• 2019-20

        • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

               W piątek 26 czerwca obchodziliśmy uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020.
          Dla uczniów klas trzecich i ósmych był to szczególny dzień. Zarówno młodsi jak i starsi pożegnali się ze swoimi wychowawcami. Ósmoklasiści z nostalgią żegnali szkolne mury, wspominali swoich nauczycieli, młodszych kolegów i koleżanki, z którymi codziennie mijali się na szkolnych korytarzach.

               Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było nietypowe, gdyż borykamy się z trudnym czasem epidemicznym.  Rozdanie świadectw odbywało się według opracowanego wcześniej harmonogramu z uwzględnieniem obowiązujących procedur.

               Pożegnanie klasy ósmej zostało ograniczone do części oficjalnej: odśpiewania hymnu, symbolicznego przekazania sztandaru szkoły, ślubowania ósmoklasistów, krótkich przemówień, podziękowań oraz wręczenia nagród (nagrody oraz świadectwa wcześniej umieszczono na stolikach oraz zabezpieczono foliowymi koszulkami).

               Najlepszym absolwentem został Robert Kafar, który odebrał nagrodę z rąk Wójta Krzysztofa Kulińskiego w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy, wraz z najlepszymi absolwentami innych szkół podstawowych z naszej gminy.

               WSZYSTKIM ÓSMOKLASISTOM GRATULUJEMY UZYSKANYCH WYNIKÓW I ŻYCZYMY POWODZENIA W SZKOLE PONADPODSTAWOWEJ.

               

           

          „Wiosna w moim ogrodzie” – wyjątkowo udane podsumowanie konkursu

          Pierwszego czerwca 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabicy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Wiosna w moim ogrodzie”, ogłoszonego przez Wójta Gminy Grabica.  Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych działających na terenie gminy.

          Chociaż nasza młodzież z klas VI-VIII nie stanęła do rywalizacji, to dzieci  z klas młodszych wypadły rewelacyjnie. Na 12 nagród i wyróżnień przyznanych w młodszych kategoriach wiekowych, aż 6 przypadło dziewczętom ze szkoły w Woli  Kamockiej.  I to czołowych miejsc!

          Oto nasze laureatki:

          w kategorii klas 0-II
          I    MIEJSCE       -          Iga Owczarek
          II   MIEJSCE      -          Amelia Kujawska
          III  MIEJSCE     -          Blanka Remisz

          w kategorii klas III-V
          I    MIEJSCE      -          Kinga Derendarz
          II   MIEJSCE     -          Martyna Strzelecka
          Wyróżnienie        -          Lena Mycka

          Gratulujemy pięknych prac konkursowych . Prace i młodych artystów można zobaczyć w galerii zdjęć na naszej stronie internetowej. Zapraszamy.

              
           

          Jasełka 2019 w szkole.

             17 grudnia 2019, jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku zostały przygotowane przez najmłodszych uczniów oddziału przedszkolnego i klas I-III. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, osioł, wół, gospodarz, Trzej Królowie, pasterze, anioły  i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój a wykonawcy swym pięknym i oryginalnym występem, podbili serca publiczności. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa.
             Na zakończenie p. Krzysztof Kuliński - Wójt Gminy Grabica , p. Małgorzata Michalik - dyrektor szkoły oraz p. Monika Pączek - przewodnicząca Rady Rodziców złożyli życzenia świąteczno-noworoczne.

                


          Pasowanie na ucznia

             Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku  w październiku, dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następnie składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania piórem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Pasowania na uczniów dokonała Dyrektor Małgorzata Michalik. 
             To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 30 października 2019 r. pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Strzelczyk . Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od Rady Rodziców. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

             Drodzy Pierwszoklasiści! 
          Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

            


          Dzień Edukacji Narodowej i XIX Dzień Papieski

             16 października 2019 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły, pod kierunkiem opiekunów, przygotował uroczystą akademię poświęconą dwóm ważnym okazjom.
             Pierwsza z tych okazji to obchodzony w całej Polsce XIX Dzień Papieski. Uczniowie zaprezentowali program o świętym Janie Pawle II. Oddali hołd wielkiemu Polakowi, którego nauczanie jest zawsze aktualne.
             W II części poświęconej Dniu Edukacji Narodowej uczniowie kl.VIII i VII  zaprezentowali satyryczne przedstawienie. Nie zabrakło również ciekawych wierszy i piosenek, w których uczniowie wyrazili swą wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za pracę, „za ich cierpliwość nieprzebraną”, za okazywane serce. Po części artystycznej pani Dyrektor uhonorowała nauczycieli oraz pracowników obsługi za osiągnięcia w pracy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła  pani Monika Pączek przewodnicząca Rady Rodziców.
             Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli słodkie upominki.

