• 2013-14

        • Pożegnania nadszedł czas ...

                     W pogodny poranek 27 czerwca br.  o godzinie 9.45. w naszej szkole rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 połączone z pożegnaniem absolwentów, uczniów którzy ukończyli szóstą klasę szkoły  podstawowej. Akademia poprzedzona była mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w intencji uczniów i nauczycieli. Przed rozpoczęciem części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach i odebrali świadectwa promocyjne do następnej klasy.
                  Na wstępie uroczystości Dyrektor Szkoły pani Grażyna Babska powitała serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców i przybyłych na uroczystość gości. Następnie przystąpiono do wręczenia nagród książkowych najlepszym uczniom z  klas I-V. Kolejnym punktem uroczystości było zakończenie edukacji przez uczniów kl. VI. Po przekazaniu sztandaru w ręce uczniów z klasy V absolwenci przystąpili do ślubowania, a następnie pani Dyrektor  wręczyła nagrody absolwentom, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen. Rodzice uczniów szczególnie wyróżniających się w nauce otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły listy gratulacyjne.
          Najlepiej uczący się absolwenci otrzymali również nagrody od przybyłych
          na akademię gości. Aleksandra Wocheń odebrała nagrodę z rąk Wójta Gminy Grabica pani Edwardy Wójcik. Oliwia Szczepaniak otrzymała nagrodę od  pana Krzysztofa Kulińskiego - Przewodniczącego Rady Gminy Grabica. Z kolei Patryk Michalak odebrał nagrodę ufundowaną przez Przewodniczącą Komisji Oświaty Gminy Grabica panią Halinę Westrych.  Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymał Jacek Nowak. Ks. Proboszcz Władysław Cieśla wręczył nagrody uczennicom kl. VI: Darii Barańskiej, Agacie Rudnickiej, Oliwii Szczepaniak
          i Aleksandrze Wocheń za celujące wyniki z religii. W trakcie akademii nagrodzono też najlepszych sportowców szkoły. Zostali nimi uczniowie kl. VI: Patryk Wojciechowski
          (nagroda Prezesa UMKS „Grabka”) i Patryk Michalak. Nagrodzono również uczennice kl. VI zaangażowane w pracę w Samorządzie Uczniowskim i w sklepiku szkolnym. Po przekazaniu wszystkich nagród pozostali uczniowie kl. VI odebrali z rąk wychowawczyni świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej. W dalszej części pani Dyrektor podziękowała rodzicom absolwentów za ofiarowaną szkole pomoc i życzliwość, wręczając im pamiątkowe statuetki.
                    Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie przez panią Dyrektor i podziękowanie dla przewodniczącej Rady Rodziców pani Ilony Michalak, za długoletnią pracę i efektywne zarządzanie Radą Rodziców, aktywność i zaangażowanie w pracy na rzecz młodzieży i szkoły.
                     Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, absolwenci chcąc podziękować nauczycielom za trud włożony w ich naukę i wychowanie wykonali przygotowaną z pomocą wychowawcy część artystyczną, a następnie wręczyli kwiaty nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Na zakończenie społeczność uczniowska naszej szkoły za pośrednictwem uczniów klasy V pożegnała absolwentów. Akademię zakończyła Dyrektor Szkoły, która przypomniała o zasadach bezpieczeństwa i życzyła wszystkim udanych i słonecznych wakacji.

                   

           

          Piknik rodzinny w naszej szkole

          Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowaliśmy rodzinne spotkani pod hasłem „Festyn dla Dzieci i Rodziców”. Na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji: pokazy strażackie, gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, a nawet kąpiel w pianie przygotowanej przez OSP w Lubanowie. Na koniec spotkania było wspólne grillowanie. 
          Dziękujemy Radzie Rodziców, OSP w Lubanowie oraz wszystkim Rodzicom, dzięki którym mogliśmy spędzić miło wspólne chwile.

                   

           

          Wycieczka do Tarnowskich Gór

          11 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły mieli zorganizowany wyjazd krajoznawczo-turystyczny do Tarnowskich Gór i Radzionkowa, w celu poznania pięknych zakątków naszego kraju
          i przybliżenia historii kultury własnej ojczyzny. Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu atrakcji:

          -zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra,

          -lekcja w muzealnej klasie i zwiedzanie Muzeum Chleba, które było lekcją szacunku dla historii i     
           poszanowania chleba,

          -wypiek i wyrabianie bułeczek przez każde dziecko,

          -spływ łodziami w Sztolni Czarnego Pstrąga w podziemiach Tarnowskich Gór.

          Uczniowie pełni wrażeń i pamiątek wrócili zadowoleni do domów.

