• 2018-19

        • DZIEŃ ZIEMI

               W tym roku szkolnym Dzień Ziemi obchodziliśmy pod hasłem  „W zgodzie z naturą”. Głównym celem działań było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci  i młodzieży szkolnej.

               W tym dniu dominowały w szkole 2 kolory – zielony i żółty. Uczniowie klas IV-VII oraz uczniowie klas 0-I przygotowali inscenizację pt. „ Dla Ziemi, dla siebie – zostań przyjacielem przyrody”. Ponadto uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w spotkaniach z panem Maciejem Sobańskim – pracownikiem Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Temat  spotkania dla klas 0 – III „ Wiosna w przyrodzie”, a dla klas IV – VIII „ Formy ochrony przyrody w woj. łódzkim”. W konkursie na najciekawszą gazetkę pod tytułem „W zgodzie z naturą” zwyciężyła klasa VI, natomiast wyróżnienie otrzymała klasa IV. Zwycięzcom gratulujemy.

               

            

           

          Martyna Strzelecka na Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej

               25 kwietnia 2019 r. Gimnazjum w Szydłowie gościło uczestników XV Miedzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Marii Konopnickiej. W kategorii klas IV-VII nasza reprezentantka Martyna Strzelecka, za interpretację wiersza "Muchy samochwały", otrzymała drugą nagrodę.

               Do konkursu uczennicę przygotowała polonistka p. Agata Misztal.

           

           

          Gminny Konkurs „EKO – ZDROWO i AKTYWNIE”

               W ramach realizacji  programu „Trzymaj formę” oraz obchodów Dnia Zdrowia  4 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Brzozie odbył się Gminny konkurs „EKO – ZDROWO i AKTYWNIE”  pod patronatem Wójta Gminy  – Krzysztofa Kulińskiego. Celem konkursu było promowanie żywności ekologicznej, zdrowego stylu życia, podnoszenie świadomości prozdrowotnej dzieci  oraz integracja uczniów i opiekunów z sąsiednich szkół. W konkursie wiedzy o żywieniu oraz w konkurencjach  sportowych brały udział pięcioosobowe drużyny szkół podstawowych z terenu gminy Grabica. Nasza szkoła  zajęła I miejsce. Skład drużyny: Igor Baur, Kacper Strumiło , Jagoda Jagodzińska, Robert Kafar, Dominik Rakowski.

               Spotkanie było też okazją do ogłoszenia wyników gminnego konkursu plastycznego EKO – ZDROWO i AKTYWNIE  pod patronatem  Wójta Gminy Grabica. W tym konkursie również byliśmy najlepsi: I miejsce – Michał Studniarczyk kl. VII , III miejsce – Maja Pościk  kl. VI natomiast wyróżnienie Martyna Strzelecka z kl. IV.

               Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

              

           

          GMINNE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

              20 marca w Gminie Grabica zorganizowano Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Podobnie jak w latach poprzednich turniej cieszył się dużą popularnością. Jego celem jest przede wszystkim popularyzacja wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i innych miejscowych zagrożeń.

               W konkursie udział wzięły reprezentacje Szkół Podstawowych z Szydłowa, Brzozy, Woli Kamockiej i Boryszowa oraz Gimnazjum z Szydłowa. Turniejowe zmagania otworzyli: Prezes Zarządu Gminnego OSP Ryszard Barański, Zastępca Prezesa Zarządu Gminnego Stanisław Strzelecki oraz Komendant Gminny Andrzej Pietraszczyk, zaś nad sprawnym przebiegiem eliminacji czuwał przewodniczący komisji konkursowej Inspektor Urzędu Gminy w Grabicy Zbigniew Maksymowicz.

          W pierwszej części konkursu uczestnicy musieli wykazać się obszerną wiedzą pożarniczą rozwiązując test pisemny, na podstawie którego byli później oceniani. Następnie jury konkursu wyłoniło osoby do dogrywki finałowej - egzaminu ustnego. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono trójkę finalistów.

               Poniżej przedstawiamy zwycięzców gminnych eliminacji:
          I miejsce Jakub Woch (Gimnazjum Szydłów), II miejsce Jakub Cecotka ( SP Wola Kamocka), III miejsce Kamil Węglarski (SP Wola Kamocka).

               Zwycięzcy konkursu i pozostali uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Grabica. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy powodzenia na następnych szczeblach eliminacji.

               

           

          Tłusty czwartek z książkowym ulubieńcem.

               28 lutego, a był to „tłusty czwartek”, uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej wraz
          z wychowawcami, zorganizowali bal pod hasłem: „Zgadnij, z jakiej jestem książki?”. Dzieci wcieliły się w role wybranych przez siebie postaci. Popisując się fantazyjnymi strojami i wiedzą o książkowych ulubieńcach, uczestnicy zabawy udowodnili, że lubią czytać, a książka to świetny kompan na każdą okazję. Jak przystało na „tłusty czwartek”, w tym dniu nie zabrakło również tradycyjnych pączków.

