Aktualności

Wydarzenia

z życia szkoły ...

Jasełka 2017

     We wtorek 19 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe. Na spektakl przybyli: pan Krzysztof Kuliński - Wójt Gminy Grabica, ksiądz Krzysztof  Basztabin - administrator parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Woli Kamockiej, pani Grażyna Babska  - dyrektor szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, pani Danuta Strzelecka - wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, rodzice i uczniowie.

     Przedstawienie składało się z dwóch części.

     W I akcie miały miejsce cztery sceny, w których Józef  z Maryją, zdążając do Betlejem, szukali schronienia. Prosili też o kromkę chleba i szklankę wody napotkanych po drodze ludzi. Na początku dotarli na boisko, gdzie spotkali rozmawiających ze sobą piłkarzy. Później natknęli się na grupę dziewcząt, które rozbawione wyszły z dyskoteki. W końcu udali się do hotelu. W żadnym z tych miejsc Józef z Maryją nie otrzymali pomocy, zostali wyśmiani i odrzuceni. Dopiero w scenie IV, na dworcu kolejowym, nawiązali znajomość z grupą bezdomnych i zostali potraktowani życzliwie. Ci biedni ludzie podzielili się z Maryją i Józefem tym, co mieli. Zaprosili ich do siebie, dali koc i karton mówiąc, że to ich łóżko, a przy tym poczęstowali kromką chleba i wodą.

     W II akcie do stajenki, gdzie obok Maryi i Józefa było już Dzieciątko Jezus, oprócz pasterzy i Mędrców przyszli również sportowcy, dziewczęta z dyskoteki oraz pracownicy hotelu. Wszyscy rozpoznali w Maryi i Józefie tych podróżujących, którym wcześniej odmówili pomocy. Pełni skruchy pochylili się przed żłóbkiem i oddali hołd Świętej Rodzinie.

     Między kolejnymi scenami jasełek mieliśmy okazję posłuchać, a także wspólnie odśpiewać kilka kolęd. Po jasełkach głos zabrali pan Krzysztof Kuliński Wójt Gminy Grabica i pani dyrektor Grażyna Babska, którzy złożyli wszystkim pracownikom szkoły i uczniom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

     Jasełka zostały przygotowane przez p. Dorotę Lasecką i  p. Edytę Wożniak oraz  uczniów z klas V – VII.

    

 

Andrzejkowych wróżb czas

     Andrzejki to niezwykły dzień, pełen  wróżb i magii. Jest okazją do dobrej zabawy w gronie kolegów i koleżanek, ciekawych, pełnych humoru rozmów i komentarzy na temat wróżb.

     Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zadbał o to, aby kultywować polskie tradycje i zorganizował zabawę andrzejkową dla społeczności szkolnej. Przedstawiciele klas V-VII przygotowali bogaty katalog wróżb, dzięki czemu każdy uczestnik mógł dowiedzieć  się, co czeka go w przyszłości. Wiele radości i uśmiechu dostarczyły uczniom przepowiednie odczytane z karteczek z kolorami, z symboli kwiatowych, z lanego wosku czy też przekuwania serduszek z imionami. Najwięcej jednak emocji wśród dziewcząt wzbudziła wróżba z butami przewidująca przyszłość związaną z zamążpójściem. Po wróżbach przyszedł czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się doskonale. Mamy nadzieję, że andrzejki dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń.

     

 

Wyjazd do Bajkolandu

     29 listopada uczniowie oddziału przedszkolnego, wraz z opiekunami, uczestniczyli w wyjeździe do Bajkolandu ,,Edan” w Piotrkowie Trybunalskim. Wyjazd ten był prezentem od rodziców z okazji mikołajek.

     Dzieci aktywnie spędziły czas w tym dobrze zorganizowanym do zabaw miejscu, dającym możliwość wszechstronnego rozwoju, doskonalenia umiejętności ruchowych oraz przeżycia niesamowitych wrażeń. Na dużej powierzchni zabawowej znajdowały się: labirynty, tajemne korytarze, baseny z piłkami, zjeżdżalnie, ściany wspinaczkowe, sala z interaktywnymi konsolami do gier. Czas zabaw upłynął dzieciom szybko, miło i przyjemnie. Miłym akcentem słodka niespodzianka na mikołajki od pani dyrektor Bajkolandu.

     Pobyt w Bajkolandzie był dla dzieci nie tylko dobrą zabawą ale także okazją do pracy nad poprawą koordynacji ruchowej oraz ćwiczeń sprawnościowych.

     

 

„Śniadanie Daje Moc” - 8 listopada 2017 r.

   Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się podczas lekcji. To najlepszy start w nowy dzień!

   Ogólnopolski program edukacyjny” Śniadanie Daje Moc”  przyczynia się  do promocji zdrowego odżywiania.

   W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w tym programie. Z wielką chęcią i zaangażowaniem, przy  wsparciu wychowawców i rodziców dzieci przygotowały kanapki i sałatki wykorzystując bogaty zestaw zdrowych produktów. Przy ich tworzeniu wykazały się pomysłowością i estetyką wykonania. Tak przygotowany posiłek, spożywany w gronie rówieśników, bardzo wszystkim smakował.

     

 

Konkurs recytatorski „Strofy o moim mieście”

     27 października 2017 roku uczennice naszej szkoły brały udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Piotrkowie Trybunalskim. Tegoroczna edycja konkursu, z racji obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego,  odbyła się pod hasłem „Strofy o moim mieście”. Ogółem do konkursu zgłosiło się prawie 70 uczestników, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy recytowali wiersze o naszym Piotrkowie.

     Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej reprezentowana była przez dwie uczennice klasy VII: Julię Frączkowską i Wiktorię Kowalewską, przygotowywane przez polonistkę p. Dorotę Wiączek.

     

 

Dzień Patrona

     26 października w naszej szkole był Świętem Patrona – Henryka Sienkiewicza. Aby uczcić jego pamięć, uczniowie przygotowali uroczystą akademię, podczas której zaprezentowali fragmenty najbardziej znanych utworów noblisty.  I tak, zobaczyliśmy ustylizowanych bohaterów:  „W pustyni i w puszczy”, „Potopu”, „Pana Wołodyjowskiego”, czy „Ogniem i mieczem”. Nie zabrakło oczywiście „Dumki na dwa serca”, podczas której uczniowie wykonali taniec charakterystyczny dla tamtych czasów.

     Występy uczniów, przygotowane pod kierunkiem polonistek  - p. Agaty Misztal i p. Doroty Wiączek, zostały przez publiczność pozytywnie odebrane i nagrodzone gromkimi brawami.

     

 

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO

Dnia 16 października 2017 r. naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, przeprowadzając pogadanki związane z bezpiecznym poruszaniem się dzieci i młodzieży po drogach.

Dzięki pokazanym materiałom multimedialnym uczestnicy mogli przekonać się, jak ważne jest używanie odblasków, prawidłowe oświetlenie roweru, a przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Na koniec prezentacji wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe gadżety i komiksy o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

     

 

Dzień Edukacji Narodowej

     Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października, jest ważnym świętem polskiej oświaty – nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych, którzy szkoły nadzorują. Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod kierunkiem opiekunów przygotował uroczystą akademię, a swoją obecnością uświetnili ją zaproszeni goście: pan Krzysztof Kuliński – Wójt Gminy Grabica, pan Zenon Remisz – radny Gminy Grabica, proboszcz tutejszej parafii ks. kanonik Władysław Cieśla oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

     W części artystycznej uczniowie kl.VI i VII zaprezentowali satyryczne przedstawienie. Nie zabrakło również ciekawych wierszy i piosenek, w których uczniowie wyrazili swą wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za pracę, „za ich cierpliwość nieprzebraną”, za to, że po prostu są. Po części artystycznej pani Dyrektor uhonorowała nauczycieli oraz pracowników obsługi za osiągnięcia w pracy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożył również Wójt Gminy Grabica i pani Monika Pączek przewodnicząca Rady Rodziców.

     Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli słodkie upominki. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort oraz poczęstunek przy kawie przygotowany przez Radę Rodziców.

     

 

Obchody Dnia Papieskiego

     Słowa ,,Idźmy naprzód z nadzieją”  były hasłem XVII Dnia Papieskiego, który 8 października 2017 roku obchodzono w całej Polsce. Do tradycji naszej szkoły należy włączenie się w obchody ogólnopolskiego Dnia Papieskiego. W dniu 13 października 2017 roku w naszej szkole, w obecności zaproszonych gości, uczniowie zaprezentowali program –,,lekcję” o świętym Janie Pawle II. Przekazali informacje o życiu i pracy, jaką wykonał w czasie swojego pontyfikatu Ojciec Święty. Oddali hołd wielkiemu Polakowi, którego nauczanie jest zawsze aktualne. Program został przygotowany pod kierunkiem pani D. Laseckiej i pani E. Woźniak.

     

 

Dzień Głośnego Czytania Biblii

     29 września obchodzimy Dzień Głośnego Czytania Biblii ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim, Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum idei ,,Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowali  III. edycję Dnia Głośnego Czytania Biblii, której podsumowanie odbyło się  w dniu 9 października 2017 r.
Honorowy patronat nad tym  przedsięwzięciem objął Administrator Archidiecezji Łódzkiej Ksiądz Biskup Marek Marczak i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

     Cele przedsięwzięcia:

     1. Zachęta do codziennego czytania Biblii i życia zgodnego z jej przesłaniem.
     2. Zapoznanie się z  możliwymi sposobów realizowania hasła ,,Idźcie i głoście”,
         których przykłady możemy znaleźć na kartach Księgi Sędziów.
     3. Ukazanie związku między zaufaniem Bogu, uczynkami a zbawieniem.
     4. Popularyzacja i pogłębienie znajomości tekstów Pisma Świętego.
     5. Ukazanie miłosierdzia Bożego, które przynosi ocalenie.
     6. Upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych.

     Nasi uczniowie brali udział w tej edycji  Dnia Głośnego Czytania Biblii poprzez:

 • udział w wycieczce  uczniów klas młodszych w dniu 4 października 2017 r. do Piotrkowa Tryb. na przedstawienie "Samson – najsilniejszy człowiek na ziemi”  w wykonaniu uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Tryb.
 • zorganizowanie w szkole w starszych klasach głośnego czytania ,,Księgi Sędziów”,
 • udział w konkursie ,,Bohaterowie Księgi Sędziów”, wyróżnienie otrzymała Martyna Strzelecka – uczennica klasy III.

                                                                                              Gratulujemy!

     

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !

     Dnia 27.09.2013r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.

     Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy oraz własnoręcznie zrobione plakaty wyborcze. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie i wybierali oni swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów:
     - Julia Frączkowska (klasa VII),
     - Julia Just (klasa VII),
     - Wiktoria Kowalewska (klasa VII),
     - Robert Kafar (klasa VI),
     - Kamil Węglarski (klasa VII).

     Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Robert Kafar.

     Wśród wszystkich głosów nie było  głosów nieważnych. Komisja wyborcza, składająca się z nauczycieli, czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

     Po głosowaniu odbyły się wybory uczniów do poszczególnych sekcji samorządu. Pełen skład Samorzadu Uczniowskiego można znależć w zakładce Społeczność Szkoły.

    Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów była pani Renata Dziomdziora - opiekun Samorządu Uczniowskiego.

     

 

Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2017

     „Nie ma śmieci – są surowce !” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątania świata”, do której przyłączyli się nasi uczniowie. Celem tegorocznej edycji było propagowanie selektywnej zbiórki odpadów z podziałem na papier, szkło i plastik.  

     W piątek 15 września uczniowie założyli rękawiczki, wzięli w ręce worki i z uśmiechem na twarzach ruszyli sprzątać okolicę. Po skończonej akcji uczniowie zgodnie stwierdzili:
„Było miło i wesoło, a oprócz świetnej zabawy zrobiliśmy coś pożytecznego dla środowiska.”

     

 

Pielgrzymka uczniów do Wadowic i Krakowa-Łagiewnik

                ,,Wiadomo, jak wiele dla rozwoju ludzkiej osobowości i charakteru znaczą pierwsze lata życia,
                  lata dziecięce, a potem młodzieńcze.” (cyt. Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach)

      Wdzięczność za dar Pierwszej Komunii Świętej dzieci  z naszej szkoły wyraziły uczestnicząc w pielgrzymce do Wadowic i Krakowa-Łagiewnik wraz z  rodzicami, innymi członkami rodzin i księdzem proboszczem. Dnia 9 września 2017 r. w kościele parafialnym Karola Wojtyły uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w Mszy Świętej dziękczynnej. Następnie zwiedzili dom rodzinny Jana Pawła II, dom, w którym 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła i spędził w nim dzieciństwo i młodość. Dzięki interaktywnej ekspozycji rozmieszczonej na powierzchni liczącej ponad 1000 m2 zapoznali się z drogą życiową św. Jana Pawła II.

     Kolejnym celem wycieczki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, poświęcone życiu i działalności św. Faustyny Kowalskiej. Od lat 40. XX wieku jest to miejsce pielgrzymek związanych z obecnością obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu i celi zakonnej św. Faustyny. W programie wycieczki było także zwiedzanie  krakowskiej starówki, Wawelu i spacer nad Wisłą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     

Wakacji nadszedł czas!

     23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Akademia poprzedzona była mszą świętą w kościele parafialnym odprawioną w intencji uczniów i nauczycieli. Na wstępie uroczystości Dyrektor Szkoły pani Grażyna Babska powitała serdecznie przybyłych gości, nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów. Następnie podziękowała nauczycielom i pracownikom administracji za całoroczny wysiłek. Wyrazy wdzięczności skierowała również w stronę rodziców za ofiarowaną szkole pomoc i współpracę. Pani dyrektor podziękowała również Organowi Prowadzącemu za stwarzanie coraz lepszych warunków do nauki.

     Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych najlepszym uczniom z  klas I-VI. Ponadto uczeń kl. VI  Piotr Olasik otrzymał nagrodę Dyrektora Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i osiągnięcie najlepszego wyniku ze sprawdzianu końcoworocznego, a uczennica kl. VI Julia Frączkowska - za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie - odebrała nagrodę Przewodniczącej Komisji Edukacji Rady Gminy Grabica pani Haliny Westrych. W trakcie akademii przyznano też kolejne wyróżnienia. Puchar dla najlepszego sportowca przypadł Dominikowi Rakowskiemu z klasy VI. Nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie kl. VI, którzy aktywnie pracowali w Samorządzie Uczniowskim oraz w Spółdzielni Uczniowskiej. Wyróżniono również najlepszych czytelników szkoły i uczniów ze stuprocentową frekwencją.

     Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna,  którą przygotowali uczniowie kl. VI pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Akademię zakończyła Dyrektor Szkoły, przypominając o zasadach bezpieczeństwa i życząc wszystkim udanych i słonecznych wakacji.

     Po zakończeniu  uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych i odebrali świadectwa promujące do następnej klasy.

     

 

Święto Rodziców.

     Maj i czerwiec to miesiące, w których szczególnie myślimy o swoich rodzicach z racji przypadających Dni Matki i Ojca. Z tej właśnie okazji 13 czerwca 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Rodziców. Uczniowie klas 0-III zaprosili swoich najbliższych na specjalnie dla nich przygotowane występy. Klasa 0 zaprezentowała bajkę „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, wierszowane życzenia i taniec. „Mali artyści” z koła teatralnego klas I-III zaproponowali widzom ciekawe, barwne, pełne humoru i dające do myślenia  współczesne przedstawienie pt. „Rodzina na dobre i na złe”. Jak zwykle stanęli na wysokości zadania, ich występ był bardzo udany. Wszyscy uczniowie klas młodszych uczcili ten dzień poezją i piosenką. Rodzice ze wzruszeniem i zachwytem patrzyli na swoje pociechy.

     Na zakończenie pani dyrektor Grażyna Babska złożyła wszystkim rodzicom serdeczne życzenia i podziękowała nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

     

 

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie.

   Jak co roku, uczniowie naszej szkoły z opiekunami wyruszyli na zwiedzanie ciekawych zakątków naszego kraju. Tym razem udaliśmy się w Góry Świętokrzyskie na jednodniową wycieczkę, która odbyła się 6 czerwca 2016 roku.

   W programie wycieczki znalazły się takie miejsca i obiekty, jak:

 • Łysa Góra – Święty Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego,
 • nowoczesne Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu (wystawa – spektakl światła, dźwięków i odgłosów przyrody),
 • „Baby Jagowo” z atrakcjami dla dzieci u podnóża Łysej Góry – spotkanie ze świętokrzyską czarownicą i wieloma postaciami z bajek,
 • Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku – przybliżenie postaci patrona naszej szkoły i miejsc z nim związanych,
 • dąb „Bartek” – pomnik przyrody w Zagnańsku.


     Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

     

 

Pasowanie na czytelnika

    „My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,
     że będziemy dbać o książki, krzywdy zrobić im nie damy!
     I wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą,
     obowiązki czytelnika będziemy traktować z powagą!”

     Oto słowa uroczystej przysięgi, którą uczniowie pierwszej klasy złożyli w czasie pasowania na czytelnika. Zanim jednak nastąpił moment przyjęcia w poczet czytelników, pierwszoklasiści zapoznali się zbiorami biblioteki i obowiązującym w niej regulaminem. Obejrzeli również prezentację pt. „Kim jest wzorowy czytelnik?”. Wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem odczytali prośby, które kieruje książka do każdego czytelnika. Na zakończenie wizyty w bibliotece każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz kartę czytelnika uprawniającą do korzystania z biblioteki szkolnej.

     Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

     

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej zwycięzcami 
w finale powiatu piotrkowskiego w Orlikowej Lidze Mistrzów

     W sobotę 22.05.2017r. na boisku Orlik w Sulejowie odbył się finał powiatu piotrkowskiego ziemskiego Orlikowej Ligi Mistrzów w kategorii  wiekowej obejmującej klasy I-III. Organizatorami turnieju były: Urząd Marszałkowski w Łodzi, Łódzki Związek Piłki Nożnej,  Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejowie.

     Do zawodów przystąpiły 3 drużyny, które uprzednio wygrały rywalizację w swoich gminach: Szkoła Podstawowa z Witowa, Szkoła Podstawowa z Woli Kamockiej oraz Szkoła Podstawowa z Dąbrowy nad Czarną.  Młodzi piłkarze ze szkoły w Woli Kamockiej okazali się bezkonkurencyjni pokonując oba zespoły rywali. Oto wyniki:

     SP Witów – SP Wola Kamocka 1:3
     SP Wola Kamocka – SP Dąbrowa nad Czarną 6:0
     SP Witów – SP Dąbrowa nad Czarną 13:1

     Puchar zwycięskiej drużynie wręczył prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Stanisław Sipa. Drużyna ze Szkoły Podstawowej  im. H. Sienkiewicza w Woli Kamockiej będzie reprezentować powiat piotrkowski ziemski w półfinałach Orlikowej Ligi Mistrzów na szczeblu wojewódzkim.

     Skład zwycięskiej drużyny : Kacper Krzymowski, Piotr Krzymowski, Bartosz Lorens, Jakub Cezak, Kacper Strumiło, Tymoteusz Masłowski, Krzysztof Mirowski oraz Igor Zeler.
Opiekun : Michał Maciejewski

  

 

Dar czystych serc na aukcję dobroczynną

    Dnia 14 maja 2017 r. w parafii NMP Królowej Polski w Woli Kamockiej odbyła się I komunia święta  dzieci z klasy trzeciej naszej szkoły. W tym roku do komunii przystąpiło 16 uczniów, którzy z przejęciem i zaangażowaniem przez kilka miesięcy przygotowywali się do tej uroczystości. Rodzice uczniów nie tylko zadbali o duchowe przygotowanie swoich dzieci, ale również postarali się o piękną oprawę uroczystości.

     Wśród darów ofiarnych ufundowanych przez rodziców była m.in. piłka z autografem znanego piłkarza - pana Jacka Krzynówka. Wielu uczniów tej klasy  należy do UMKS Grabka i w dniu I komunii świętej, składając dary, prosili o bezpieczeństwo i błogosławieństwo Boże w czasie gry. Po komunii nawiązano współpracę z  Caritas i przekazano piłkę na licytację dla niepełnosprawnej dziewczynki Ewy Pachulskiej.

     Dziewczynka ma 7,5 roku, od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę. Ma także zdiagnozowany autyzm. Można przeczytać historię Ewy na jej stronie internetowej www.ewapachulska.pl. Piłka z autografem została wystawiona na bazarku charytatywnym w czasie wakacji. Przekazujemy podziękowania dla rodziców naszych uczniów, którzy okazali wielkie serce i przekazali piłkę, aby wspomóc  szlachetny cel.

                                                                       „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
                                                                        lecz przez to, czym dzieli się z innymi...”

                                                                                                                                          Jan Paweł II

     

 

Podsumowanie konkursu plastycznego „Podróże z książką”

     14 maja 2017 roku już po raz drugi zorganizowano w Rozprzy Galę Bibliotek Publicznych Powiatu Piotrkowskiego. Wśród wielu przygotowanych na tę okazję atrakcji zaplanowano też podsumowanie konkursu plastycznego „Podróże z książką”, skierowanego do młodzieży z terenu naszego powiatu. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej jako jedyni reprezentowali w konkursie gminę Grabica, zdobywając pięć spośród przyznanych nagród i wyróżnień. Oto ich nazwiska

w kategorii „Szkoła Podstawowa klasy I-III”:
     Nikola Bilariusz – III miejsce,
     Maja Rudnicka – wyróżnienie,
w kategorii „Szkoła Podstawowa klasy IV-VI”:
     Maja Pościk – I miejsce,
     Kamil Węglarski – II wyróżnienie,
     Julia Just – wyróżnienie.

Gratulacje!

     

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej

26 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XIII Międzyszkolnym  Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej organizowanym przez Gimnazjum w Szydłowie.

Nasze osiągnięcia w kategorii klas IV-VI:
     III miejsce - Julia Frączkowska kl.VI
     Wyróżnienie - Jagoda Jagodzińska kl. IV
     Wyróżnienie - Robert Kafar kl.V
Młodzież przgotowała do konkursu polonistka - pani Agata Misztal.
Gratulujemy!

        

 

Światowy Dzień Ziemi ‘2017 pod hasłem „W kierunku natury”

          Ostatni tydzień kwietnia w naszej szkole poświęcony był działaniom ekologicznym, mającym  na celu propagowanie postaw ekologicznych. W piątek – 28 kwietnia odbył się uroczysty apel podsumowujący obchody Dni Ziemi.
Uczniowie należący do koła ekologicznego zaprezentowali ciekawy program słowno-muzyczny oraz przedstawienie ekologiczne.
Można było też podziwiać zabawki wykonane z nieużytków
i odpadów, które przygotowali uczniowie z klas 0 – VI.
Wszystko odbyło się w ciekawej scenerii, którą wykonali uczniowie pod kierunkiem swoich opiekunów.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone były różnorodności biologicznej i jej ochronie. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza
w kontekście efektu cieplarnianego  oraz wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.

    
 

 

Konkurs plastyczny w ramach Dni Reymontowskich w Szydłowie

     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie, nazwany imieniem Władysława Reymonta, wystąpił w tym roku z inicjatywą zorganizowania cyklu imprez popularyzujących postać tego wybitnego pisarza i noblisty. Do grona współorganizatorów przedsięwzięcia dołączyły władze powiatu i tak doszło do obchodzonych po raz pierwszy w Szydłowie "Dni Reymontowskich Ziemi Piotrkowskiej", które trwały od 23 do 25 kwietnia 2017 roku.

     Jedną z form przypomnienia dzieciom i młodzieży postaci Reymonta, było ogłoszenie w szkołach naszej gminy konkursu plstycznego na temat życia i twórczości pisarza. Podczas obchodów Dni Reymontowskich ogłoszno wyniki konkursu a zwycięzcom rozdano nagrody. Dwie spośród nagród przypadły uczniom naszej szkoły, zdobyli je:

     Robert Kafar z kl. V za pracę pt. "Chłopi" - I miejsce w kategorii pejzaż,
    Wiktoria Kowalewska z kl. VI za pracę pt. "Reymont" - I miejsce w kategorii portret.

  

 

Konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”

     W związku z ogłoszeniem Roku Wolontariatu   Samorząd Uczniowski  zorganizował w naszej szkole konkurs plastyczny  pt.: ,, Pomocna dłoń”.

     CELE KONKURSU

 • przybliżenie idei wolontariatu;
 • popularyzowanie i wyjaśnianie roli, znaczenia wolontariatu w ramach obchodów Roku Wolontariatu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej;
 • kształtowanie wrażliwości na potrzeby ludzi chorych i cierpiących;
 • zachęcanie dzieci do podejmowania wolontariatu, włączania się w inicjatywy łączące bezinteresowne działanie z kształtowaniem więzi społecznych opartych na zaufaniu i solidarności społecznej;
 • rozwijanie wyobraźni artystycznej wśród uczniów.
   

      Uczestników konkursu podzielono na trzy kategorie wiekowe i przyznano następujące miejsca:

    oddział przedszkolny:
     I miejsce -  Julia Rudzka,
     II miejsce - Kacper Cyprian Jagodziński,
     III miejsce - Dorota Kubala,

    kl. I-III
     I miejsce - Lena Gąsior,
     II miejsce - Wiktoria Zeler,
     III miejsce - ex aequo Martyna Strzelecka i Damian Jagodziński,

     kl. IV-VI
     I miejsce - ex aequo Robert Kafar i Michał Studniarczyk,
     II miejsce- Sylwia Kabzińska,
     III miejsce - ex aequo  Igor Stępień i Jagoda Dorożyńska.

     Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do pomagania !!!

  
 

Turniej piłkarski rocznika 2006 o puchar Wójta Gminy Grabica
– II miejsce po zaciętej bardzo dobrej grze

          W poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. odbyły się kolejne zawody w piłkę nożną. Tym razem w Boryszowie. Były to zawody w kategorii „rocznik 2006 i młodsi” o Puchar Wójta Gminy Grabica. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: SP Boryszów, SP Wola Kamocka, SP Szydłów i SP Brzoza. Z  okazałym pucharem do szkoły wrócili zawodnicy z SP Szydłów zdobywając najwięcej punktów. Drugie miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły ustępując tylko o 1 punkt zwycięskiej drużynie a ich futbol był na wysokim poziomie technicznym. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z Brzozy a czwarte zawodnicy z SP Boryszów.

     Walka o miejsca była zacięta i trwała do ostatniego gwizdka sędziego, a zawodnicy „zostawili na boisku mnóstwo sił.” Warto podkreślić, że nasza drużyna była najmłodszą, a w jej skład wchodzili zawodnicy  z rocznika 2007 i 2008, co dobrze rokuje na przyszłość.

     Najlepszym zawodnikiem został Grzywiński z SP Brzoza, najlepszym strzelcem z 9  bramkami został Bartosz Lorens z naszej szkoły (walkę o najlepszego strzelca wygrał z Wiktorem Ossowskim z SP Szydłów, zdobywając w ostatnim meczu zwycięskie bramki) a  tytuł najlepszego bramkarza przypadł zawodnikowi z Boryszowa, który miał w tym turnieju najwięcej pracy.

     Warto podkreślić dobrą organizację turnieju. Zawodnicy mieli przygotowany słodki poczęstunek oraz napoje.

     Skład naszej drużyny:  Bartosz Lorens, Jakub Cezak, Kacper Strumiło, Kacper Krzymowski, Piotr Krzymowski, Krzysztof Mirowski, Tymoteusz Masłowski i Igor Zeler.

     
 

Świetny występ naszych trzecioklasistów w barwach klubowych GRABKI

     W sobotę 22.04.2017 r. w Sulejowie odbył się V Jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego pod hasłem „Krwiodawcy-Dzieciom”. W turnieju wzięło udział osiem drużyn w kategorii U-10 i młodsi. Wygrał Szczerbiec Wolbórz, drugie miejsce zajął Skalnik Sulejów II, a trzecie miejsce Grabka Grabica, w skład której wchodzili zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie oraz Woli Kamockiej. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Kasztelan Żarnów, Luciążanka Przygłów, Skalnik Sulejów I, RAP Radomsko i Błękitni Dmosin.

     Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Przywara (Szczerbiec Wolbórz), najlepszym strzelcem Wiktor Ossowski (Grabka Grabica), najlepszym bramkarzem Jakub Różycki (Skalnik II Sulejów), a najmłodszym zawodnikiem Maciej Farej (Błękitni Dmosin).

     Skład drużyny:  Wiktor Ossowski (SP Szydłów), Daniel Dryzek (SP Szydłów), Bartosz Lorens (SP W. Kamocka), Jakub Cezak (SP W. Kamocka), Kacper Strumiło (SP W. Kamocka), Kacper Krzymowski (SP W. Kamocka), Piotr Krzymowski (SP W. Kamocka), Krzysztof Mirowski (SP W. Kamocka).

GRATULACJE !!!

     

 

Sukces zespołu wokalnego GAMMA na Powiatowym Przeglądzie

     22 kwietnia 2017 roku w Wolborskim Centrum Kultury odbył się XIII Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów. Uczestnicy reprezentowali 10 gmin powiatu piotrkowskiego.
W kategorii "zespoły wokalne - klasy IV-VI" I miejsce zajął nasz szkolny zespół Gamma, działający pod kierunkiem pani Edyty Woźniak.

     Młodym artystom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie programu i życzymy dalszych sukcesów.

     

 

Zerówka w wytwórni ozdób świątecznych

   5 kwietnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły wraz  z opiekunami firmę Dekor-Szkło w Piotrkowie Trybunalskim. Firma ta od blisko 70-ciu lat produkuje szklane ozdoby choinkowe. Ręcznie wykonywane elementy dekoracyjne sprzedawane są nie tylko w Polsce, ale trafiają do państw na całym świecie, m.in. do Chin i Stanów Zjednoczonych.

   W trakcie zwiedzania zakładu uczniowie poznali tajniki pracy i obejrzeli proces tworzenia „bombek”. Wzięli udział w warsztatach artystycznych, podczas których  własnoręcznie udekorowali  2 szklane ozdoby - pisanki wielkanocne. Wykonane prace uczniowie zabrali do domu na pamiątkę.

   Wyjazd stał się dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

     

Nasi młodzi pożarnicy w czołówce gminy

   9 marca tego roku w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nim udział 24 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Nad przebiegiem konkursowych zmagań czuwała komisja w składzie: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Grabicy Ryszard Barański, Komendant Gminny ZOSP RP w Grabicy Andrzej Pietraszczyk, a także przedstawiciel PSP w Piotrkowie Trybunalskim Mariusz Pietraszczyk.

   W pierwszej turze eliminacji wszyscy uczniowie, podzieleni na 2 kategorie wg typu szkoły, mieli do wykonania test pisemny. Po przerwie, podczas której na młodzież czekał poczęstunek, ogłoszono listy osób zakwalifikowanych do części ustnej. W tej turze znalazło się 8 uczniów szkół podstawowych i 6 uczniów gimnazjów. Zawodnicy kolejno odpowiadali na 3 pytania. Musieli wykazać się m.in. wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, ochrony i ratowania życia oraz mienia, a także znajomością sprzętu ratowniczo-gaśniczego i dystynkcji OSP.

   W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce i możliwość reprezentowania gminy na szczeblu powiatowym wywalczył Wiktor Błaszczyk ze szkoły w Brzozie. Kolejne miejsca przypadły uczniom naszej szkoły: drugi był Kamil Węglarski a trzeci - Norbert Gruchała.

   Uczniowie otrzymali nagrody w postaci ilustrowanych książek dla laureatów, a także drobnych upominków dla każdego uczestnika turnieju. Fundatorem był wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

     

 

Ostatki z Samorządem Uczniowskim

   Uczniowie naszej szkoły tanecznym krokiem i  w barwnych strojach, jak na ostatki przystało, pożegnali karnawał. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. W szkole zaroiło się od piłkarzy, policjantów, lekarzy, spidermanów, kowbojów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, pszczółki, biedronki i różne inne stwory i dziwadła... Stroje były kolorowe, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i wychowawcom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. O oprawę muzyczną imprezy zadbała sekcja kulturalno-rozrywkowa SU wraz z opiekunami.

     

 

 

                                                          

UROCZYSTE ODDANIE PRACOWNI  EKOLOGICZNEJ

     W czwartek 9 marca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie nastąpiło uroczyste otwarcie dwóch kolejnych pracowni przyrodniczo-ekologicznych powstałych na terenie gminy Grabica. Ekopracownie utworzono dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt był również współfinansowany przez Urząd Gminy Grabica.
Dzięki temu wsparciu finansowemu uczniowie będą mogli korzystać z profesjonalnych pomocy naukowych, rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz uczyć się przez doświadczenie w nowej pracowni ekologicznej na miarę dzisiejszych czasów. 
     Na uroczystość przybyli znamienici goście: 
       * Pan Andrzej Czapla - zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW
          w  Łodzi,
       * Pan Krzysztof Kuliński – Wójt Gminy Grabica,
       * Ks. Włodzimierz Dudka – proboszcz Parafii MBNP w Szydłowie, 
       * Pan Dariusz Kalisiak - przewodniczący Rady Gmina Grabica
       * Pani Alicja Ungier – wiceprzewodnicząca Rady Gmina Grabica,      
       * Radni Gminy Grabica: Anna Iwańska, Ryszard Mroczkowski, Zenon Remisz,
       * Dyrektorzy szkół: Wiesława Olejnik, Bożena Palus, Grażyna Babska,
          Małgorzata Florczak, Jarosław Janczak, Jarosław Baran,
       * Przewodniczące Rad Rodziców szkół w Szydłowie – Sylwia Nieśmiałek i Woli Kamockiej –                  Monika Pączek.
Uroczystość oddania ekopracowni uświetnił występ artystyczny uczniów SP w Szydłowie
i Woli Kamockiej.

     

­­

Walentynki 2017

   14 lutego już od samego rana w naszej szkole czuło się atmosferę walentynek. Wszędzie rozwieszone były walentynkowe dekoracje, a uczniowie chodzili podekscytowani i mieli na sobie czerwone elementy ubioru. Ale najważniejsza w tym dniu była Poczta Walentynkowa. Uczniowie mogli wyrazić swoją sympatię wobec koleżanek i kolegów, wrzucając własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami do wystawionej od kilku dni urny.

    Otwarcie urny i wręczenie kartek adresatom odbyło się na sali gimnastycznej w obecności wszystkich klas. W rolę Walentynkowych Listonoszy wcielili się członkowie naszego Samorządu Uczniowskiego. Dzień był pełen wrażeń i dobrej zabawy.

     

 

Obchody Święta Babci i Dziadka

   Obchody Święta Babci i Dziadka to jedno z wydarzeń, które stało się tradycją naszej szkoły. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 13 lutego. Wyjątkowi, drodzy goście – Babcie i Dziadkowie – przybyli licznie, aby podziwiać występy swoich kochanych wnucząt z klas 0-III.