             

           

          Dzień czytania Biblii…

             Uczniowie  włączyli się w V edycję Dnia Głośnego Czytania Biblii akcji zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Miejską Bibliotekę Publiczną i Centrum idei ,,Ku Demokracji” w Piotrkowie Tryb. Akcję objęli patronatem honorowym: Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki, Zbigniew Rau Wojewoda Łódzki, Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Wierzchowski Łódzki Kurator Oświaty oraz Krzysztof Chojniak Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
             W tym roku uczniowie głośno czytali Księgę Hioba, która porusza problem niezawinionego cierpienia i postawy zaufania Bogu w takich sytuacjach. 
             Opiekun: nauczyciel religii mgr Dorota Lasecka

             

           

          Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

             1 października odbyła się wycieczka do Oświęcimia i Wadowic, w której wzięli udział uczniowie najstarszych klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej i. W. Witosa W Szydłowie i Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza  w Woli Kamockiej:  pod opieką: pani Edyty Bąkowskiej, pani Doroty Laseckiej, pani Dominiki Chamerskiej oraz pana Michała Maciejewskiego. 
             KL Auschwitz był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci.
             Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. Wejście do obozu Auschwitz I otwierała brama, na której widniał napis: „Arbeit macht frei”, czyli „Praca czyni wolnym”. W rzeczywistości jednak tak nie było. Ten, kto przekroczył próg tej bramy, nie miał szans na wolność, czekała go tam jedynie śmierć i wszelkiego rodzaju tortury…
             Zwiedzanie obozu zaczęliśmy od budynków, w których znajdowały się liczne zdjęcia tego miejsca z czasów wojny. Mogliśmy tam także zobaczyć pozostałe po więźniach rzeczy osobiste, takie jak: okulary, buty, walizki, przedmioty codziennego użytku, ich zdjęcia oraz pomieszczenia, w których zmuszeni byli mieszkać. Zwiedziliśmy też blok 11. zwany „blokiem śmierci”, który był centralnym aresztem obozowym. To tutaj, w bunkrze głodowym, zginął święty Maksymilian Kolbe, a na dziedzińcu pod ścianą straceń Niemcy rozstrzelali kilka tysięcy więźniów. Tam oddaliśmy hołd zamordowanym.  W wielkim skupieniu wysłuchaliśmy opowiadań przewodniczki  na temat drastycznych scen ludobójstwa jakie rozegrały się  w tym miejscu. dramatu każdego pokolenia, narodowości, które podczas II wojny światowej zgotowali Niemcy. Zobaczyliśmy do jakiego okrucieństwa może doprowadzić zbrodniczy system. Aż trudno uwierzyć, że „ludzie ludziom zgotowali ten los...” 
             Wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym.
             W godzinach popołudniowych udaliśmy się do Wadowic – miasta urodzin Karola Wojtyły. Zwiedziliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II – muzeum biograficzne papieża świętego Jana Pawła II mieszczące się w jego domu rodzinnym oraz bazylikę, w której był ochrzczony Karol Wojtyła.Muzeum zaprojektowane jest w formie interaktywnej i przedstawione są tam najważniejsze wydarzenia z życia papieża od narodzin aż do śmierci. Przewodniczka z wielką pasją i zaangażowaniem przekazała nam ogrom informacji i ciekawostek o tym Wielkim Człowieku.

             Tej wycieczki na pewno nie zapomnimy. Dawny niemiecki obóz koncentracyjny zrobił na nas niezwykłe wrażenie, gdyż pozwolił przynajmniej częściowo wyobrazić sobie skalę Holokaustu. Była to niesamowita lekcja historii i patriotyzmu.  Wieczorem wróciliśmy do Woli Kamockiej, dumni z Jana Pawła II, papieża – Polaka  i zainspirowani jego życiem do robienia rzeczy wielkich i ambitnych.