               Należy dodać, że Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej została doposażona  w nowości wydawnicze z zakresu beletrystyki dziecięcej i młodzieżowej oraz lektury szkolne dzięki środkom finansowym otrzymanym po przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020. Priorytet III dotyczącego wspierania organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Zorganizowany bal był jednym z wielu podejmowanych przez szkołę wydarzeń promujących czytelnictwo z udziałem uczniów w ramach ww. programu.

               Koordynatorem realizowanych przez szkołę projektów czytelniczych jest nauczyciel bibliotekarz p. Renata Dziomdziora.

              

           

           

          Jasełka w naszym kościele parafialnym

            W święto Objawienia Pańskiego czyli 6 stycznia, podczas mszy o godz. 12:00  w kościele pw. NMP Królowej Polski w Woli Kamockiej, uczniowie naszej szkoły odegrali jasełka, nagrodzone gromkimi brawami.

            Młodzi aktorzy wcielili się w postacie, które oczekiwały na przyjście Jezusa Chrystusa na świat. Widzowie przenieśli się się do Betlejem, gdzie urodził się Pan. Towarzyszyli pasterzom i trzem królom składającym pokłon Świętej Rodzinie. Mieli też okazję wysłuchania pięknych kolęd.

            Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jasełek i zaprezentowanie ich naszej wspólnocie parafialnej. Gratulujemy młodym aktorom i życzymy równie udanych kolejnych popisów teatralnych.

             

           

          Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

          Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej podjęła wiele działań dla uczczenia tej ważnej rocznicy.

          • Każda klasa przygotowywała plakaty o tematyce niepodległościowej (październik 2018).
          • Uczniowie przygotowali biało-czerwone kotyliony dla podkreślenia odświętnego ubioru podczas jubileuszowej akademii.
          • Odbył się konkurs historyczny dla klas IV-V i VI- VIII. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie:

          - Piotr Olasik – klasa VIII – 19 na 20 punktów

          - Aleksander Urbaniak i Krzysztof Bykowski – klasa VII – 17 punktów

          - Igor Zeler – klasa V – 15 na 17 punktów

          - Martyna Strzelecka – klasa IV – 15 punktów.

          Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody (kalendarze i długopisy), które wręczono im podczas szkolnego apelu.

          • Uczniowie naszej szkoły w piątek 9 listopada odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.
          • W dniu 8 listopada odbyła się akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż poetycko-słowny przygotowała p. Edyta Bąkowska, oprawę muzyczną p. Edyta Woźniak a plastyczną p. Agata Misztal. W akademii wzięli udział uczniowie klas V, VI, VII, VIII oraz chór szkolny.
          • Nauczycielki – p. Edyta Bąkowska i p. Agata Misztal przygotowały wystawę najładniejszych plakatów o tematyce niepodległościowej.
          • Wychowawcy w każdej klasie przeprowadzili lekcje na temat I wojny światowej oraz udekorowali swoje klasy.  

              

           

          Dzień Papieski w kościele

              21 października 2018 roku, podczas Mszy Świętej w kościele NMP Królowej Polski i św. Jana Vianneya w Woli Kamockiej, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny poświęcony wielkiemu Polakowi Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. W programie wykorzystano  wiersze Karola Wojtyły i słowa Ojca Świętego ukazujące jego miłość do Polski.

              Ksiądz proboszcz Krzysztof Basztabin podziękował pani dyrektor Małgorzacie Michalik i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, pani Dorocie Laseckiej i pani Edycie Wożniak, oraz uczniom za dostarczone wrażenia artystyczne i duchowe.

              Po Mszy Świętej z inicjatywy Rodziców został zorganizowany kiermasz pysznych kremówek. Serdecznie wszystkim  dziękujemy za wsparcie naszej akcji.
           

            

           

           Potrójne święto w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej

                   W tym roku szkolnym obchody Święta Edukacji Narodowej i Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej miały szczególny wymiar. Towarzyszyło im bowiem oficjalne otwarcie nowo wybudowanej części szkoły z salami lekcyjnymi dla klasy VII i VIII oraz innymi pomieszczeniami socjalnymi. Przekazano też do użytku plac zabaw dla uczniów.

          Cała społeczność szkolna, wliczając dużą grupą Rodziców, aktywnie zaangażowała się w program tych uroczystości, pragnąc, by były one obchodzone podniośle, podkreślały radość i dumę z realizacji ambitnego planu polepszenia uczniom warunków  nauki i rozwoju.

          Obchody zaszczycili swą obecnością licznie przybyli goście, wśród których znaleźli się m.in.: p. Piotr Wojtysiak – Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego, p. Krzysztof  Kuliński – Wójt Gminy Grabica, p. Dariusz Kalisiak – Przewodniczący Rady Gminy Grabica wraz z grupą radnych, p. Grażyna Babska, która przez ostatnie lata pełniła funkcję dyrektora naszej szkoły oraz dyrektorzy innych szkół z terenu Gminy i proboszcz parafii w Woli Kamockiej – ks. Krzysztof Basztabin. Obecni byli również liczni przedstawiciele Rady Rodziców, nasi nauczyciele i uczniowie.