   Uczniowie w barwnych strojach, z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role – postaci z bajek. Podczas występu zaśpiewali wiele piosenek, a także zatańczyli polkę i cza-czę. Oddział przedszkolny zaprosił nas do zaczarowanego świata bajek Jana Brzechwy. „Mali Artyści” z koła teatralnego przygotowali przedstawienie „W książkowej i baśniowej krainie”, na podstawie różnych baśni i bajek znanych twórców. Poza tym było mnóstwo życzeń, podziękowań i ciepłych słów dla ukochanych Dziadków.

   Po udanych występach wzruszeni i zadowoleni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez wnuczków i ich rodziców.

     

Sukces naszych dziesięciolatków z UMKS Grabka

    20 stycznia 2017 roku w Hali Sportowej „Relax”  w Piotrkowie Trybunalskim odbył się III Turniej Polonia Cup dla chłopców z rocznika 2007 w halowej piłce nożnej. Wzięło w nim udział dziesięć zespołów. Najlepszym zespołem okazali się młodzi zawodnicy Włókniarza Moszczenica. II miejsce zajęła drużyna Grabki Grabica a III miejsce - Andrespolia Wiśniowa Góra.

    W składzie UMKS Grabka zagrali: Gabryś Bednarek (SP Szydłów), Piotr Krzymowski (SP Wola Kamocka), Daniel Dryzek (SP Sz), Kuba Cezak (SP WK), Kacper Krzymowski (SP WK), Wiktor Ossowski (SP Sz), Bartek Lorens (SP WK), Igor Zeler (SP WK), Krzysiek Mirowski (SP WK) i Kacper Strumiło (SP WK).

    Młodym sportowcom i ich trenerowi Krzysztofowi Jodłowskiemu składamy serdeczne gratulacje a drużynie życzymy dalszych udanych występów.

 

Choinka Noworoczna

    Choinka Noworoczna wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole. W sobotę 14 stycznia na zabawę choinkową do sali OSP w Lubanowie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzinami.

   Na początku zebranych przywitała pani dyrektor Grażyna Babska, życząc wszystkim udanej zabawy. Następnie najmłodsi uczniowie szkoły przedstawili inscenizację poświęconą Bożemu Narodzeniu. Mali artyści pokazali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w pięknie przygotowanych na tę okazję strojach scenicznych. Po spektaklu złożyli życzenia noworoczne nauczycielom, uczniom, rodzicom i wszystkim bliskim. Ich występy publiczność nagrodziła wielkimi brawami.

   Tuż po przedstawieniu rozpoczęła się wspólna zabawa prowadzona przez didżeja. Jak można się było spodziewać, dzieci odwiedził też Mikołaj z wielkim workiem prezentów. W trakcie zabawy serwowany był poczęstunek. Stroną kulinarną zajęły się niezawodne mamy, które upiekły ciasto i przygotowały pyszne kanapki.

    Podczas imprezy wszyscy zebrani bawili się wybornie, a wspomnienia mile spędzonych chwil pozostaną na długo w pamięci.

      

 

JASEŁKA 2016

     Rokrocznie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, odbywa się w naszej szkole przedstawienie bożonarodzeniowe. 21 grudnia tego roku świąteczną inscenizację zaprezentowali najmłodsi uczniowie szkoły. W starannie przygotowanej scenografii wystąpili tradycyjni bohaterowie jasełek – Maryja z dzieciątkiem, Józef, aniołowie i Trzej Królowie - w otoczeniu pastuszków i zwierząt towarzyszących narodzinom dzieciątka, a także inne postacie wprowadzone przez reżysera spektaklu. Szkolni aktorzy świetnie wywiązali się ze swoich zadań, grali z wielkim zaangażowaniem. Efektownie wykonali taniec ludowy. Dla Pana Jezusa zatańczyły też „owieczki” i „śnieżynki”.

     Wśród obecnych na widowni byli: Wójt Gminy Grabica - pan Krzysztof Kuliński, ksiądz kanonik Władysław Cieśla, radni gminy, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły i uczniowie.

     Przedstawienie bardzo spodobało się publiczności. Obok świetnego przygotowania dzieci warto podkreślić również wkład pracy dorosłych. Dzięki współpracy nauczycieli i rodziców udało się zaprezentować ciekawe widowisko artystyczne, pełne oryginalnych strojów, rekwizytów, wzbogacone  ruchem scenicznym, tańcami i śpiewem oraz grą na instrumentach muzycznych.

    Po zakończeniu przedstawienia głos zabrał wójt, pan Krzysztof Kuliński. Po złożeniu wszystkim życzeń świątecznych, wręczył dzieciom „w imieniu Świętego Mikołaja” paczkę ze słodkimi prezentami dla wszystkich uczniów.

        

 

Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych

16 grudnia 2016 roku w kościele parafialnym w Woli Kamockiej odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Wystawione na sprzedaż bombki, choineczki, aniołki i inne dekoracyjne elementy świąteczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przybyłych na mszę świętą osób.

Celem charytatywnego przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na potrzeby szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wsparcie naszej akcji.

     

 

„2016 Rokiem H. Sienkiewicza” – podsumowanie (MDK Radomsko)

W bieżącym roku Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej uczestniczyła w przedsięwzięciu pod nazwą „2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza”, organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim i Miejski Dom Kultury w Radomsku. Nasi uczniowie wykonali prace plastyczne inspirowane twórczością pisarza, a najlepsze prace zostały wysłane na konkurs.

Na zaproszenie organizatorów , 12 grudnia tego roku delegacja szkoły wzięła udział w podsumowaniu działań poświęconych pamięci H. Sienkiewicza, które odbyło się w MDK w Radomsku.  

Rozdano nagrody w konkursie plastycznym. Jak się okazało, pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła praca naszej uczennicy Wiktorii Kowalewskiej. Wszystkie pozostałe prace konkursowe wykonane przez uczniów z Woli Kamockiej też zostały docenione i zdobyły wyróżnienia. Młodzi artyści osobiście odebrali pamiątkowe podziękowania oraz książki. A oto lista naszych nagrodzonych uczestników:
- w kategorii klas I-III: Kinga Derendarz, Mateusz Kujawski, Maja Rudnicka, Franciszek Rzepecki
  oraz Martyna Strzelecka (wyróżnienia),
- w kategorii klas IV-VI: Wiktoria Kowalewska (I miejsce) oraz Robert Kafar (wyróżnienie).

Koordynatorkami działań z ramienia szkoły były nauczycielki: Anna Malec i Agata Misztal.

  

 

Dzień Patrona Szkoły.

30 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi placówki. Uroczystość miała szczególny charakter, ponieważ rok 2016 ustanowiono Rokiem Henryka Sienkiewicza dla upamiętnienia 100 rocznicy śmierci wybitnego pisarza i patrioty.

Uczestnicy apelu mieli okazję bliżej poznać postać Henryka Sienkiewicza oraz jego twórczość. Przedstawiona została inscenizacja „Bajki” pisarza, a występujący uczniowie przebrali się za bohaterów jego utworów.

W czasie tygodnia poświęconego patronowi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym. Na apelu ogłoszono jego wyniki i nagrodzono zwycięzców.

KLASY  IV-VI
- kategoria „Portret Henryka Sienkiewicza”:  Wiktoria Kowalewska kl. VI (1. miejsce), Kacper Gąsior kl. IV (2. miejsce),
  Mateusz Labuk kl. IV (3. miejsce),
- kategoria „Ilustracja do wybranego utworu H. Sienkiewicza”: Robert Kafar kl. V (1. miejsce), Robert Rakowski kl. V
  (2. miejsce), Jagoda Dorożyńska kl. V (3. miejsce).

Najlepsze prace zostały wysłane na konkurs ogłoszony przez  Miejski Dom Kultury w Radomsku.

     

 

Andrzejki 2016 w szkole

   Andrzejki to wspaniała okazja do zabawy, a jednocześnie kultywowania obrzędów ludowych.  To jeden z wyjątkowych i magicznych dni. W tym roku Samorząd Uczniowski  również zadbał, aby andrzejki dostarczyły społeczności szkolnej wiele radości.

   W dniu 25 listopada sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”. Uczniowie kl. VI i V zadbali o magiczny nastrój i przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki z zawodami przyszłości, bądź szukał szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Przepowiednie budziły wiele emocji, śmiechu i radości.

   Po wróżbach przyszedł czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni tańcem uczniowie mogli wzmocnić swoje siły słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

     

 

Wycieczka na wystawę LEGO

     22 listopada 2016 roku uczniowie klas 0-II wraz z opiekunami wyjechali  na edukacyjną wycieczkę do łódzkiego centrum handlowo rozrywkowego Sukcesja, aby obejrzeć zorganizowaną tam wystawę klocków LEGO.
     Można tam było zobaczyć m.in.: największy na świecie model Titanica wykonany z klocków Lego, figurę Roberta Lewandowskiego w skali 1:1, w stroju reprezentacji Polski, czy też imponującą kolekcję bohaterów Star Wars (wśród eksponatów był np. 2-metrowy Star Destroyer i ogromny Lord Vader). Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się ogromne wykonane z klocków miasteczko City (20 m2), lunapark z interaktywnymi karuzelami oraz elektryczne kolejki uruchamiane za pomocą przycisków. Na wystawie zaprezentowano makiety edukacyjne: serię robotów z Lego, budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, bohaterów filmów i bajek oraz wiele innych, jak na przykład Atak Hord (makieta z 3500 figurek), ogromne lotnisko z modelami samolotów z I i II wojny światowej, kopalnia Guido, starożytny kompleks Forum Romanum...
    Uczniowie obejrzeli też film edukacyjny oraz  budowali własne konstrukcje w obszarze zabaw klockami Lego, w której znajdują się stoliki do układania, strefa Duplo dla najmłodszych, zjeżdżalnie dla samochodzików, tablice do "pisania i malowania" klockami oraz wiele innych atrakcji. Opiekunowie uczestniczyli we wspólnych zabawach z dziećmi lub obserwowali je z przeznaczonej dla nich strefy.
    Wyjazd ten zachęcił dzieci do rozwijania swoich zdolności konstrukcyjnych i zainteresowania techniką.

    5 grudnia tego roku, śladem swoich młodszych kolegów i koleżanek, wystawę LEGO odwiedziła też młodzież klas starszych.

     

 

Śniadanie daje moc

     Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

     Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, przystąpili do programu edukacyjnego Śniadanie daje moc. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Tegoroczna edycja skupiała się wokół 12 zasad zdrowego żywienia. Dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat tego, jak często powinno się jeść posiłki, z czego powinny się składać, dlaczego picie wody jest takie ważne. Na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, sałatki warzywne i owocowe, wiele gatunków pieczywa.

     Wszystkie te  działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia nawyków żywieniowych naszych uczniów.

     

 

Pasowanie na ucznia

     8 listopada 2016 roku to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w niezwykle podniosłej atmosferze odbyło się uroczyste Ślubowanie Uczniów Klasy I. Przygotowania do  tej uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Wychowawczyni wdrażała swoich uczniów do pełnienia obowiązków wynikających z rozpoczęcia nauki w szkole. Dzieci dzielnie uczyły się wierszy i piosenek. Pięknie zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.

     Po  zakończeniu części artystycznej  nastąpiła część oficjalna uroczystości -   uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. W podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali rzetelnie i uczciwie spełniać obowiązki ucznia, odnosić się z szacunkiem do innych ludzi, godnie kontynuować  tradycje naszego narodu, być koleżeńskim, uczynnym i prawdomównym.

     Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Grażyna Babska pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia dotykając jego ramię ogromnym ołówkiem. Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce. Pięknego zaprezentowania swoich umiejętności pogratulowała pierwszakom pani wizytator Anna Frymus. Na koniec uroczystości przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli upominki małym bohaterom ceremonii a wychowawca - okolicznościowe dyplomy pasowania oraz legitymacje szkolne. Rodzice umilili dzieciakom ten dzień przygotowując dla nich słodki poczęstunek. 

      

 

XVI Dzień Papieski

   Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. Dzień Papieski obchodzony jest w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Hasło tegorocznego XVI Dnia Papieskiego brzmi: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.

   Do tradycji naszej szkoły należy włączenie się w obchody ogólnopolskiego Dnia Papieskiego.
We wtorek 11 października 2016 roku w naszej szkole uczniowie zaprezentowali program o świętym Janie Pawle II. Wyjaśnili w scenkach przesłanie XVI Dnia Papieskiego i Roku Miłosierdzia.

   Oddali hołd wielkiemu Polakowi, którego nauczanie jest zawsze aktualne. Program został przygotowany pod kierunkiem pani D. Laseckiej i E. Wożniak.

        

 

Dzień Edukacji Narodowej

   Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października, jest ważnym świętem polskiej oświaty – nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych, którzy szkoły nadzorują. Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod kierunkiem opiekunów przygotował uroczystą akademię, a swoją obecnością uświetnili ją zaproszeni goście: pan Krzysztof Kuliński - Wójt Gminy Grabica, pan Zenon Remisz – radny Gminy Grabica, proboszcz tutejszej parafii ks. kanonik Władysław Cieśla oraz przedstawiciele Rady Rodziców.         

   W części artystycznej uczniowie kl.VI i V zaprezentowali humorystyczne przedstawienie pt.:
„Pani na opak” opowiadające o nauczycielce zamienionej przez wróżkę i wielu wynikających z tego powodu perypetiach uczniów. Nie zabrakło również ciekawych wierszy i piosenek, w których uczniowie wyrazili swą wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za pracę, „za ich cierpliwość nieprzebraną”, za to, że po prostu są.
Po części artystycznej pani Dyrektor uhonorowała nauczycieli oraz pracowników obsługi za osiągnięcia w pracy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożył również Wójt Gminy Grabica.

   Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli słodkie upominki. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort oraz poczęstunek przy kawie przygotowany przez Radę Rodziców.

     

 

Dzień Pieczonego Ziemniaka

   7 października 2016 roku w naszej szkole zorganizowano Dzień Pieczonego Ziemniaka. Przebiegał on pod hasłem: „Wesołe zabawy sportowe z ziemniakiem w  tle”.
   Dzięki uprzejmości sponsora – hipermarketu Kaufland i zaangażowaniu rodziców wszyscy uczniowie wzięli udział w degustacji rozmaitych potraw z ziemniaka. Ziemniaczana uczta oraz owocowe soki wzmocniły siły witalne. Uczniowie ochoczo przystąpili
do zaplanowanych konkurencji sportowych (np. przenoszenia ziemniaków na drewnianej łyżce, sztafety ziemniaczanej, rzutu ziemniakiem do koszyka i innych). Przygotowana została także jesienna wystawa plastyczna z ziemniakami w  roli głównej.
    Dyrektor i pracownicy szkoły serdecznie dziękują Dyrekcji Hipermarketu Kaufland za udzieloną pomoc finansową. Podziękowania należą się też rodzicom za aktywne wsparcie akcji oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę.

     

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

   Samorząd Uczniowski to najważniejsza z organizacji dzieci i młodzieży w naszej szkole. 
   Najważniejszą funkcję pełni w nim Rada Uczniowska. Tworzą ją uczniowie wybrani w tajnym, bezpośrednim głosowaniu. 

   28 września 2106 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej w tajnym głosowaniu wybrali samorządową reprezentację szkoły. Zgodnie z obowiązującym u nas regulaminem SU kandydatami byli uczniowie najstarszej, czyli szóstej klasy. Głos na liście wyborczej można było oddać tylko na jednego kandydata.                                  
   W bieżącym roku szkolnym w skład Rady Uczniowskiej weszli następujący uczniowie z przydziałem funkcji zgodnie z liczbą otrzymanych głosów:
         Norbert Gruchała -  przewodniczący SU.
         Kamil Węglarski - zastępca przewodniczącego,
         Martyna Piekarska i Julia Frączkowska - skarbnik,
         Wiktoria Kowalewska - sekretarz.
Przy SU działają również cztery sekcje:
           - kulturalno-rozrywkowa,
           - sportowa,
           - naukowa,
           - porządkowa.
Każda sekcja jest reprezentowana przez jednego lub kilku uczniów z poszczególnych klas, począwszy od klasy II.
       Opiekunami SU są nauczyciele: Renata Dziomdziora, Dorota Lasecka i Jolanta Baczewska.
       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 

     

 

 

Sprzątanie Świata 2016

 

Uczniowie naszej szkoły jak co roku włączyli się do
23 edycji akcji Sprzątanie świata – Polska,
 która przebiega pod hasłem

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

 

Głównym przesłaniem akcji jest:

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

 

  

 

 

Inauguracja roku szkolnego 2016-2017

   1 września 2016 roku uroczyście świętowaliśmy inaugurację nowego roku szkolnego. Rozpoczęła go, jak co roku, msza święta odprawiona w naszym kościele. Następnie uczniowie, z nauczycielami i rodzicami, przeszli  do budynku szkoły.

   Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Dyrektor  szkoły powitała przybyłych i złożyła wszystkim życzenia szczęśliwego i pełnego sukcesów nowego roku szkolnego.

   Podczas części artystycznej przypomniano o 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Później uczniowie udali się do sal  lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

 

     

 

 

Klasa VI pożegnała naszą szkołę

    23 czerwca 2016 roku uczniowie klasy VI naszej placówki uroczyście pożegnali się ze szkołą podstawową. Przygotowali z tej okazji wspaniałą część artystyczną, w której  z łezką w oku podziękowali pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za wszystkie wspólnie spędzone  lata. W ten uroczysty i podniosły nastrój nutkę humoru wprowadził występ znanego kucharza   i podróżnika  Roberta Makłowicza (w jego rolę wcielił się Patryk Jagodziński), który goszcząc w naszej szkole, zaprezentował przepis na ucznia.

    Uczniowie prezentują  wysoki  poziom  edukacyjny, na 14 uczniów przyznano  10 świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych.