                   

           

          Wspomnienia z Łeby

          W pierwszym tygodniu czerwca uczniowie naszej szkoły przebywali na „Zielonej Szkole” w Łebie. Jak co roku atrakcji nie zabrakło.
          Każdą słoneczną  chwilę uczniowie spędzali na zabawach i spacerach na plaży, gdzie podziwiali nadmorski krajobraz. Uczestniczyli w wycieczkach  do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie podziwiali ruchome  wydmy, zwiedzili Park Dinozaurów, oraz malownicze zakątki Łeby. Niesamowitych wrażeń  dostarczył  im pobyt w Zamku Strachu. Nie zabrakło także zajęć sportowych, pieczenia kiełbasek, a wieczorami dyskotek. Tydzień  wypełniony licznymi atrakcjami i zajęciami, minął uczestnikom bardzo szybko. Jednak wspaniałe wspomnienia długo pozostaną wszystkim w pamięci.

              

           

          Święto Rodziców

          28 maja 2014r. odbyło się w naszej szkole Święto Rodziców klas 0-III połączone z Dniem Otwartym Szkoły. Uroczystość rozpoczęto od występów najmłodszych uczniów. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i składały życzenia.
          W dalszej części Rodzice zostali zaproszeni na przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klas I-III należących do koła teatralno – europejskiego na bajkę Braci Grimm „Domek w lesie”.

          Po przedstawieniu i wyśpiewanych życzeniach miłe spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem.
          Dzień ten był także Dnie Otwartym dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców.

                   

           

          Udział w obchodach Dnia Europy

          Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli aktywny udział w pikniku europejskim zorganizowanym w piątek 9 maja 2014r. w Rynku Trybunalskim z okazji Dnia Europy. Do udziału w obchodach Dnia Europy zaprosił naszą szkołę Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Tryb. Mieliśmy własne stoisko, na którym wyeksponowaliśmy prace plastyczne uczniów o tematyce europejskiej oraz prace techniczne (żabki, tulipany) wykonane techniką origami, którymi obdarowywaliśmy uczestników pikniku. Kolejną przygotowaną przez nas atrakcją było malowanie twarzy symbolami flag krajów unijnych. W tym samym czasie pozostali uczniowie zaprezentowali się barwnie
          i efektownie na scenie,  tańcząc walca wiedeńskiego, paso doble, belgijkę oraz śpiewając piosenki o zjednoczonej  Europie. Oprócz występów, uczniowie brali udział w konkursach: wiedzy o Unii Europejskiej oraz znajomości języków obcych. Były nagrody, niespodzianki, zabawa i mnóstwo informacji o Unii Europejskiej. Udział w obchodach Dnia Europy przyczynił się do promowania wizerunku naszej szkoły w powiecie piotrkowskim.

                    

          W serwisie internetowym YouTube umieściliśmy nagrane amatorsko fragmenty występów naszych uczniów: w piosenkach "Żyj do przodu"   i "Europa wspólny ląd"  oraz w wiązance tańców europejskich.

          Udział naszej szkoły w obchodach Dnia Europy odnotowany został na portalu www.epiotrkow.pl

           

          Święto Ziemi

          Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy  Dzień Ziemi. 29 kwietnia odbył się uroczysty apel, na którym podsumowano działania ekologiczne. Uczniowie należący do koła ekologiczno-przyrodniczego przygotowali  ciekawy montaż słowno-muzyczny oraz przedstawienie poświęcone ochronie środowiska.
          Wszystko odbyło się w ciekawej scenerii, którą wykonali uczniowie pod kierunkiem swoich opiekunów.

           

                                 

           

          Gwiazda sportu w naszej szkole!

          Uczniowie z pewnością na długo zapamiętają dzień 29 marca 2014 roku. W tym dniu odwiedził ich znany siatkarz reprezentacji Polski – Michał Bąkiewicz.
          Spotkanie odbyło się w bardzo  miłej atmosferze. Sportowiec wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów, czego dowodem były liczne pytania. Pan Michał  opowiedział o swojej drodze do kariery oraz rozdał swoje zdjęcia z autografem. Chętni uczniowie mogli wspólnie z gwiazdą sportu przećwiczyć zagrywki siatkarskie. Na zakończenie nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć.
          To był niezapomniany dzień!

                 

                   

           

          Zielona lekcja - edykacja przyrodnicza na żywo

          W poniedziałek 8 kwietnia  2014r. uczniowie nasi uczestniczyli w niesamowitej lekcji przyrody z udziałem specjalnie ułożonych do pracy z dziecmi sów, sokołów i jastrzębi. Młodzi przyrodnicy dowiedzieli się czym różnią się te grupy ptaków, o ich zwyczajach i roli w przyrodzie, a także zobaczyli je latające na żywo. Na zakoończenie każdy mógł sobie zrobic zdjęcie z wybranym ptakiem. Taka lekcja na długo zostanie w pamięci uczniów.