          Po serdecznym powitaniu przez Dyrektor Szkoły – p. Małgorzatę Michalik wszystkich zebranych, nastąpiła ceremonia otwarcia nowych obiektów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: p. Wicestarosta Piotr Wojtysiak, p. Monika Pączek – Przew. Rady Rodziców, Przew. Rady Gminy p. Dariusz Kalisiak, p. Wójt Krzysztof Kuliński, Dyr. Szkoły p. Małgorzata Michalik oraz Norbert Gruchała – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Następnie ks. Krzysztof Basztabin – proboszcz Parafii NMP Królowej Polski i św. Jana Vianneya w Woli Kamockiej dokonał aktu poświęcenia obiektów.

          Podczas oficjalnej części uroczystości p. dyr. Małgorzata Michalik  podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do rozbudowy szkoły. Szczególne słowa wdzięczności skierowała do p. Krzysztofa Kulińskiego, Wójta Gminy Grabica. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej podziękowała pracownikom szkoły za ich wysiłek i zaangażowanie w pracy. Życzyła również uczniom, aby czas spędzony w szkole nie został stracony i wiązał się jedynie z dobrymi wspomnieniami.

          Do podziękowań i życzeń przyłączył się również wójt – p. Krzysztof Kuliński i wicestarosta p. Piotr Wojtysiak

          Dopełnienie uroczystych obchodów Dnia Papieskiego, Dnia Edukacji narodowej oraz otwarcia nowej części szkoły stanowił program artystyczny przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Doroty Laseckiej i p. Edyty Woźniak. Był powodem wielu wzruszeń i radosnych usmiechów widocznych na twarzach oglądających.

          Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście mogli upamiętnić swoją obecność wpisem do Złotej Księgi Szkoły. Nastepnie wszyscy udali się na słodki poczestunek i wspólne rozmowy przy filiżance herbaty.

          10 października 2018 roku z pewnością przejdzie do historii naszej szkoły, zapisując się mile we wspomnieniach uczestników uroczystości.

               

           

          Dzień Głośnego Czytania Biblii
               Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim, Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum idei ,,Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowali  IV edycję Dnia Głośnego Czytania Biblii, której podsumowanie odbyło się  3 października 2018 r.
               Honorowy patronat nad tym  przedsięwzięciem objął Metropolita Łódzki  Arcybiskup Grzegorz Ryś,  Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.
          Cele przedsięwzięcia:
          • Zachęta do codziennego czytania Biblii i życia zgodnego z jej przesłaniem.
          • Zapoznanie z możliwymi sposobami realizowania hasła „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, których przykłady możemy znaleźć na kartach Pierwszej Księgi Samuela.
          • Ukazanie związku między relacją z Duchem Świętym i Jego darami a umiejętnością budowania wspólnoty.
          • Podkreślenie znaczenia takich wartości jak naród, wiara, przyjaźń, lojalność, uczciwość
            w życiu społecznym.
          • Popularyzacja i pogłębienie znajomości tekstów Pisma Świętego.
          • Zachęcenie do aktywnego udziału w IV. edycji Dnia Głośnego Czytania Biblii.
          • Z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości  zwrócenie uwagi na teksty związane
            z początkami królestwa izraelskiego, biblijne spojrzenie na przeszłość i powstawanie nowej monarchii o strukturze teokratycznej.
          Nasi uczniowie brali udział w tej edycji  Dnia Głośnego Czytania Biblii poprzez:
          • zorganizowanie głośnego czytania w szkole: ,,I Księgi Samuela”,
          • udział w konkursie plastycznym ,, Początki zjednoczonego królestwa Izraela” -  wyróżnienie otrzymał  Krzysztof Mirowski - uczeń klasy IV.
                                                                                                                   Gratulujemy!

           

                      

           

          Rozpoczęcie roku szkolnego 2016-2017

                 3 września 2018 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Czeka nas wiele zmian. Przede wszystkim zostało dobudowane nowe skrzydło budynku szkolnego, w którym uczyć się będzie klasa VII i VIII. Powitaliśmy nową dyrektor – panią Małgorzatę Michalik i wielu nieuczących dotąd w naszej placówce nauczycieli.

               Uroczystość rozpoczęła, jak co roku, msza święta, z udziałem społeczności szkolnej, po której wszyscy udali się do budynku szkoły. Tam odbyła się dalsza część uroczystości. Wprowadzono sztandar i wspólnie odśpiewano hymn narodowy.

               Podczas części artystycznej występująca młodzież przypomniała o 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

               Na zakończenie dyrektor szkoły przedstawiła uczniom wychowawców klas i złożyła wszystkim życzenia szczęśliwego i pełnego sukcesów nowego roku szkolnego.