   Najwyższą średnią ocen uzyskały  następujące  osoby:

Natalia Sztajnkowska - 5,55
Oliwia Kubera - 5,55
Julia  Cecotka - 5,45
Milena Krzemieniewska - 5,27
Patryk Jagodziński - 5,18
Katarzyna Jasińska - 5,18
Wiktoria Leśniewska - 5,09
Jan Derendarz - 5,00
Roksana Jończyk - 5,00
Klaudia Kawnik - 4,8

Średnia ocen klasy: 4,88

    Rodzice najlepszych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne.

    Wręczone zostały również podziękowania dla rodziców, którzy służyli pomocą i wsparciem dla szkoły.

    Ponadto uczniowie otrzymali nagrody dodatkowe:

Nagroda Wójta Gminy Grabica - Natalia  Sztajnkowska
Nagroda Przewodniczącej Komisji Edukacji - Oliwia Kubera
Nagroda Dyrektora Szkoły - Patryk Jagodziński
Nagroda Księdza Proboszcza Władysława Cieśli - Patryk Jagodziński i  Jan   Derendarz
Nagroda Prezesa UMKS ,,Grabka” - Patryk Jagodziński

    Dla  najlepszych sportsmenek  z klasy VI, które rozsławiły naszą szkołę ufundowano pamiątkowe  niespodzianki. Dziewczęta, które godnie reprezentowały szkołę to: Milena Krzemieniewska, Oliwia Kubera, Julia Cecotka, Klaudia Kawnik, Natalia Sztajnkowska, Wiktoria Leśniewska,  Patrycja Rudzka, Katarzyna Jasińska.

    Warto podkreślić, iż klasa VI napisała na bardzo dobrym poziomie sprawdzian szóstoklasisty. 
Część I - klasa uzyskała średnio 34 punkty na  ucznia,  co daje 84,8%, w tym:
   język polski - śr.17 punktów, co daje 85%,
   matematyka - śr.16,9 punktów, co daje 84,6%.
Część II - język angielski - 81%

Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w nowej szkole.

       

 

Zielona Szkoła we Władysławowie (3-8 czerwca 2016 r.)

    Podobnie, jak w latach ubiegłych, nasi uczniowie mieli okazję  wyjazdu na tzw. zielona szkołę, która łączy rekreację z nauką. Tegoroczny sześciodniowy pobyt zorganizowano we Władysławowie na Kaszubach, a uczestnicy zamieszkali w Domu Kolonijnym „Franek”. W ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, ale też smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel i wymarzona pogoda.

    Nasza grupa  liczyła 32 uczniów. Opiekę sprawowało czworo nauczycieli.

    W drodze do Władysławowa zaplanowano zwiedzanie zamku w Malborku – jednej z największych twierdz średniowiecznej Europy. Była to wyjątkowa lekcja historii i języka polskiego, związana z powieścią ,,Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza – patrona naszej szkoły.

    Ważny punkt programu zielonej szkoły stanowiła wycieczka autokarowa do Gdyni, której celem było zwiedzanie muzeum oceanograficznego, poznanie historii żaglowca ,,Dar Pomorza” i okrętu wojennego ,,Błyskawica”. Zorganizowano też wyjazd do neogotyckiego pałacu w Rzucewie.

    Kilkudniowy pobyt w samym Władysławowie był również ciekawy i wypełniony wieloma atrakcjami, takimi jak:

- zwiedzanie Domu Rybaka, gdzie znajduje się Urząd Miasta i wieża widokowa oraz wystawa
  „Magiczny zawrót głowy” z gabinetem śmiechu i muzeum motyli,
- piesza wycieczka Aleją Gwiazd Sportu,
- zwiedzanie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”,
- zajęcia na basenie,
- zajęcia sportowe (poranne biegi, piłka nożna, siatkówka plażowa),
- gry i zabawy m.in. na placach zabaw i wesołym  miasteczku, dyskoteki,
- udział w konkursach np. rzeźba w piasku i układanie własnych opowieści-legend.

    W niedzielne przedpołudnie dzieci uczestniczyły w mszy św. w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

    Wspólna nadmorska wyprawa dostarczyła uczniom licznych wrażeń i nowych doświadczeń. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiano, były dostosowane do jego  możliwości. Dzieci  uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny.

    Zielona szkoła spełniła swą edukacyjną i twórczą rolę.  Zrealizowane zostały cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Do domu wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

       

 

Festyn z okazji Dnia Dziecka 

    1 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole festyn z okazji  Dnia Dziecka. Już od godziny 12.oo nasi milusińscy wraz z rodzicami tłumnie przybywali do  placówki. Atrakcjom nie było końca. Imprezę prowadził  profesjonalny DJ, który zapewnił  muzykę i wspaniałe atrak    Największym zainteresowaniem cieszył się namiot, w którym były ustawione ekrany i konsole X-Box, a uczniowie rozgrywali wirtualne pojedynki piłkarskie.

    W wydzielonej strefie Paintball-a dzieci miały możliwość strzelania do celu kolorowymi kulkami.

    Dla najmłodszych były dmuchane atrakcje i basen z piłeczkami.

    Równocześnie odbywały się różne konkursy i gry zręcznościowe oraz warsztaty plastyczne.  Uczniowie klas starszych razem z rodzicami rozegrali  mecze w piłkę nożną i siatkową.

    Na koniec druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubanowie zaprezentowali możliwości nowego wozu strażackiego, wyposażonego w nowoczesny sprzęt ratowniczy. Dzieci ubrane w hełmy strażackie chętnie ustawiały się w kolejce do pamiątkowych zdjęć. Jak co roku najbardziej oczekiwaną atrakcją okazała się kąpiel w pianie gaśniczej i polewanie wodą z sikawek.

    Rodzice uczniów zadbali o poczęstunek. Były grillowane kiełbaski, napoje i pyszne lody.

    Ten dzień z pewnością będą pamiętać wszyscy, którzy odwiedzili naszą szkołę. Festiwal sportu, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

    Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną  zabawę. Dziękujemy rodzicom za pomoc, wsparcie i humor. Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w organizację tego święta!

    Do zobaczenia na następnym festynie. Już dzisiaj zapraszamy!

PODZIĘKOWANIE

 

  Organizatorzy festynu z okazji Dnia Dziecka serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie:
    - Wójtowi Gminy Grabica – Krzysztofowi Kulińskiemu,
    - Prezesowi ŁSM „JOGO”- Krzysztofowi Jankowskiemu oraz Wiesławowi Kujawskiewmu,
    - Czesławowi Górze – prezesowi PPHU „DEMETER”,
    - Panu Józefowi Strąkowskiemu z Kamocinka,
    - Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubanowie,
    - Radzie Rodziców przy SP w Woli Kamockiej
    i wszystkim uczestnikom festynu.    

  Dyrektor Szkoły: Grażyna Babska
 

 

     

     

 

PODSUMOWANIE PROGRAMU „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”
POŁĄCZONE ZE ŚWIĘTEM RODZICÓW

     24  maja 2016 r. był dniem wyjątkowym w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej. Uroczyście obchodzono Święto Rodziców, połączone z zakończeniem programu rządowego „Książki naszych marzeń”.

     Dyrektor szkoły, pani Grażyna Babska powitała wszystkich rodziców oraz zaproszonych gości, pracowników WODN w Piotrkowie Trybunalskim: p. Jadwigę Szymczyk, p. Urszulę Szewczyk i p. Barbarę Śpiewak oraz p. Annę Węglarską – przedstawicielkę Rady Rodziców. Następnie opiekunka biblioteki szkolnej przedstawiła szczegółowe sprawozdanie z trzech projektów edukacyjnych zrealizowanych przez szkołę w ramach w/w programu:
     I. „Czytały nasze babcie i mamy – teraz my czytamy”.
     II. „Książka, którą warto przeczytać -  poleć książkę koledze”.
     III. „Bajki naszych marzeń”.

   Jednym z wydarzeń promujących czytelnictwo był udział uczniów klas 0-VI w konkursie plastycznym: „Ilustracja do książki moich marzeń”. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia laureatom nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

     Projekt „Książki naszych marzeń” zachęcał do czytania i poszanowania książek a na jego zakończenie przygotowano przedstawienie pt. „Na pomoc bajkom”. Przedstawienie to było zarazem prezentem dla rodziców z okazji ich święta. Zostało przygotowane przez „Małych artystów” z koła teatralnego klas I-III oraz przedstawicieli klasy IV. Uczniowie w barwnych strojach, z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role – postaci z różnorodnych, ulubionych bajek. Małym artystom towarzyszyły uczennice z chóru szkolnego klas starszych.

    Kolejnym prezentem dla rodziców było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego. Także pozostali uczniowie klas I-III recytowali wiersze i złożyli życzenia swoim bliskim. Rodzice i zaproszeni obejrzeli występy uczniów, które wywołały uśmiech i wzruszenie.Po części artystycznej p. Jadwiga Szymczyk podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w realizacje programu. Przekazała na ręce dyrektora szkoły list gratulacyjny od Dyrektora WODN w Piotrkowie Trybunalskim oraz książkę dla biblioteki szkolnej.

    Uroczystość była również okazją do podsumowania wieloletniej działalności szkoły w zakresie wdrażania i upowszechniania  idei szkół promujących zdrowie. Koordynator Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie  p. Urszula Szewczyk przekazała na ręce szkolnego koordynatora p. Elżbiety Strzelczyk AKCES PRZYNALEŻNOŚCI DO REJONOWEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE.

    Na zakończenie p. dyrektor G. Babska złożyła wszystkim rodzicom serdeczne życzenia z okazji ich święta i podziękowała nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Po występach zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek i wspólne spotkanie. Był to dzień pełen atrakcji, wzruszeń i serdeczności.

       

 

Dzień Ziemi

     22 kwietnia odbył się w naszej szkole apel podsumowujący obchody Dnia Ziemi. W tygodniu poprzedzającym Dzień Ziemi uczniowie obejrzeli filmy dotyczące wykorzystania surowców wtórnych, poszerzyli wiadomości o segregacji, recyklingu oraz poznali zagadnienia dotyczące tzw. niskiej emisji.

     Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na najbardziej pomysłowy i oryginalny strój z odpadów.

     Apel rozpoczął się występem uczniów z kół ekologicznych z klas I-III i IV-VI. Zaprezentowali oni inscenizację promującą ochronę środowiska pt. ,,Kosmici na planecie Ziemia”. Inscenizacja odbyła się na na tle pięknej scenografii z wykorzystaniem samodzielnie wykonanych strojów i rekwizytów oraz bogatą oprawą muzyczną. Kolejnym punktem był pokaz mody ekologicznej. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali stroje zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

         

Poczta walentynkowa w szkole

     Poczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyrazić swoją sympatię koleżankom lub kolegom. Uczniowie naszej szkoły mieli taką możliwość dzięki akcji SU. Dziewczęta z SU ustawiły na szkolnym korytarzu specjalną skrzynkę, do której wszyscy zainteresowani mogli w dniach od 8 do 11 lutego wrzucać kartki walentynkowe. Przekazanie „walentynek” adresatom odbyło się 12 lutego na sali gimnastycznej w obecności wszystkich uczniów. Mamy nadzieję, że serduszka walentynkowe były miłą niespodzianką. Dziękujemy za wzięcie udziału w akcji i zapraszamy do kolejnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski imprez.

SU z opiekunami

Dyskoteka ostatkowa

     Karnawał to czas zimowych zabaw i balów przebierańców. W naszej szkole mieliśmy już zabawę choinkową, a teraz przyszedł czas na zakończenie karnawału. 5 lutego br. w godzinach 16.00 – 20.00 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował dyskotekę ostatkową dla kl. IV – VI. Zgodnie z tradycją uczniowie przybyli w barwnych i bardzo pomysłowych strojach. Był to więc typowy bal przebierańców. Wszyscy bawili się doskonale przy muzyce, o którą zadbała sekcja kulturalno-rozrywkowa SU.

     Młodsi koledzy z klas 0 – III również zakończyli karnawał tanecznym krokiem uczestnicząc w dyskotece zorganizowanej w „ostatki”. Oni też stanęli na wysokości zadania, przybywając w przebraniu policjantów, spajdermenów, kotów, gwiazd muzyki, księżniczek i innych bajkowych postaci. Wszyscy uczniowie za przebranie się  zostali nagrodzeni upominkami.

SU z opiekunami


       

 

Kolejny puchar dla naszych dziewcząt.

   Uczennice Szkoły Podstawowej im. H Sienkiewicza w Woli Kamockiej w dniu 02.02.2016r. uczestniczyły w powiatowych  zawodach w Mini Piłce Siatkowej, uprzednio wygrywając zawody na szczeblu gminnym.  Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Moszczenicy. Do zawodów w kategorii dziewcząt zgłosiło się 8 szkół z: Moszczenicy, Dąbrowy, Sulejowa, Wolborza, Woli Kamockiej, Gorzkowic, Mierzyna i Krzyżanowa,  a dziewczęta z naszej szkoły po zaciętej walce zajęły ostatecznie bardzo dobre III miejsce. Liderem okazała się szkoła z Dąbrowy, która w finale zwyciężyła, również po emocjonującym starciu, z drużyną z Sulejowa. Warto wspomnieć, że w drużynach Dąbrowy oraz Sulejowa występowały zawodniczki trenujące w klubie siatkarskim. 

Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę to : Milena Krzemieniewska, Oliwia Kubera, Julia Cecotka, Patrycja Rudzka, Klaudia Kawnik, Natalia Sztajnkowska, Wiktoria Leśniewska, Julia Frączkowska oraz Julia Maciążak.

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy.
Opiekun: Michał Maciejewski

       

 

Choinka Noworoczna oraz Święto Babci i Dziadka

   Choinka Noworoczna oraz Święto Babci i Dziadka to uroczystości, które stały się tradycją naszej szkoły. W tym roku odbyły się wspólnie w sobotę 23 stycznia. Jest to impreza, na którą co roku czekają wszyscy uczniowie, rodzice i dziadkowie. Zebranych seniorów i wszystkich gości powitała pani Dyrektor Szkoły Grażyna Babska, składając serdeczne życzenia. Dzieci z najmłodszych klas wraz z opiekunami przygotowały wspaniałe występy artystyczne, poprzez które chciały wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.

   Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego. Zaprezentowały inscenizację „Jaś i Małgosia”. Następnie uczniowie recytowali wiersze i składali życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Po ich występie przyszła kolej na uczniów klas I - III należących do koła teatralnego. Mali artyści zaprosili gości na piękną inscenizację na podstawie bajkowych wierszy Juliana Tuwima „Tuwimowo”. Uczniowie w barwnych strojach, z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role – postaci z bajek. Dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności wokalne i taneczne, śpiewając i tańcząc czaczę. Występ zakończono życzeniami dla wyjątkowych gości. Uroczystość wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt.

   Po występach zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek i wspólną zabawę. Wielką radość, jak co roku sprawiła dzieciom wizyta Mikołaja z workiem prezentów dla wszystkich. Po spotkaniu z Mikołajem wspaniała zabawa trwała dalej. Choinka Noworoczna organizowana jest w naszej szkole każdego roku, jednakże za każdym razem nasi goście reagują na nią z dużym entuzjazmem. Jest to jedno z tych wydarzeń, które integruje całą społeczność. Zawsze możemy liczyć na zaangażowanie i pomoc rodziców za co serdecznie dziękujemy. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

       
      

 

Udział na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szydłowie

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Przegladzie kolęd i Pastorałek w Szydłowie, który odbył się w piatek 15 stycznia 2016 roku. Wyróżnienie otrzymała starsza grupa wokalno-instrumentalna "Gamma".

       Gratulujemy!

       W przeglądzie uczestniczyli też:
- Zespół "Mała Gamma" - z klas I-III,
- duet Nikola Bilariusz (kl. I) i Monika Lewandowska (kl. O), oraz
- solistka Julia Frączkowska (kl.V).

    
 

Nagrodzeni na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Moszczenicy

      W piątek 8 stycznia 2016 roku w Moszczenicy odbył się Prezegląd Kolęd i Pastorałek, na którym dwa nasze zespoły:
       młodszy z klas 0-III "Mała Gamma"
       i starszy z klas IV-VI "Gamma"
otrzymały wyróżnienia. Wykonawcom i instruktorowi pani Edycie Woźniak dziękujemy.

    

 

Jasełka 2015

      Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 16 grudnia 2015 r.  w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: pan Krzysztof Kuliński Wójt Gminy Grabica, ksiądz kanonik Władysław Cieśla, pan Stanisław Strzelecki ,  pani dyrektor Grażyna Babska,  nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie szkoły. . Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.  Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w szopce. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak  pasterze, trzej mędrcy, dzieci i złożyli dzieciątku pokłon.

Przybył też do szopki Nowy Rok z czterema porami roku.

Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń pana Krzysztofa Kulińskiego Wójta Gminy Grabica, pani dyrektor Grażyny Babskiej i  dzieci. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj, który przyniósł wszystkim dzieciom słodkie prezenty.

Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem pani  Edyty Wożniak i pani Doroty Laseckiej.

     

 

Jak obchodzono Andrzejki w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej

      Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię dnia św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, pracy. Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Stały się one idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek. W ten wieczór bawią się wszyscy i chłopcy i dziewczęta. Każdy pragnie wywróżyć sobie coś wyjątkowego, choć na ogół nikt  nie  traktuje  ich  poważnie,  bo jest  to  tylko  zabawa.

