Baur z kl. V. Uczniowie odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności, w tym również pytania audiowizualne obrazujące adaptacje filmowe utworów  H. Sienkiewicza. Wszyscy uczestnicy wykazali się wszechstronną wiedzą o patronie szkoły. Do finałowej trójki przeszły osoby: Amelia Kujawska, Aleksandra Choińska  i Antoni Kowara. Zwycięzcą konkursu został uczeń kl. VIII Antoni Kowara. Trójce finalistów pani Dyrektor Małgorzata Michalik wręczyła nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez zgromadzonych na sali gimnastycznej kolegów i nauczycieli.
            Uczestnikom konkursu gratulujemy  wiedzy o życiu i twórczości Patrona Naszej Szkoły Henryka Sienkiewicza.

• Piłka ręczna - zawody gminne w Boryszowie

• W dniu 6 listopada w Boryszowie odbyły się  gminne zawody w piłkę ręczną dziewcząt oraz chłopców. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach : rocznik 2009/2010 oraz rocznik 2011i młodsi. I miejsce w starszych rocznikach zarówno dziewcząt jak i chłopców zajęli uczniowie ze szkoły w Boryszowie, natomiast w rocznikach młodszych najlepsi okazali się zawodnicy z naszej szkoły. Drużyny z Szydłowa uplasowały się na 3 miejscu . Wygrani że wszystkich grup będą reprezentować naszą gminę za zawodach powiatowych.