           

           

          Powitanie Wiosny!!!

          Tradycją naszej szkoły jest to, że świętujemy nadejście Pierwszego Dnia Wiosny.  W tym dniu uczniowie klas młodszych w radosnych nastrojach wybrali się na wycieczkę, by zatopić wcześniej wykonaną Marzannę i pożegnać zimę. W tym samym czasie starsza młodzież uczestniczyła w Konkursie  Tańca Towarzyskiego oraz rozgrywkach sportowych zorganizowanych na sali gimnastycznej. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z tak miło spędzonego czasu.

                                                                                                                                                                                                                                 
                 

          Szkolna zabawa ostatkowa

          Ostatki, zapusty – słowo to oznacza ostatnie dni karnawału, od tłustego czwartku  kończące się zawsze we wtorek.  To ostatnia zabawa przed Wielkim Postem. Dnia 4 marca 2014 roku, w ostatni dzień karnawału, zgodnie ze szkolną  tradycją,  dzieciom z klas 0-VI Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę ostatkową – bal przebierańców. Większość uczniów naszej szkoły się przebrała - było 56 strojów.  Dzieci miały różne, bardzo ciekawe stroje. Na balu nie zabrakło więc księżniczek, wróżek, czarodziejek,  cyganek, kowbojów, piratów, marynarzy, pszczółek i  kotów. Szczególnie podobały się stroje panny młodej, modelki, Jennifer Lopez, lamparta, śmierci, kościotrupa, żony Draculi, Indianina, baletnicy, Zorro. Wielką niespodziankę przygotowali uczniowie oddziału przedszkolnego przebierając się w barwne i niepowtarzalne stroje. Wszyscy przebierańcy otrzymali słodkie upominki. Zabawa upłynęła w miłej atmosferze, dzieci bawiły się wspaniale. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przebranie dzieci i przekazywanie polskiej tradycji.

                                     

           

          Dzień Babci i Dziadka

          11 lutego 2014 roku zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły odbyło się spotkanie wnucząt ze swoimi Babciami i Dziadkami z okazji Ich święta. Uroczystość rozpoczęto od występów najmłodszych uczniów. Dzieci recytowały wiersze, składały życzenia i pięknie zatańczyły „Poleczkę Zimową”. W dalszej części uczniowie klas I-III należący do koła teatralnego zaprosili gości na piękną inscenizację „Podróż pociągiem w krainę bajek”. Widzowie podziwiali grę małych artystów i piękne stroje. Miłe spotkanie z wnuczętami zakończono słodkim poczęstunkiem.

                      

           

          Udział w Przeglądzie Kolęd w Moszczenicy

          Nasza uczennica klasy III Julia Frączkowska wyśpiewała sobie nagrodę w tegorocznej edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Moszczenicy. Wzięła udział w koncercie laureatów, który odbył się 12 stycznia 2014 r. o godz. 12.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy.
          Julii i jej instruktorowi - pani edycie Woźniak serdecznie gratulujemy!

          Pełna relacja z koncertu na stronie GOK w Moszczenicy: http://www.gok.moszczenica.eu/galeria/2014/2014_1_12/index.html

           

          Choinka Noworoczna

          Dnia 4 stycznia 2014 r. odbyła się uroczystość choinkowa. Na to środowiskowe wydarzenie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice,  mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz uczniowie. Bardzo miło było nam również gościć  naszych absolwentów. Na początku zabrała głos pani dyrektor, która powitała gości i złożyła życzenia noworoczne. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt.,, Pan pokochał każdy kraj”. Młodzi artyści przedstawili problemy swoich rówieśników w różnych krajach na całym świecie. Oprócz biblijnych postaci Maryi, Józefa, pasterzy, królów, aniołów wystąpili Japonka, Chinka, Etiopczyk, Polka, Egipcjanka, Indianka, Arabka, Hinduska, Afrykanie, Włoszka, Papuaska, Eskimos. Dzieci prosiły o pomoc Dzieciątko i ofiarowywały tradycyjne dary w poszczególnych krajach. Program został przygotowany przez nauczycieli:  panią Dorotę Lasecką i panią Edytę Wożniak oraz rodziców, którzy wykonali stroje dla naszych artystów. Był także  poczęstunek, zabawa  prowadzona przez wodzireja, klaun i  Święty Mikołaj.
          Kolejny raz dzięki zaangażowaniu i bardzo dobrej współpracy z rodzicami udało się zorganizować zabawę dla dzieci.