      Z tej okazji 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową połączoną z wróżbami. Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.  Po wróżbach przyszedł czas na dyskotekę. Nad oprawą muzyczną czuwała sekcja kulturalno – rozrywkowa SU. Ulubiona muzyka sprawiła, że wszyscy wspaniale się bawili. Zmęczeni mogli uzupełnić swoje siły pączkiem i soczkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

      

 

Trening piłkarski z reprezentantką kraju Agatą Wypych

 

      W dniu 21 października 2015 r. w Szkole Podstawowej  im H. Sienkiewicza w Woli Kamockiej odbył się trening z zawodniczką piłki ręcznej Piotrcovii Agatą Wypych. Jest to grająca na pozycji rozgrywającej blisko 60-krotna reprezentantka naszego kraju, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski oraz dwukrotnie najskuteczniejszy strzelec w lidze. Pani Agata przeprowadziła z dziećmi trening piłki ręcznej oraz odpowiedziała na pytania uczniów. Dla wszystkich była to ciekawa i pouczająca lekcja.

Dziękujemy smiley.

      

 

Dzień Edukacji Narodowej

         Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym roku obchodziliśmy ten dzień równie uroczyście jak zawsze. Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów przygotował uroczystą akademię, a swoją obecnością uświetnili ją zaproszeni goście: pan Krzysztof Kuliński Wójt Gminy Grabica, panowie Zenon Remisz i Zbiniew Bęckowski – radni Gminy Grabica, proboszcz tutejszej parafii ks. kanonik Władysław Cieśla oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

         W zaprezentowanym programie artystycznym uczniowie słowem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud nauczyciela, za szczery uśmiech i serce, czujność i troskę o dobro wychowanków. Po części artystycznej pani Dyrektor uhonorowała nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi za osiągnięcia w pracy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożył również Wójt Gminy Grabica. Były też kwiaty od Rady Rodziców.

    

 

Obchody XV Dnia Papieskiego w naszej szkole.

       37 lat temu, 16 października 1978 roku został wybrany na stolicę Piotrową Polak kardynał Karol Wojtyła. Od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża jest obchodzony Dzień Papieski. 11 października 2015 r. w całej Polsce obchodzony był XV Dzień Papieski. W hołdzie Janowi Pawłowi II, co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w obchodach uroczystości związanych z tym świętem.
       13 X 2015 roku został zaprezentowany w szkole dla zaproszonych gości i społeczności szkolnej program pt. ,,Jan Paweł II – Patron Rodziny”.
     Wzorem lat ubiegłych uczniowie przypomnieli postać wielkiego Polaka, jego nauczanie na temat rodziny. Święty Jan Paweł II przekonywał: „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”.

       

 

"Sprzątanie Świata" 2015

     

      „Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna na będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

     W dniu 18 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami po raz kolejny wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Zaopatrzeni w rękawice, worki i odpowiedni strój wyruszyli spod szkoły sprzątać najbliższą okolicę.

   

 

Wybory Samorządu Uczniowskiego

        Samorząd Uczniowski jest najważniejszą organizacją w naszej szkole, reprezentującą interesy dzieci i młodzieży. 22 września 2105 roku uczniowie szkoły podstawowej w Woli Kamockiej w tajnym głosowaniu wybrali samorządową reprezentację szkoły. Zgodnie z obowiązującym u nas regulaminem SU kandydatami byli uczniowie najstarszej, czyli szóstej klasy. Głos na liście wyborczej mozna było oddać tylko na jednego kandydata.

       Największe poparcie otrzymała Julia Cecotka zostając przewodniczącą SU.

       Kolejne funkcje objęły:
            - Natalia Sztajnkowska - zastępca przewodniczącego,
            - Katarzyna Jasińska i Oliwia Kubera - skarbnik,
            - Milena Krzemieniewska - sekretarz.

       Przy SU działają rownież cztery sekcje:
            - kulturalno-rozrywkowa,
            - sportowa,
            - naukowa,
            - estetyczno-porządkowa.
Każda sekcja jest reprezentowana przez jednego lub kilku uczniów z poszczególnych klas, począwszy od klasy II do VI.

       Opiekunami SU są nauczyciele: Renata Dziomdziora, Dorota Lasecka i Edyta Woźniak.

       Gratulujemy i życzymy owocnej pracy, wytrwałości i pomysłowości w działaniach.
Niech czyny a nie słowa świadczą o Was.

   

 

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

        Nadszedł  pierwszy dzień września. Pora rozpocząć kolejny rok szkolny 2015/16. Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym uczniowie wraz z rodzicami  i nauczycielami udali się do budynku szkoły. Młodzież z klas V i VI powitała zebranych krótkim programem artystycznym.

        Również pani Dyrektor Grażyna Babska serdecznie przywitała uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły, życząc wszystkim udanego, bogatego w sukcesy roku szkolnego.

     

 

WAKACJE !!!

 

Wakacji nadszedł czas !!!

         Zabrzmiał już ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. 26 czerwca w sali gimnastycznej wyróżnieni uczniowie odebrali świadectwa i nagrody książkowe. W swoim wystąpieniu pani dyrektor Grażyna Babska przypomniała wszystkie sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów, jakie odnieśli w różnych konkursach i zawodach w mijającym roku.
Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania, gdzie na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa. Wszystkim życzymy udanych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji.

 

 

     Chociaż łezka w oku brodzi, do gimnazjum czas odchodzić …

Uczniowie klas szóstych pożegnali się ze szkołą podczas uroczystości, która miała miejsce 25 czerwca 2015r. w sali gimnastycznej.
Uroczystość była okazją, by podziękować dyrekcji, nauczycielom i innym pracownikom szkoły za pomoc udzieloną im w ciągu sześciu lat nauki. Szóstoklasiści nie zapomnieli także o rodzicach, którzy otaczali ich przez te wszystkie lata miłością i wsparciem.
Uczniowie z najwyższą średnią otrzymali nagrody książkowe, a ich rodzice Listy Gratulacyjne. Wręczone zostały także podziękowania dla rodziców, którzy służyli pomocą i wsparciem dla szkoły.
Najlepiej uczący się absolwenci otrzymali również nagrody od przybyłych na akademię gości:

 • Justyna Jabłońska - nagroda Wójta Gminy Grabica pana Krzysztofa Kulińskiego oraz   Ks. Proboszcza Władysława Cieśli,
 • Szymon Kacperski - nagroda Przewodniczącej Komisji Oświaty Gminy Grabica pani Haliny Westrych,
 • Emilia Janiszewska - nagroda Dyrektora Szkoły,
 • Prezes UMKS „Grabka” Mirosław Król ufundował nagrody dla najlepszych sportmenek z klasy VI, które w ostatnim czasie rozsławiły naszą szkołę i gminę:
  Agata Bęckowska, Aleksandra Głowacka, Justyna Jabłońska, Roksana Kacperska, Emilia Janiszewska, Weronika Kaczor. 

Całą uroczystość uświetniła  część artystyczna, którą przygotowali uczniowie wraz z wychowawcą.
Był to bardzo uroczysty i wzruszający dzień. Wielu uczniów z łezką w oku żegnało nauczycieli, przyjaciół i pracowników szkoły. Życzymy im powodzenia w gimnazjum.

 

 

 

Pierwsze miejsce dziewcząt w rankingu szkół podstawowych powiatu.

    Uczennice Szkoły Podstawowej im. H Sienkiewicza w Woli Kamockiej zakończyły rok szkolny 2014/2015 ze wspaniałym dorobkiem sportowym. Dziewczęta wygrały zawody powiatowe: w piłce ręcznej, piłce koszykowej i czwórboju lekkoatletycznym oraz zajęły drugie miejsce w piłce siatkowej. Dało im to pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji szkół podstawowych w powiecie piotrkowskim.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Zawody sportowe dla klas I-III

    23 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej im. H Sienkiewicza w Woli Kamockiej  odbyły się zawody sportowe dla klas I-III  „O Puchar Wójta Gminy Grabica”. W zawodach wzięły udział 18-osobowe reprezentacje szkół z: Brzozy, Boryszowa, Szydłowa oraz Woli Kamockiej. Dzieci rywalizowały w pięciu konkurencjach sportowych. Młodzi sportowcy pracowali nie tylko na rzecz swoich szkół, lecz także dla siebie, bowiem na koniec rywalizacji wyłoniony został „Superchłopiec” oraz „Superdziewczyna”  - zawodnicy  z najlepszymi czasami.

    W rywalizacji wygrała szkoła z Brzozy. Dalsze miejsca zajęły zespoły z Szydłowa, Woli Kamockiej i Boryszowa. Tytuł „Superchłopca” zdobył Bartosz Adamus z Szydłowa a „Superdziewczyny” Agnieszka Jasińska z Woli Kamockiej. Najlepsi uczniowie dostali nagrody rzeczowe a wszystkie szkoły otrzymały piłki ufundowane przez Wójta Gminy Grabica.

   

 

 

Festyn Rodzinny 2015

    13 czerwca  2015 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem Zdrowo i sportowo.

    Dzieci, rodzice, cała kadra i zaproszeni goście bawili się wspólnie przy pięknej pogodzie. Odwiedzili nas również absolwenci placówki. Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w różnych zawodach sportowych takich jak: przenoszenie woreczków, rzut obręczą, żonglerka, konkurs celności, przeciąganie liny, skok wzwyż, quiz sportowy. Rozegrano mecze międzyklasowe w piłkę nożną i ręczną.

    Najwięcej atrakcji wszystkim dzieciom dostarczyły dmuchane urządzenia zabawowe: zjeżdżalnia, zamki, basen z piłeczkami i wielka gąsienica, ufundowane przez Wójta Gminy Grabica.

    Rodzice uczniów zadbali o poczęstunek. Były grillowane kiełbaski, napoje i pyszne lody.

    Na koniec druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubanowie zaprezentowali możliwości nowego wozu strażackiego, wyposażonego w nowoczesny sprzęt ratowniczy. Dzieci ubrane w hełmy strażackie chętnie ustawiały się w kolejce do pamiątkowych zdjęć. Jak co roku najbardziej oczekiwaną atrakcją okazała się kąpiel w pianie gaśniczej i polewanie wodą z sikawek.

    Ten dzień z pewnością będą pamiętać wszyscy, którzy odwiedzili naszą szkołę. Festiwal sportu, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

    Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną zabawę. Dziękujemy rodzicom za pomoc, wsparcie i humor. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!

    Do zobaczenia na następnym festynie. Już dzisiaj zapraszamy!

PODZIĘKOWANIE

    Organizatorzy festynu serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie: Wójtowi Gminy Grabica – Krzysztofowi Kulińskiemu, Prezesowi ŁSM „JOGO”- Krzysztofowi Jankowskiemu oraz Wiesławowi Kujawskiewmu, Czesławowi Górze – prezesowi PPHU „DEMETER”, Piekarni J. Strąkowskiego,  Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubanowie i wszystkim Rodzicom.

   

   

 

Wycieczka do Warszawy

10 czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka klas I-III do Warszawy.

Program wyjazdu:
- zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik,
- udział w pokazie filmowym w Planetarium Niebo Kopernika pt. „Słoneczna podróż’,
- oglądanie panoramy Warszawy z dachu budynku Centrum Nauki Kopernik,
- spacer starówką pod Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski,
  Kolumnę Zygmunta i Barbakan,
- przejażdżka pierwszymi w Polsce ruchomymi schodami,
- zwiedzanie Stadionu Narodowego – „Trasy Piłkarza”.

Wycieczka była bardzo udana, pełna atrakcji i miłych wrażeń.

       

 

Święto Rodziców.

    9 czerwca 2015 r. urządziliśmy w naszej szkole Święto Rodziców oraz Dzień Otwarty Szkoły.

    W przygotowanym na ten dziń programie znalazły się następujące atrakcje:
    - inscenizacja "Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków" wykonana przez dzieci
      z oddziału przedszkolnego,
    - "Życzenia z piosenką" wyśpiewane przez uczniów klasy I,
    - występ"Małych artstów" - uczestników Koła Teatralnego klas I-III, a w nim
      przedstawienia: "Urządźmy im święto" i "Szewczyk Dratewka",
    - wspólne odśpiewanie "Sto lat" Rodzicom,
    - słodki poczęstunek.

   

   

      

  Urocze chwile na Zielonej Szkole w Mielnie

                                                 

        Nasi uczniowie po raz kolejny mieli przyjemność przebywać na „Zielonej Szkole” – tym razem   w Mielnie. Jak co roku nie brakowało wrażeń, a nauka została połączona z wypoczynkiem, sportem     i rekreacją. Uczestnicy zwiedzili Kołobrzeg, podziwiali piękne widoki z latarni morskiej w Gąskach oraz uczestniczyli w różnego rodzaju grach i zabawach na plaży. Niemałą atrakcją było rónież wejście do „Piernikowego Domu do góry nogami”. Czas spędzany w ośrodku umilały dyskoteki, wspólne ognisko i zajęcia na basenie. Sześć dni bardzo szybko przeminęło i uczniowie wrócili do domów wypoczęci, opaleni i zadowoleni, z bagażem niezapomnianych wrażeń.

 

 

Uczennice z Woli Kamockiej kolejny raz mistrzyniami powiatu piotrkowskiego!

   Uczennice Szkoły Podstawowej im. H Sienkiewicza w Woli Kamockiej po raz kolejny odniosły zwycięstwo na szczeblu powiatowym. Oprócz pierwszego miejsca w piłce koszykowej i ręcznej, zdobyły mistrzostwo powiatu piotrkowskiego w czwórboju lekkoatletycznym na zawodach rozegranych 14 maja 2015 r. w Moszczenicy.

Do rywalizacji w kategorii dziewcząt zgłosiło się 8 szkół podstawowych, których zespoły triumfowały w swoich gminach. Uczestniczki startowały w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal lub wzwyż, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 600 m. Dziewczęta awansowały do dalszej rywalizacji na szczeblu rejonowym. 

Najlepszą zawodniczką ze wszystkich startujących (z największą liczbą punktów) także okazała się uczennica z Woli Kamockiej - Aleksandra Głowacka.

Dziewczęta reprezentujące szkołę w Woli Kamockiej to: Agata Bęckowska, Aleksandra Głowacka, Justyna Jabłońska, Emilia Janiszewska, Roksana Kacperska i Milena Krzemieniewska.  Opiekunem zespołu jest Michał Maciejewski, nauczyciel wychowania fizycznego.

Gratulujemy! Życzymy zwycięstwa na kolejnym etapie.

   

 

Uczniowie z Woli Kamockiej świętowali Dzień Europy

    8 maja 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Woli Kamockiej po raz kolejny wzięli aktywny udział w obchodach Dnia Europy zorganizowanych na Rynku w Piotrkowie Trybunalskim przez Centrum Informacji Europejskiej „Europe Direct”. W tym roku piotrkowskie Dni Europy przebiegały pod hasłem „Cztery strony świata”, podkreślając w ten sposób pomoc, jaką Europejczycy niosą biednym, rozwijającym się regionom. Uczniowie z Woli Kamockiej dostosowali swój repertuar do założeń obchodów, prezentując piosenki o Europie i świecie, a także pokaz tańców wywodzących się z różnych kontynentów.

    Oprócz występów uczniowie brali udział w quizach i konkursach, wykazując się wiedzą o Unii Europejskiej oraz znajomością języków obcych. Były nagrody, niespodzianki i mnóstwo zabawy.

    Do udziału w obchodach Dnia Europy uczniów przygotowała pani Renata Dziomdziora, opiekun Szkolnego Koła Europejskiego, wraz z panią Renatą Woźniak (muzyczna strona występu) i panem Dariuszem Brzostowskim (układy taneczne).

 

   
   

 

Święto Ziemi

 

Tradycją naszej szkoły są obchody Światowego Dnia Ziemi, które co roku odbywają się 22 kwietnia. Z tej to okazji uczniowie naszej szkoły przyszli w tym dniu ubrani na kolorowo.
We wszystkich klasach prowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacić wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska. Odbył się uroczysty apel przygotowany przez starszych uczniów oraz Koło Młodego Ekologa. Podsumowaniem działań ekologicznych był „Pokaz mody” przygotowany przez wszystkie klasy. 

  

 

Nagroda dla zespołu wokalnego GAMMA  z Woli Kamockiej

     W dniu 25 kwietnia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbył się Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Wokalnych, Tanecznych i Instrumentalnych. Ponad 50 prezentacji oceniali: Magdalena Markiewicz - choreograf, instruktor tańca nowoczesnego w piotrkowskim klubie Jaskółczyn oraz Zdzisław Miękus – instruktor tańca towarzyskiego, choreograf i animator kultury z Opoczna. Jury nagrodziło talent i wysiłek młodych wykonawców oraz pracujących z nimi instruktorów.

     W gronie nagrodzonych znalazła się grupa wokalna GAMMA ze Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej, która za wykonanie piosenki „Kto się przezywa” (z repertuaru Majki Jeżowskiej) otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną. Dziewczynki z klas IV-VI śpiewające w zespole wykazały się muzykalnością, bardzo dobrym poziomem wokalnym oraz radością płynącą ze śpiewania. Instruktorem prowadzącym szkolny zespół wokalny jest pani Edyta Woźniak.

     Wokalistkom i instruktorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Relację z przeglądu wraz z krótkim materiałem filmowym obejrzeć można na stronie Powiatu Piotrkowskiego (kliknij tutaj).

 

Międzyszkolny Konkurs "Gmina Grabica - moja mała ojczyzna"

     W dniu 30 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły, w składzie: Wiktoria Kowalewska, Julia Frączkowska, Kamil Węglarski i Klaudia Kawnik, zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem "Gmina Grabica - moja mała ojczyzna", organizowanym przez Gimnazjum w Szydłowie.
     W ramach rywalizacji zespół wykonał album pt. "Obrzędy i zwyczaje ludowe w naszej gminie", gdzie oprócz opisów znalazły się liczne zdjęcia i własne prace plastyczne młodych autorów.

