• Młodzi czarodzieje żywego słowa - powiatowy konkurs recytatorski.

• Nowa galeria Młodzi czarodzieje żywego słowa - powiatowy konkurs recytatorski. została dodana do albumu fotograficznego
            Pod tekstem dodano filmy, na których recytują nasi laureaci (rozwiń ten artykuł).

22 marca 2023 r. w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Ogółem wzięło w nim udział 60 uczestników z 15 szkół powiatu i Piotrkowa Trybunalskiego. Przebiegal on w trzech kategoriach wiekowych.
            Możemy być dumni z udziału naszych uczniów. Drugoklasista Dawidek Hojwa obronił ubiegłoroczny tytuł najlepszego w kategorii klas 0-2, a tuż za nim, na drugim miejscu uplasowała się Oliwka Szulc, nasz utalentowany "pierwszaczek".
            Wśród starszych uczestników - z klas 3-5 - doceniono także występ Oli Baur i jury przyznało jej 2 miejsce.
            Dziękujemy paniom Annie Malec, Elżbiecie Strzelczyk i Agacie Misztal  za serce i pracę, jaką wkładają w rozwój aktorskich talentów naszych uczniów. Opłaca się!

Na koniec prezentujemy zwycięskie interpretacje wierszy w wykonaniu naszych laureatów. Cociaż nie rejestrowano występów podczas konkursu, ale - na pamiątkę - dokonaliśmy nagrań w szkole (z wykorzystaniem sprzętu, otrzymanego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"). W kolejności wystąpią: Dawid Hojwa, Oliwka Szulc i Ola Baur.

• Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• Nowa galeria Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej została dodana do albumu fotograficznego

Wzorem lat ubiegłych w Gminie Grabica z inicjatywy Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP zorganizowano eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy w dniu 20.03.2023 r.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców gminnych eliminacji:

• w kategorii grupa młodsza:

I miejsce   Julia Marczyńska-Blada (SP Wola Kamocka)
            II miejsce   Marcel Kulbat ( SP Szydłów)
            III miejsce  Nikodem Wdowiak (SP Boryszów)

• w kategorii grupa starsza :

I miejsce    Malwina Lewera (SP Boryszów)
            II miejsce   Wiktoria Zeler (SP Wola Kamocka)
            III miejsce  Jacek Patura (SP Wola Kamocka )

Dziękujemy naszym reprezentantom za osiągnięte wyniki a ich opiekunce - pani Elżbiecie Zarzyckiej - za krzewiennie wśród uczniów pożarniczej pasji.