     Podczas podsumowania konkursu każdy uczestnik został nagrodzony indywidualnym dyplomem, książką oraz upominkiem z rąk Wójta Gminy Krzysztofa Kulińskiego. Ponadto nagrody w postaci książek i dyplomów otrzymały wsztstkie startujące szkoły.

        

    

Sukces „Małych  artystów” z Woli Kamockiej

     W dniach 20-21 marca 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim pod patronatem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi odbył się, jak co roku, Regionalny Przegląd Teatrów Amatorskich.

     Do wzięcia udziału w przeglądzie zakwalifikowało się koło teatralne, działające od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej. Zespół „Mali artyści” tworzą wszyscy chętni uczniowie z klas I-III. Opiekunami koła są nauczycielki Anna Malec i Elżbieta Strzelczyk. Uczniowie przygotowali przedstawienie do bajki Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka” i postanowili spróbować swoich sił poza szkołą. Po eliminacjach wstępnych zakwalifikowali się do konkursu głównego, w którym brało udział kilkanaście grup teatralnych ze szkół i ośrodków kultury. „Mali artyści” bardzo się starali i pięknie zaprezentowali. Spektakle były oceniane przez jury a omówienie wyników konkursu trwało do późnych godzin wieczornych. Ogromną radość sprawiły zespołowi i opiekunom pozytywne opinie i uznanie jury.

     Zespół teatralny „Mali artyści” ze Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej  otrzymał „WYRÓŻNIENIE ZA TEATRALNE PODEJŚCIE DO BAJKI”,  a uczeń Robert Kafar nagrodę indywidualną za rolę Szewczyka Dratewki.

     Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu barwnych kostiumów dla naszych małych aktorów.

    

Szkolną inscenizację "Szewczyka Dratewki" obejrzeć można w serwisie YouTube. Kliknij tutaj.

 

Sportowe sukcesy dziewcząt

         Uczennice Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Woli Kamockiej w ostatnim czasie mogą pochwalić się sukcesami sportowymi. Pierwszym okazało się zwycięstwo w eliminacjach powiatowych
w mini piłce ręcznej dziewcząt, które odbyły się w dniu 25 listopada 2014 r. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Gomulinie. Do zawodów w kategorii dziewcząt zgłosiło się 5 szkół
a dziewczęta z naszej szkoły okazały się faworytem nie tracąc żadnego punktu i awansując do dalszej fazy rozgrywek  rejonowych w Tomaszowie Mazowieckim, które odbyły się 18 lutego 2015 r.
Tutaj nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce. Na kolejny sukces nie trzeba było długo czekać bo już
19 lutego szkolny zespół okazał się drugą drużyną w powiatowych zawodach mini piłki siatkowej
w Moszczenicy gdzie do rywalizacji przystąpiło aż 8 drużyn.

Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę to: Agata Bęckowska, Justyna Jabłońska, Emilia Janiszewska, Roksana Kacperska, Aleksandra Głowacka, Weronika Kaczor, Milena Krzemieniewska, Oliwia Kubera, Katarzyna Jasińska, Julia Cecotka, Patrycja Rudzka, Klaudia Kawnik oraz Natalia Sztajnkowska.

Życzymy Wam dalszych sukcesów !!!

Opiekun: Michał Maciejewski

   

 

 Karnawałowe szaleństwo

      Ostatni dzień karnawału upłynął w naszej szkole w atmosferze radości i zabawy. Zgodnie ze szkolną tradycją Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów zorganizował dyskotekę ostatkową – bal przebierańców. Uczniowie jak zwykle wykazali się pomysłowością w strojach. Mogliśmy podziwiać uczniów przebranych za  piratów, wróżki, księżniczki, spidermena, Zorro, koty, pantery. Była też dama dworu, klaun, żołnierz, policjant i mumia.  Wszyscy uczniowie za przebranie się, a tym samym podtrzymywanie tradycji zostali wyróżnieni  upominkami. Dodatkową atrakcją dnia było przekazanie poczty walentynkowej.  Dziękujemy  rodzicom, którzy przyczynili się do kultywowania polskiej tradycji i pomogli swoim dzieciom  w przygotowaniu strojów.

   

 

        Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka Noworoczna

         24 stycznia 2015 roku odbyła się w naszej szkole Choinka Noworoczna połączona z Dniem Babci i Dziadka. Jest to impreza, na którą co roku czekają niecierpliwie wszyscy uczniowie, rodzice i dziadkowie. To wydarzenie szczególne, gdyż tego dnia najmłodsi mają za zadanie sprawić, aby zaproszeni goście bawili się jak najlepiej podczas oglądania różnego rodzaju występów.
Wśród obecnych było wielu gości, między innymi: p. Krzysztof Kuliński – Wójt Gminy Grabica,
p. Halina Westrych – Przewodnicząca Komisji Oświaty, ksiądz kanonik Władysław Cieśla, radni gminy, rodzice i dziadkowie.

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego. Zaprezentowały inscenizacje „Czerwony Kapturek”  i „Cztery Babcie”, śpiewały i tańczyły sambę. Następnie uczniowie klasy pierwszej recytowali wiersze i składali życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Po występie najmłodszych przyszła kolej na uczniów klasy drugiej i trzeciej, należących do koła teatralnego. Mali artyści zaprosili gości na piękną inscenizację na podstawie bajki Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka”. Uczniowie w barwnych strojach, z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role – postaci z bajki. Dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności wokalne i taneczne, śpiewając i tańcząc walca
i cha chę. Występ zakończono życzeniami dla wyjątkowych gości. Widzowie  gromkimi brawami nagrodzili grę młodych „aktorów”.
Na koniec części artystycznej szkolny zespół wokalno  – instrumentalny wykonał piękną pastorałkę nagrodzoną  podczas XIV Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Po występach zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek i wspólną zabawę. Wielką radość, jak co roku sprawiła dzieciom wizyta Mikołaja z workiem prezentów dla wszystkich.
Po spotkaniu z Mikołajem wspaniała zabawa trwała dalej. Choinka Noworoczna organizowana jest
w naszej szkole każdego roku, jednakże za każdym razem nasi goście reagują na nią z dużym entuzjazmem. Jest to jedno z tych wydarzeń, które integruje całą społeczność. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

   

 

Udział w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szydłowie

  
        16 stycznia 2015 roku odbył się w Szydłowie XIV Przegląd  Kolęd i Pastorałek, na którym nasz szkolny zespół wokalno-instrumentalny zdobył wysokie  III miejsce.

Skład zespołu: Julia Frączkowska, Natalia Sztajnkowska, Oliwia Kubera, Wiktoria Leśniewska, Milena Krzemieniewska, Emilia Janiszewska oraz Justyna Jabłońska.  Instruktor: nauczyciel Edyta Woźniak.

        Całemu zespołowi oraz instruktorowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

.

         

 

WIGILIA 2014

  
        Coroczne przedstawienie jasełkowe to  tradycja naszej szkoły. W dniu 16  grudnia 2014 roku nasi uczniowie wystawili uwspółcześnioną wersję jasełek pt. ,,Ziarenko czułości". Wśród obecnych było wielu gości, m.in. pan Krzysztof Kuliński Wójt Gminy Grabica, ksiądz   kanonik Władysław   Cieśla, radni gminy, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły .
        W pięknej scenerii obok Józefa, Jezusa i Maryi pojawiły się chóry anielskie, Trzej Królowie, prości pastuszkowie, gospodarze oraz ludzie XXI wieku. W ten sposób   przypomniano wydarzenia sprzed ponad 2000 lat i przedstawiono najważniejsze przesłanie Bożego Narodzenia.

Szkolni aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, grali znakomicie i z wielkim zaangażowaniem. Kiedy część artystyczna dobiegła końca , do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj, który przyniósł wszystkim dzieciom słodkie prezenty.
        Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem pani  Edyty Wożniak i pani Doroty Laseckiej.

 

 

Szlachetna Paczka w naszej szkole

      Już po raz drugi nasza szkoła brała udział w akcji Szlachetna Paczka. Jak zawsze nasi uczniowie i rodzice nie zawiedli. Udało się nam zebrać kilka pudeł podarumków, które trafią do rodziny potrzebującej pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom! 

Warto pomagać, bo dobro powraca!

       

 

Andrzejkowa magia ...

       Andrzejki to dzień wróżb i zabaw. Aby podtrzymać staropolską tradycję 28 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.  Starsi uczniowie wcielili się w rolę wróżbitów i przygotowali stoiska  z wróżbami. Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe. Każdy uczeń mógł dowiedzieć się, co go czeka w bliskiej przyszłości. Po szkole rozchodził się magiczny zapach wosku zmieszany 
z radosnymi okrzykami dzieci. Dzień zakończył się szaloną dyskoteką.

  

 

Święto Odzyskania Niepodległości

      7 listopada 2014r. obchodziliśmy w naszej placówce akademię  z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowały panie: Agata Misztal i Edyta Woźniak. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego z udziałem pocztu sztandarowego naszej szkoły. Uczniowie klas starszych przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy Europy.
W odpowiedzi na apel Prezydenta RP uczniowie naszej placówki wykonali wspaniałe biało-czerwone kokardy narodowe, które przypiete do odświętnego stroju, symbolizowały patriotyzm i przywiazanie do naszej Ojczyzny.

  

 

Dzień Patrona Szkoły

         28 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej obchodzono uroczystość 10- lecia nadania placówce imienia Henryka Sienkiewicza.
Uroczystość uświetniło przybycie gości: Wójta Gminy Grabica- Pani Edwardy Wójcik, konsultanta WODN w Piotrkowie Trybunalskim- Pani Jadwigi Szymczyk, Prezesa OSP w Lubanowie oraz Prezesa OSP w Lutosławicach Rządowych.
Fundatorzy sztandaru i tablicy pamiątkowej oraz Wójt Gminy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami przez Dyrektora Szkoły Panią Grażynę Babską za wieloletnią, bezinteresowną pomoc okazaną szkole podczas minionych 10 lat.
       
 Uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowali część artystyczną przypominającą twórczość i postać Henryka Sienkiewicza. Na uwagę zasługuje zaangażowanie z jakim „aktorzy” wcielili się w role bohaterów sienkiewiczowskich jak i postać samego pisarza. Odpowiednia charakteryzacja oraz dobór strojów i rekwizytów sprawiły, że uczniowie z  zapartym tchem obserwowali cały występ.

W klimat odległych czasów wprowadził uczestników  taniec staropolski. Następnym punktem programu były scenki z  powieści „Pan Wołodyjowski” oraz „W pustyni i w  puszczy” przeplatane  rytmami muzycznymi znanymi z ekranizacji powieści ,np. „Dumka na dwa serca”, „Rzeka wspomnień”, „Ballada o małym rycerzu”.

 

   

 

Dzień Edukacji Narodowej 2014

          Jak co roku Dzień Nauczyciela w naszej szkole był pod każdym względem wyjątkowy.
W klasach i na korytarzach od rana panował uroczysty nastrój. W tym dniu bowiem uczniowie chcieli szczególnie podziękować swoim nauczycielom, wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich trud i cierpliwość.

  Podczas uroczystej akademii, na którą przybyli zaproszeni goście w osobach: pani Edwardy Wójcik – Wójta Gminy Grabica, pani Haliny Westrych – Przewodniczącej Komisji Oświaty Rady Gminy Grabica, księdza proboszcza Władysława Cieśli oraz rodziców, pani dyrektor Grażyna Babska uhonorowała wyróżniających się nauczycieli Nagrodą Dyrektora szkoły za wyjątkowe osiągnięcia

w ich pracy  dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

          Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, na którą złożyły się wiersze
i piosenki pełne ciepłych słów wdzięczności za nauczycielską pracę i serce. Akademię przygotowali uczniowie klas IV i VI pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

 

    

 

Wybory Samorządu Uczniowskiego

          Samorząd Uczniowski to najważniejsza z organizacji dzieci i młodzieży w naszej szkole. Najważniejszą funkcję pełni w nim Rada Uczniowska. Są to uczniowie wybrani w tajnym, bezpośrednim głosowaniu. Dzięki pracy w samorządzie uczniowie rozbudzają swą inicjatywę, samodzielność, kreatywność, odpowiedzialność i świadome podejmowanie decyzji.
Dnia 23 września 2014 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tajnym głosowaniu wzięło udział 98 uczniów naszej szkoły. Komisja w składzie: Wiktoria Kowalewska, Julia Just, Weronika Gadzka i Kamil Węglarski przeliczyła głosy.

         Oto wyniki:

 • Szymon Kacperski  37 głosów,                                                  
 • Justyna Jabłońska 32 głosy,
 • Roksana Kacperska 10 głosów,
 • Emilia Janiszewska 9 głosów,
 • Jakub Jargan 9 głosów.

 

    

 

Turysto! Szanuj Środowisko! – to hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata 2014 – Polska”.

        W dniu 19 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata 2014”.
Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikania tworzenia śmieci i selektywną zbiórkę odpadów. W całej Polsce w przedsięwzięciu corocznie uczestniczy 1,5 – 2 miliony osób, a na całym świecie około 40 milionów.
Nasi uczniowie, zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój oraz pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, wyruszyli spod szkoły „sprzątać”  swoją Małą Ojczyznę.

         

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

        1 września roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/15. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie ucniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się do budynku szkoły, gdzie zaprezentowano krótką część artystyczną, upamiętniającą 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Po występach uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

         

 

Pożegnania nadszedł czas ...

           W pogodny poranek 27 czerwca br.  o godzinie 9.45. w naszej szkole rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 połączone z pożegnaniem absolwentów, uczniów którzy ukończyli szóstą klasę szkoły  podstawowej. Akademia poprzedzona była mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w intencji uczniów i nauczycieli. Przed rozpoczęciem części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach i odebrali świadectwa promocyjne do następnej klasy.
        Na wstępie uroczystości Dyrektor Szkoły pani Grażyna Babska powitała serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców i przybyłych na uroczystość gości. Następnie przystąpiono do wręczenia nagród książkowych najlepszym uczniom z  klas I-V. Kolejnym punktem uroczystości było zakończenie edukacji przez uczniów kl. VI. Po przekazaniu sztandaru w ręce uczniów z klasy V absolwenci przystąpili do ślubowania, a następnie pani Dyrektor  wręczyła nagrody absolwentom, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen. Rodzice uczniów szczególnie wyróżniających się w nauce otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły listy gratulacyjne.
Najlepiej uczący się absolwenci otrzymali również nagrody od przybyłych
na akademię gości. Aleksandra Wocheń odebrała nagrodę z rąk Wójta Gminy Grabica pani Edwardy Wójcik. Oliwia Szczepaniak otrzymała nagrodę od  pana Krzysztofa Kulińskiego - Przewodniczącego Rady Gminy Grabica. Z kolei Patryk Michalak odebrał nagrodę ufundowaną przez Przewodniczącą Komisji Oświaty Gminy Grabica panią Halinę Westrych.  Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymał Jacek Nowak. Ks. Proboszcz Władysław Cieśla wręczył nagrody uczennicom kl. VI: Darii Barańskiej, Agacie Rudnickiej, Oliwii Szczepaniak
i Aleksandrze Wocheń za celujące wyniki z religii. W trakcie akademii nagrodzono też najlepszych sportowców szkoły. Zostali nimi uczniowie kl. VI: Patryk Wojciechowski
(nagroda Prezesa UMKS „Grabka”) i Patryk Michalak. Nagrodzono również uczennice kl. VI zaangażowane w pracę w Samorządzie Uczniowskim i w sklepiku szkolnym. Po przekazaniu wszystkich nagród pozostali uczniowie kl. VI odebrali z rąk wychowawczyni świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej. W dalszej części pani Dyrektor podziękowała rodzicom absolwentów za ofiarowaną szkole pomoc i życzliwość, wręczając im pamiątkowe statuetki.
          Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie przez panią Dyrektor i podziękowanie dla przewodniczącej Rady Rodziców pani Ilony Michalak, za długoletnią pracę i efektywne zarządzanie Radą Rodziców, aktywność i zaangażowanie w pracy na rzecz młodzieży i szkoły.
           Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, absolwenci chcąc podziękować nauczycielom za trud włożony w ich naukę i wychowanie wykonali przygotowaną z pomocą wychowawcy część artystyczną, a następnie wręczyli kwiaty nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Na zakończenie społeczność uczniowska naszej szkoły za pośrednictwem uczniów klasy V pożegnała absolwentów. Akademię zakończyła Dyrektor Szkoły, która przypomniała o zasadach bezpieczeństwa i życzyła wszystkim udanych i słonecznych wakacji.

         

 

Piknik rodzinny w naszej szkole

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowaliśmy rodzinne spotkani pod hasłem „Festyn dla Dzieci i Rodziców”. Na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji: pokazy strażackie, gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, a nawet kąpiel w pianie przygotowanej przez OSP w Lubanowie. Na koniec spotkania było wspólne grillowanie. 
Dziękujemy Radzie Rodziców, OSP w Lubanowie oraz wszystkim Rodzicom, dzięki którym mogliśmy spędzić miło wspólne chwile.

         

 

Wycieczka do Tarnowskich Gór

11 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły mieli zorganizowany wyjazd krajoznawczo-turystyczny do Tarnowskich Gór i Radzionkowa, w celu poznania pięknych zakątków naszego kraju
i przybliżenia historii kultury własnej ojczyzny. Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu atrakcji:

-zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra,

-lekcja w muzealnej klasie i zwiedzanie Muzeum Chleba, które było lekcją szacunku dla historii i     
 poszanowania chleba,

-wypiek i wyrabianie bułeczek przez każde dziecko,

-spływ łodziami w Sztolni Czarnego Pstrąga w podziemiach Tarnowskich Gór.

Uczniowie pełni wrażeń i pamiątek wrócili zadowoleni do domów.

         

 

Wspomnienia z Łeby

W pierwszym tygodniu czerwca uczniowie naszej szkoły przebywali na „Zielonej Szkole” w Łebie. Jak co roku atrakcji nie zabrakło.
Każdą słoneczną  chwilę uczniowie spędzali na zabawach i spacerach na plaży, gdzie podziwiali nadmorski krajobraz. Uczestniczyli w wycieczkach  do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie podziwiali ruchome  wydmy, zwiedzili Park Dinozaurów, oraz malownicze zakątki Łeby. Niesamowitych wrażeń  dostarczył  im pobyt w Zamku Strachu. Nie zabrakło także zajęć sportowych, pieczenia kiełbasek, a wieczorami dyskotek. Tydzień  wypełniony licznymi atrakcjami i zajęciami, minął uczestnikom bardzo szybko. Jednak wspaniałe wspomnienia długo pozostaną wszystkim w pamięci.

    

 

Święto Rodziców

28 maja 2014r. odbyło się w naszej szkole Święto Rodziców klas 0-III połączone z Dniem Otwartym Szkoły. Uroczystość rozpoczęto od występów najmłodszych uczniów. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i składały życzenia.
W dalszej części Rodzice zostali zaproszeni na przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klas I-III należących do koła teatralno – europejskiego na bajkę Braci Grimm „Domek w lesie”.

Po przedstawieniu i wyśpiewanych życzeniach miłe spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem.
Dzień ten był także Dnie Otwartym dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców.

         

 

Udział w obchodach Dnia Europy

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli aktywny udział w pikniku europejskim zorganizowanym w piątek 9 maja 2014r. w Rynku Trybunalskim z okazji Dnia Europy. Do udziału w obchodach Dnia Europy zaprosił naszą szkołę Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Tryb. Mieliśmy własne stoisko, na którym wyeksponowaliśmy prace plastyczne uczniów o tematyce europejskiej oraz prace techniczne (żabki, tulipany) wykonane techniką origami, którymi obdarowywaliśmy uczestników pikniku. Kolejną przygotowaną przez nas atrakcją było malowanie twarzy symbolami flag krajów unijnych. W tym samym czasie pozostali uczniowie zaprezentowali się barwnie
i efektownie na scenie,  tańcząc walca wiedeńskiego, paso doble, belgijkę oraz śpiewając piosenki o zjednoczonej  Europie. Oprócz występów, uczniowie brali udział w konkursach: wiedzy o Unii Europejskiej oraz znajomości języków obcych. Były nagrody, niespodzianki, zabawa i mnóstwo informacji o Unii Europejskiej. Udział w obchodach Dnia Europy przyczynił się do promowania wizerunku naszej szkoły w powiecie piotrkowskim.

          

W serwisie internetowym YouTube umieściliśmy nagrane amatorsko fragmenty występów naszych uczniów: w piosenkach "Żyj do przodu"   i "Europa wspólny ląd"  oraz w wiązance tańców europejskich.

Udział naszej szkoły w obchodach Dnia Europy odnotowany został na portalu www.epiotrkow.pl

 

Święto Ziemi

Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy  Dzień Ziemi. 29 kwietnia odbył się uroczysty apel, na którym podsumowano działania ekologiczne. Uczniowie należący do koła ekologiczno-przyrodniczego przygotowali  ciekawy montaż słowno-muzyczny oraz przedstawienie poświęcone ochronie środowiska.
Wszystko odbyło się w ciekawej scenerii, którą wykonali uczniowie pod kierunkiem swoich opiekunów.

 

                       

 

Gwiazda sportu w naszej szkole!

Uczniowie z pewnością na długo zapamiętają dzień 29 marca 2014 roku. W tym dniu odwiedził ich znany siatkarz reprezentacji Polski – Michał Bąkiewicz.
Spotkanie odbyło się w bardzo  miłej atmosferze. Sportowiec wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów, czego dowodem były liczne pytania. Pan Michał  opowiedział o swojej drodze do kariery oraz rozdał swoje zdjęcia z autografem. Chętni uczniowie mogli wspólnie z gwiazdą sportu przećwiczyć zagrywki siatkarskie. Na zakończenie nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć.
To był niezapomniany dzień!

       

         

 

Zielona lekcja - edykacja przyrodnicza na żywo

W poniedziałek 8 kwietnia  2014r. uczniowie nasi uczestniczyli w niesamowitej lekcji przyrody z udziałem specjalnie ułożonych do pracy z dziecmi sów, sokołów i jastrzębi. Młodzi przyrodnicy dowiedzieli się czym różnią się te grupy ptaków, o ich zwyczajach i roli w przyrodzie, a także zobaczyli je latające na żywo. Na zakoończenie każdy mógł sobie zrobic zdjęcie z wybranym ptakiem. Taka lekcja na długo zostanie w pamięci uczniów.

 

 

Powitanie Wiosny!!!

Tradycją naszej szkoły jest to, że świętujemy nadejście Pierwszego Dnia Wiosny.  W tym dniu uczniowie klas młodszych w radosnych nastrojach wybrali się na wycieczkę, by zatopić wcześniej wykonaną Marzannę i pożegnać zimę. W tym samym czasie starsza młodzież uczestniczyła w Konkursie  Tańca Towarzyskiego oraz rozgrywkach sportowych zorganizowanych na sali gimnastycznej. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z tak miło spędzonego czasu.

                                                                                                                                                                                                                       
       

Szkolna zabawa ostatkowa

Ostatki, zapusty – słowo to oznacza ostatnie dni karnawału, od tłustego czwartku  kończące się zawsze we wtorek.  To ostatnia zabawa przed Wielkim Postem. Dnia 4 marca 2014 roku, w ostatni dzień karnawału, zgodnie ze szkolną  tradycją,  dzieciom z klas 0-VI Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę ostatkową – bal przebierańców. Większość uczniów naszej szkoły się przebrała - było 56 strojów.  Dzieci miały różne, bardzo ciekawe stroje. Na balu nie zabrakło więc księżniczek, wróżek, czarodziejek,  cyganek, kowbojów, piratów, marynarzy, pszczółek i  kotów. Szczególnie podobały się stroje panny młodej, modelki, Jennifer Lopez, lamparta, śmierci, kościotrupa, żony Draculi, Indianina, baletnicy, Zorro. Wielką niespodziankę przygotowali uczniowie oddziału przedszkolnego przebierając się w barwne i niepowtarzalne stroje. Wszyscy przebierańcy otrzymali słodkie upominki. Zabawa upłynęła w miłej atmosferze, dzieci bawiły się wspaniale. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przebranie dzieci i przekazywanie polskiej tradycji.

                           

 

Dzień Babci i Dziadka

11 lutego 2014 roku zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły odbyło się spotkanie wnucząt ze swoimi Babciami i Dziadkami z okazji Ich święta. Uroczystość rozpoczęto od występów najmłodszych uczniów. Dzieci recytowały wiersze, składały życzenia i pięknie zatańczyły „Poleczkę Zimową”. W dalszej części uczniowie klas I-III należący do koła teatralnego zaprosili gości na piękną inscenizację „Podróż pociągiem w krainę bajek”. Widzowie podziwiali grę małych artystów i piękne stroje. Miłe spotkanie z wnuczętami zakończono słodkim poczęstunkiem.

            

 

Udział w Przeglądzie Kolęd w Moszczenicy

Nasza uczennica klasy III Julia Frączkowska wyśpiewała sobie nagrodę w tegorocznej edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Moszczenicy. Wzięła udział w koncercie laureatów, który odbył się 12 stycznia 2014 r. o godz. 12.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy.
Julii i jej instruktorowi - pani edycie Woźniak serdecznie gratulujemy!

Pełna relacja z koncertu na stronie GOK w Moszczenicy: http://www.gok.moszczenica.eu/galeria/2014/2014_1_12/index.html

 

Choinka Noworoczna

Dnia 4 stycznia 2014 r. odbyła się uroczystość choinkowa. Na to środowiskowe wydarzenie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice,  mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz uczniowie. Bardzo miło było nam również gościć  naszych absolwentów. Na początku zabrała głos pani dyrektor, która powitała gości i złożyła życzenia noworoczne. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt.,, Pan pokochał każdy kraj”. Młodzi artyści przedstawili problemy swoich rówieśników w różnych krajach na całym świecie. Oprócz biblijnych postaci Maryi, Józefa, pasterzy, królów, aniołów wystąpili Japonka, Chinka, Etiopczyk, Polka, Egipcjanka, Indianka, Arabka, Hinduska, Afrykanie, Włoszka, Papuaska, Eskimos. Dzieci prosiły o pomoc Dzieciątko i ofiarowywały tradycyjne dary w poszczególnych krajach. Program został przygotowany przez nauczycieli:  panią Dorotę Lasecką i panią Edytę Wożniak oraz rodziców, którzy wykonali stroje dla naszych artystów. Był także  poczęstunek, zabawa  prowadzona przez wodzireja, klaun i  Święty Mikołaj.
Kolejny raz dzięki zaangażowaniu i bardzo dobrej współpracy z rodzicami udało się zorganizować zabawę dla dzieci.

 

 

Wigilia Szkolna

W świątecznej atmosferze 18 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Podczas wspólnego spotkania mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie poświęcone narodzinom Jezusa, mogliśmy również posłuchać kolęd i pastorałek  w wykonaniu chóru szkolnego pod kierownictwem pani Edyty Wożniak. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Doroty Laseckiej. Młodzi artyści zachwycili społeczność szkolną swoimi umiejętnościami aktorskimi i pięknymi strojami. Wszyscy widzowie byli głęboko wzruszeni. Pojawił się także Święty Mikołaj ( z Urzędu Gminy w Grabicy), który przekazał  dzieciom słodkie upominki.

                      

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy

      Dnia 15.12.2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Woli Kamockiej pod kierunkiem nauczycieli zorganizowali  KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH.
Dzięki uprzejmości Proboszcza parafii w naszym kościele można było podziwiać i zakupić świąteczne ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczniów (karty świąteczne wykonane metodą  quillingu, stroiki ,bombki ,aniołki itp.)
Nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Prace bardzo się podobały i sporo ich sprzedano. Szkoła i dzieci osiągnęły osobisty i zespołowy sukces. Uzyskane z kiermaszu pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.
Nauczyciele i uczniowie odpowiedzialni za przeprowadzenie kiermaszu:
*Msza Święta godz. 9:00 – p. B. Maciejewska, p. M. Cypel oraz uczniowie z klasy VI,
*Msza Święta godz. 10:30 – p. D. Lasecka, p. R. Dziomdziora  oraz uczniowie z klasy V,
*Msza Święta godz. 12:00 – p. A. Misztal, p. E. Strzelczyk oraz uczniowie z klasy IV.
    Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali tak wiele serca, biorąc udział w charytatywnym kiermaszu. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Rodziców za wsparcie dzieci w przygotowaniu ozdób, dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie.
Dzięki Państwa ofiarności udzielimy wsparcia najbardziej potrzebującym uczniom z naszego środowiska szkolnego.

 

 

Udział w seminarium w WODN

W dniu 10 grudnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły, wraz z panią dyrektor Grażyną Babską i nauczycielami: Renatą Dziomdziorą i Edytą Woźniak, wzięli aktywny udział w seminarium będącym podsumowaniem Europejskiego Roku Obywateli U E 2013. Seminarium miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim, a głównym jego organizatorem była pani Barbara Śpiewak, konsultant do spraw wychowania obywatelskiego i europejskiego w WODN, przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej „Europe Direct”.

Nasi uczniowie jako jedyni reprezentowali szkołę podstawową, pozostali uczestnicy to gimnazjaliści i licealiści – członkowie Szkolnych Klubów Europejskich.

Uczniowie kl. IV, Natalia Sztajnkowska i Patryk Jagodziński, przedstawili prezentację pt.: „Moje marzenia o poznaniu Europy”, w której omówili prawo do swobodnego przemieszczania się po krajach Unii.

Z kolei uczniowie kl. V i VI zaśpiewali piosenkę wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój, a następnie zatańczyli „belgijkę”.

Pozostali uczestnicy seminarium dokonali prezentacji zrealizowanych projektów na temat praw obywateli Unii Europejskiej. Wszystkie wystąpienia były bardzo ciekawe, pouczające i różnorodne w formie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Dyrektora WODN i Dyrektora Europe Direct w Piotrkowie Tryb. pamiątkowe gadżety związane z Unią Europejską. Udział w seminarium uświadomił naszym uczniom do czego mają prawo jako obywatele zjednoczonej Europy, pozwolił im zaprezentować efekty swoich działań na szerszym forum oraz zdobyć nowe wiadomości od starszych kolegów.

 

Andrzejki w naszej szkole

29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. W trakcie zabawy uczniowie brali udział w wielu wróżbach przygotowanych przez  swoich kolegów. Wszyscy świetnie się bawili.
Każdy z uczestników zabawy nie wyszedł z sali bez wróżby na przyszłość.

 

   

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada 3013 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowały panie: Agata Misztal i Edyta Woźniak. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego z udziałem pocztu sztandarowego naszej placówki. Uczniowie klas starszych przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska traciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy Europy. Apel był przedstawiony w ciekawej formie. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni żołnierskie. Patriotyczną atmosferę listopada 1918 roku podkreśliła dekoracja sali. Dominowały symbole i barwy narodowe. Panował podniosły nastrój.

 

Obchody Dnia Patrona Szkoły - 23 października 2013 roku

W ramach obchodów Dnia Patrona szkoły podjęto następujące działania:

kl. 0-III

zapoznanie uczniów z postacią patrona (krótki życiorys, twórczość),
utworzenie kącika książek H. Sienkiewicza lub wykonanie gazetki klasowej o patronie,
zapoznanie z treścią utworów H. Sienkiewicza "Bajka", "Kwiat lotosu", Legenda żeglarska",
wykonanie ilustracji do wybranego utworu
  (w klasie "0" mógł to być Medal z okazji Dnia Patrona),

nauka hymnu szkolnego.

kl. IV-VI
przypomnienie życiorysu i najważniejszych utworów H. Sienkiewicza,
konkurs na prezentację multimedialną o naszym patronie,
utworzenie kącika książek H. Sienkiewicza lub wykonanie gazetki klasowej o patronie,
qiuz wiedzy z fragmentów powieści pt. "Krzyżacy":
      kl. IV - II rozdział
      kl. V  - IV rozdział
      kl. VI - VI rozdział
     - po głośnym odczytaniu tekstów na lekcji uczniowie napisali test dotyczący znajomości ich treści

konkurs plastyczny - ilustracja do wybranego utworu H. Sienkiewicza - technika dowolna
przypomnienie hymnu szkoły,
zapoznanie z piosenkami pochodzacymi z ekranizacji powieści H. Sienkiewicza:
  "Rzeka wspomnień" i "Dumka na dwa serca" - wykorzystanie tablicy interaktywnej
.

W apelu podsumowującym Dzień Patrona Szkoły dyrektor szkoły nagrodziła uczniów najbardziej zaangażowanych w przygotowanie obchodów.

   Lista nagrodzonych

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października, jest ważnym świętem polskiej oświaty.

Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy ten dzień. W akademii wzięli udział wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie, przedstawiciele władz gminnych, proboszcz tutejszej parafii oraz rodzice.

Uczniowie klas IV-VI, pod kierunkiem opiekunów SU, przygotowali program artystyczny dedykowany wszystkim pracownikom oświaty. Zaprezentowali krótką parodię dnia szkolnego, a następnie wyrazili swą wdzięczność wierszem, piosenką i tańcem.

               

  

Dzień Papieski

35 lat temu, 16 października 1978 roku został wybrany na stolicę Piotrową Polak kardynał KarolWojtyła.
Od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża jest obchodzony Dzień Papieski. W hołdzie Janowi Pawłowi II, co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w obchodach uroczystości związanych z tym świętem.
15 X 2013 roku  został zaprezentowany w szkole dla zaproszonych gości i społeczności  szkolnej program pt. ,,Jan Paweł II - Papież dialogu". 
Błogosławiony Jan Paweł II był wzorem współpracy i otwarcia na idee, dzieła nowe i 35 lat temu, 16 października 1978 roku został wybrany na stolicę Piotrową Polak kardynał różnorodne, na problemy, trudności i na ludzi różnych przekonań i kultur.
Chętnie spotykał się ze wszystkimi, z politykami, artystami, wierzącymi i nie mającymi łaski wiary.

 

Ślubowanie klasy I

Pierwszoklasiści z naszej szkoły oficjalnie dołączyli do grona uczniów 8 października 2013 r.
Ślubowali uczyć się pilnie i przynosić chlubę naszej szkole i rodzicom. Na nową drogę szkolnego życia każdy pierwszak dostał dyplom, legitymację szkolną i kolorową pluszową maskotkę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Maluchy odpłaciły zebranym piosenkami i pięknie odegranym przedstawieniem przygotowanym pod okiem wychowawczyni. Oficjalnie pasowała ich na uczniów dyrektor szkoły Grażyna Babska.
 

             

 

Sprzątanie Świata 2013

"Odkrywamy czystą Polskę" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja "Sprzątanie Świata - Polska", której finał przypada jak zwykle w trzecim tygodniu września. Nasi uczniowe, jak co roku przyłączyli się do tej akcji  sprzątając najbliższą okolicę.

 

                                                                                                       

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

19 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z regulaminem Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej kandydatami byli najstarsi uczniowie, czyli klasa VI. W tajnych wyborach można było oddać głos tylko na jednego z pięciu kandydatów.

Największe poparcie otrzymała Oliwia Szczepaniak (32 głosy), zostając przewodniczącą SU.  Kolejne funkcje objęli:
- Aleksandra Wocheń - zastępca przewodnicz acej,
- Agata Rudnicka - skarbnik,
- Daria Barańska - sekretarz.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w działaniach na rzecz Samorządu i Szkoły.

 

 

Spotkanie z policjantem

12 września policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkał się z uczniami klas młodszych naszej szkoły.
Podczas prowadzonych pogadanek funkcjonariusz opowiedział o bezpiecznych zachowaniach na drodze w mieście jak i poza obszarem zabudowanym.
Młodzi słuchacze obejrzeli film, którego bohater  kreskówki Sponge Bob poprzez zabawę w ciekawy sposób zmusza dzieci do poznawania zasad bezpiecznego zachowania na drodze. Mali uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania filmowego „kanciastego” i prowadzącego spotkanie policjanta.
 Na zakończenie w klasie V funkcjonariusz przeprowadził egzamin na kartę rowerową. Uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci elementów odblaskowych i zeszyty ze znakami drogowymi.

 

                          

 

Witamy nowy rok szkolny 2013-2014

 2 września 2013 roku mszą świętą w kościele parafialnym w Woli Kamockiej  przywitaliśmy kolejny rok szkolny 2013/2014. Następnie, już w murach naszej szkoły, wszyscy uczniowie usłyszeli pierwszy dzwonek,  a  na przywitanie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  oraz uczniowie klasy V i VI rozpoczęli nowy rok szkolny krótkim programem artystycznym. Również pani Dyrektor Grażyna Babska serdecznie przywitała uczniów i ich rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

 

                        

 

Podsumowanie innowacji pedagogicznej "Unia Europejska bez tajemnic"

Dnia 25 czerwca odbyło się  w naszej szkole uroczyste podsumowanie realizowanej przez dwa lata innowacji pedagogicznej „Unia Europejska bez tajemnic”. Realizatorami innowacji byli głównie uczniowie kl. III, V i VI oraz oddział przedszkolny. Jednak w przygotowanie uroczystości zaangażowani zostali wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami. Przybyły zaproszone delegacje uczniów ze szkół podstawowych w Wadlewie, Boryszowie, Drużbicach oraz z Gimnazjum w Szydłowie wraz z opiekunami. Od strony merytorycznej nasze działania ocenili: pani Barbara Śpiewak - konsultant WODN w Piotrkowie Tryb. do spraw wychowania obywatelskiego i europejskiego  oraz pani Bernardeta Błaszczyk - przedstawiciel  Europe Direct  w Piotrkowie Trybunalskim  a także zaproszeni Dyrektorzy szkół.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Unii Europejskiej. Następnie uczennice klasy szóstej  przedstawiły cele realizowanej innowacji  i zaprosiły do obejrzenia programu artystycznego będącego podsumowaniem działań innowacyjnych.   W zaprezentowanym programie artystycznym uczniowie przybliżyli nam kulturę, obyczaje, sławnych ludzi, historię, geografię, atrakcje turystyczne i różne ciekawostki wybranych państw należących do Unii Europejskiej. Na scenę wychodzili uczniowie ucharakteryzowani na mieszkańców tych krajów niosąc ze sobą miniaturę flagi danego państwa oraz specyficzny przedmiot z kraju pochodzenia. Ponadto nasi artyści zaprezentowali tańce charakterystyczne dla europejskich krajów, takie jak: walc angielski, belgijka, zorba, taniec irlandzki, passo doble i krakowiak. Towarzyszyły nam również piosenki nawiązujące do kultury i zwyczajów Francji, Irlandii, Szwecji i Danii.
Uczniowie realizacji projektu „Unia Europejska bez tajemnic” poświęcili wiele czasu i pracy. Świadczyły o tym wyeksponowane na poszczególnych stanowiskach prace projektowe: albumy, flagi i plakaty poświęcone wybranym krajom Europy. Całej akademii towarzyszyła również prezentacja multimedialna na temat krajów Unii przygotowana przez  uczniów klasy VI.
                                                                                                                                                                 
W drugim roku realizacja  innowacji przebiegała w korelacji z rządowym programem rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK  „Cyfrowa Szkoła”.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy przystąpili do degustacji   potraw wybranych krajów UE, które uczniowie przygotowali wraz z rodzicami i wychowawcami. W europejskim menu znalazły się  dania z Polski, Belgii, Szwecji, Austrii, Danii i Irlandii.
Uroczystość przyczyniła się do integracji społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym  i wieloma instytucjami  oraz do atrakcyjnego utrwalenia  wiedzy  na temat Unii Europejskiej.

 

 

ZOO Safari - Borysewo

18 – go czerwca 2013 uczniowie klas 0 – II uczestniczyli w wyjeździe do Zoo Safari w Borysewie . W programie wycieczki było zwiedzanie ogrodu zoologicznego połączone z dokarmianiem zwierząt w minizoo. Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których mogli dotknąć żywych okazów: jaszczurki, węży i żółwia. Miłym zakończeniem była zabawa w figlarni – największym kompleksie namiotów sferycznych. Wyjazd wzbogacił wiedzę uczniów, poszerzył zainteresowania, pozwolił na obcowanie ze zwierzętami w warunkach zbliżonych do naturalnych. Dzieci czuły się tak dobrze, że chciały przedłużyć pobyt w Borysewie.

 

    

 

Zielona Szkoła – Łazy 2013

W czerwcu uczniowie naszej szkoły wspólnie z grupą uczniów ze szkoły w Szydłowie przebywali na „Zielonej Szkole” w malowniczej nadmorskiej miejscowości Łazy.

 Nauka została połączona z wypoczynkiem, rekreacją i sportem.

Świeże powietrze z dużą zawartością jodu, piękne lasy sosnowe wpłynęły na zdrowie naszych dzieci. Niektóre z nich po raz pierwszy w życiu zobaczyły morze.

W czasie pobytu uczniowie uczestniczyli w wycieczkach do Mielna, Kołobrzegu  oraz Sierakowa Sławiańskiego, gdzie zwiedzili Wioskę Hobbitów. Tam podczas emocjonującej wyprawy wcielili się w rolę hobbitów i mieli za zadanie zdobyć tajemnicze przedmioty: sakiewkę, liść, klucze i zaczarowany pierścień. Po drodze napotykali groźne trolle, gnomy, czarownicę i orki. Wreszcie zdobyli owe przedmioty i trafili do kuźni, gdzie dostali cudowny pierścień, po czym szczęśliwie powrócili do wioski. Tu czekały na nich gry i zabawy, m.in. chodzenie na szczudłach i średniowiecznych nartach, przerzucanie balona z wodą poprzez zawieszoną siatkę, zabawy z chustą i wiele innych. Pobyt w Wiosce Hobbitów i wyprawa po tajemniczy pierścień dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Czas w ośrodku umilały dyskoteki, wspólne ognisko oraz rozgrywki sportowe z uczestnikami innych zielonych szkół.

W czasie pobytu dopisywała piękna pogoda, więc dużo czasu spędzaliśmy nad morzem wygrzewając się na plaży. Przeprowadzono szereg konkursów m. in. konkurs na utrzymanie porządku wokół siebie, konkurs na najciekawszą figurę z piasku oraz rozgrywki w rugby na plaży.

Na Zielonej Szkole realizowane były zagadnienia z edukacji ekologicznej, programu wychowawczego i profilaktyki.

Pobyt na „Zielonej Szkole” dostarczył uczestnikom  niezapomnianych wrażeń, zaowocował nowymi przyjaźniami i zintegrował uczniów. Dzieci mile wspominają wspólne wyprawy i zabawy.

 

  

 

Dzień Dziecka

W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzień rozpoczął się na wesoło. Zaproszeni do szkoły Pan Klaun z Panią Klaunową rozśmieszali najmłodszych uczniów. Na koniec spotkania ustawiła się długa kolejka chętnych do ozdobienia swojej buzi na kolorowo. Były motylki, kwiatuszki, kotki.... W miedzyczasie rozpoczęły się rozgrywki sportowe starszych klas oraz konkursy, gry i zabawy zręcznościowe. Po sportowych zmaganiach na dzieci czekał poczęstunek i słodkie niespodzianki.Rodzice przygotowali i częstowali wszystkich uczestników imprezy pysznościami z grilla. Dzięki uprzejmości pana Wiesława Kujawskiego nasi milusińscy przez cały dzień mogli smakować jogurty i lody przekazane przez Łódzką Spółdzielnię Mleczarską JOGO. Na koniec podsumowano wszystkie konkurencje i rozdano nagrody.

Za pomoc w organizacji Dnia Dziecka dziękujemy  wszystkim Rodzicom, którzy bawili się razem z nami oraz sponsorom: Radzie Rodziców, państwu A.T. Węglarskim za zabawy z klaunem,Spółdzielni JOGO oraz p. Kujawskiemu za słodkości, a także Piekarni J. Strąkowski z Kamocinka.

Wdzięczni Uczniowie.

                             

 

 

Święto Rodziców w naszej szkole

W ostatni wtorek maja w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Mamy i Taty. Z okazji święta Rodziców  przedszkolaki i uczniowie klas I-III przygotowali piękne życzenia.Były wiersze, piosenki, tańce i inscenizacje. Zerówka wystawiła  Rzepkę, klasa I Dzieci czwórka i laurka, a koło teatralne Jasia i Małgosię.Wszyscy pięknie tańczyli, a  grupa taneczna z klas IV-VI zaprezentowała walca i czaczę. Po występach i życzeniach dzieci zaprosiły Rodziców do wspólnej zabawy i na słodki poczęstunek.

Dzień ten był także Dniem otwartym dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym chcących zobaczyć naszą szkołę. Przybyła grupa pięcio- i sześciolatków wraz z rodzicami. Po występach zaprosiliśmy Gości do zwiedzania szkoły, oglądania  sal lekcyjnych, pracowni. Pochwaliliśmy się bogatym  wyposażeniem szkoły w sprzęt informatyczny i tablice interaktywne, które szkoła otrzymała w ramach projektu "Cyrowa szkoła".Wielką atrakcją okazał się udział najmłodszych w lekcji języka angielskiego i lekcji muzyki z wykorzystaniem tablic interaktywnch i innego sprzętu TIK.

  Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, a Dyrektor szkoły wspólnie z nauczycielami odpowiadali na pytania najmłodszych i ich rodziców.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Gościom za przybycie i udział w uroczystościach.

   

 

Wycieczka po Ziemi Piotrkowskiej

W dniu 24 maja 2013r. uczniowie klas młodszych pojechali na wycieczkę po Ziemi Piotrkowskiej i okolicy. Miały  okazję poznać swoją małą Ojczyznę. Wycieczka trwała cały dzień, a w tym czasie udało się zwiedzić: COS w Spale, Niebieskie Źródła, Skansen rzeki Pilicy, Groty w Nagórzycach, hodowlę żubrów oraz tamę w Smardzewicach i Podklasztorze.

Dużo informacji o tych ciekawych miejscach przekazała pani przewodnik. Dzieci wróciły do domu z pamiątkami i niezapomnianymi wrażeniami.

 

 

 

Nasi najmłodsi w Bajkolandzie

14 maja 2013 r. klasy "0" i "I" pojechały do Bajkolandu w Piotrkowie Tryb. Wszystkie dzieci
aktywnie spędziły czas.

Można było zjechać zjeżdżalnią do suchego basenu, jeździć śmiesznymi pojazdami, strzelać
z armatek oraz zdobywać wysokie szczyty różnych konstrukcji. Każdy, bez wyjątków,
był bardzo zmęczony, ale zadowolony.

 


Obchody Dnia Ziemi

Obchody Dnia Ziemi to ważne wydarzenie ekologiczne w naszej szkole. Z tej okazji 24 kwietnia uczniowie i nauczyciele  spotkali się na sali gimnastycznej, by wspólnie obchodzić to święto.

Uczniowie zaprezentowali ciekawy program słowno-muzyczny oraz przedstawienie ekologiczne. Podsumowany został konkurs fotograficzny "Przyroda w obiektywie"- nagrody książkowe otrzymały uczennice: Martyna Misztal, Wiktoria Bykowska, Milena Góra, Paulina Kacprerska, Wiktoria Senderecka, Roksana Kacperska.

Na zakończenie wszyscy uczniowie w kolorowych strojach urządzili wiosenny korowód.

 

Bal Przebierańców

7 lutego, przy okazji tłustego czwartku, odbył się w naszej szkole karnawałowy bal przebierańców. Mieliśmy okazję podziwiać stroje pani wiosny, batmana, supermena, Zorro, klauna, baby jagi, wróżek i
księżniczek. Wszyscy przebrani uczniowie otrzymali słodkie upominki. Dodatkową atrakcją dnia było przekazanie poczty walentynkowej.

 

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 30 stycznia 2013r. świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas 0-III. Dziadkowie podziwiali występy taneczne, inscenizacje oraz skecz.

Po wrażeniach artystycznych na Babcie i Dziadków czekał słodki poczęstunek oraz czas spędzony w miłej atmosferze, w towarzystwie wnuków.

 

Narodowe Święto Niepodległości

12.11.2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole  94 rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości.

Z tej okazji uczniowie klas starszych  pod kierunkiem  nauczycieli  zaprezentowali  wiersze i piosenki  o tematyce patriotycznej.

Zaprojektowano ciekawą dekorację sali gimnastycznej uwzględniającą symbole i barwy narodowe. Wyjątkowy charakter uroczystości został podkreślony galowym strojem występujących.

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym na pamiątkę odzyskania przez Polaków niezależnego, wolnego państwa.

 

Pasowanie uczniów klasy I

 

W roku szkolonym 2012/2013 uroczystość ślubowania klasy pierwszej odbyła się

w dniu 29 października 2012r.

Pod opieką wychowawcy, pani Urszuli Wdowiak  ślubowali Uczniowie:

 1. Bąbel Zuzanna
 2. Bykowski Krzysztof
 3. Cecotka Jakub
 4. Dorożyńska Jagoda
 5. Just Kacper
 6. Kafar Robert
 7. Kawnik Anna
 8. Krzemieniewska Anita
 9. Maciążak Julia
 10. Rakowski Robert
 11. Studniarczyk Michał
 12. Urbaniak Aleksander

 

Pani Dyrektor Grażyna Babska pasowała „pierwszaków” na uczniów naszej szkoły. Jednak wcześniej dzieci zaprezentowały przygotowaną inscenizację, którąś koleżanki i koledzy, nauczyciele i przybyli rodzice nagrodzili brawami.

Na koniec dzielne „pierwszaki” otrzymały pamiątkowe dyplomy i maskotki od przedstawicieli Rady Rodziców.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 

 

Podsumowanie obchodów Dnia Patrona

Uroczystość ślubowania klasy pierwszej połączona była z podsumowaniem obchodów Dnia Patrona.

Uczniowie naszej szkoły zainspirowani twórczością Sienkiewicza przygotowali wspaniałe stroje odzwierciedlające bohaterów jego powieści.

Dzięki naszym  małym  artystom mogliśmy  w tym dniu przenieść się w epokę bohaterów książek patrona naszej szkoły.

 

Dzień Papieski

W dniu 14 X 2012 r. w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Woli Kamockiej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program poświęcony Janowi Pawłowi II. W tym roku 16 X odchodziliśmy 34 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na tron Piotrowy. Od 2001 roku  w niedzielę poprzedzającą datę wyboru papieża Polaka mamy Dzień Papieski. XII Dzień Papieski był pod hasłem „Jan Paweł II - papież rodziny”, bowiem małżeństwo i rodzina zajmowały szczególne miejsce w nauczaniu ks. Karola Wojtyły, późniejszego arcybiskupa Krakowa, wreszcie papieża. Uczniowie cytowali najważniejsze dokumenty Jana Pawła II o rodzinie,  fragmenty Listu do rodzin (1994 r.),  Adhortacji Posynodalnej Familiaris Consortio (1981 r.), Listu Apostolskiego Ojca Świętego Jana Pawła II Mulieris Dignitatem (1988), Encykliki Evangelium Vitae (1995 r.), śpiewali ulubione  pieśni wielkiego człowieka i Polaka. W ten sposób podziękowano Janowi Pawłowi II za katechezę jego życia i nauczania, za chrześcijańską miłość, odwagę, pokorę i mądrość, którymi dzielił się z ludźmi. 


 

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 12 października 2012r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej połączony z obchodami Dnia Papieskiego.

Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli nauczyciele z panią dyrektor, pracownicy obsługi, zaproszeni goście oraz uczniowie.

Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów przygotował i zaprezentował inscenizację ukazującą w zabawny sposób życie uczniów i nauczycieli. Były również piosenki, życzenia i kwiaty.

 

Sprzatanie Świata

W piątek 14 września uczniowie naszej szkoły już po raz 19 - ty włączyli się w "Sprzątanie Świata 2012".

Hasło tegorocznej akcji to "Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”

Zbierający zaopatrzeni zostali w worki oraz gumowe rękawiczki. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom za chęci i zaangażowanie

 

Uroczyste rozpopczęcie roku szkolnego 2012-2013

W poniedziałek 03.09. 2012r. dyrektor szkoły mgr inż. Grażyna Babska zainaugurowała rok szkolny  2012/2013.

Szczególnie serdecznie powitała uczniów klasy I oraz oddziału przedszkolnego, którzy  po raz pierwszy  przekroczyli próg naszej szkoły.

Następnie młodzież klas starszych zaprezentowała krótką część artystyczną. Po występach uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas.

 


Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej
  Wola Kamocka 30
  97-306 Grabica
 • 44 616 11 10

Galeria zdjęć