           

           

          Wigilia Szkolna

          W świątecznej atmosferze 18 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Podczas wspólnego spotkania mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie poświęcone narodzinom Jezusa, mogliśmy również posłuchać kolęd i pastorałek  w wykonaniu chóru szkolnego pod kierownictwem pani Edyty Wożniak. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Doroty Laseckiej. Młodzi artyści zachwycili społeczność szkolną swoimi umiejętnościami aktorskimi i pięknymi strojami. Wszyscy widzowie byli głęboko wzruszeni. Pojawił się także Święty Mikołaj ( z Urzędu Gminy w Grabicy), który przekazał  dzieciom słodkie upominki.

                                

           

          Kiermasz Bożonarodzeniowy

                Dnia 15.12.2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Woli Kamockiej pod kierunkiem nauczycieli zorganizowali  KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH.
          Dzięki uprzejmości Proboszcza parafii w naszym kościele można było podziwiać i zakupić świąteczne ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczniów (karty świąteczne wykonane metodą  quillingu, stroiki ,bombki ,aniołki itp.)
          Nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Prace bardzo się podobały i sporo ich sprzedano. Szkoła i dzieci osiągnęły osobisty i zespołowy sukces. Uzyskane z kiermaszu pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.
          Nauczyciele i uczniowie odpowiedzialni za przeprowadzenie kiermaszu:
          *Msza Święta godz. 9:00 – p. B. Maciejewska, p. M. Cypel oraz uczniowie z klasy VI,
          *Msza Święta godz. 10:30 – p. D. Lasecka, p. R. Dziomdziora  oraz uczniowie z klasy V,
          *Msza Święta godz. 12:00 – p. A. Misztal, p. E. Strzelczyk oraz uczniowie z klasy IV.
              Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali tak wiele serca, biorąc udział w charytatywnym kiermaszu. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Rodziców za wsparcie dzieci w przygotowaniu ozdób, dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie.
          Dzięki Państwa ofiarności udzielimy wsparcia najbardziej potrzebującym uczniom z naszego środowiska szkolnego.

           

           

          Udział w seminarium w WODN

          W dniu 10 grudnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły, wraz z panią dyrektor Grażyną Babską i nauczycielami: Renatą Dziomdziorą i Edytą Woźniak, wzięli aktywny udział w seminarium będącym podsumowaniem Europejskiego Roku Obywateli U E 2013. Seminarium miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim, a głównym jego organizatorem była pani Barbara Śpiewak, konsultant do spraw wychowania obywatelskiego i europejskiego w WODN, przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej „Europe Direct”.

          Nasi uczniowie jako jedyni reprezentowali szkołę podstawową, pozostali uczestnicy to gimnazjaliści i licealiści – członkowie Szkolnych Klubów Europejskich.

          Uczniowie kl. IV, Natalia Sztajnkowska i Patryk Jagodziński, przedstawili prezentację pt.: „Moje marzenia o poznaniu Europy”, w której omówili prawo do swobodnego przemieszczania się po krajach Unii.

          Z kolei uczniowie kl. V i VI zaśpiewali piosenkę wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój, a następnie zatańczyli „belgijkę”.

          Pozostali uczestnicy seminarium dokonali prezentacji zrealizowanych projektów na temat praw obywateli Unii Europejskiej. Wszystkie wystąpienia były bardzo ciekawe, pouczające i różnorodne w formie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Dyrektora WODN i Dyrektora Europe Direct w Piotrkowie Tryb. pamiątkowe gadżety związane z Unią Europejską. Udział w seminarium uświadomił naszym uczniom do czego mają prawo jako obywatele zjednoczonej Europy, pozwolił im zaprezentować efekty swoich działań na szerszym forum oraz zdobyć nowe wiadomości od starszych kolegów.

           

          Andrzejki w naszej szkole

          29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. W trakcie zabawy uczniowie brali udział w wielu wróżbach przygotowanych przez  swoich kolegów. Wszyscy świetnie się bawili.
          Każdy z uczestników zabawy nie wyszedł z sali bez wróżby na przyszłość.

           

             

           

           

          Narodowe Święto Niepodległości

          8 listopada 3013 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowały panie: Agata Misztal i Edyta Woźniak. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego z udziałem pocztu sztandarowego naszej placówki. Uczniowie klas starszych przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska traciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy Europy. Apel był przedstawiony w ciekawej formie. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni żołnierskie. Patriotyczną atmosferę listopada 1918 roku podkreśliła dekoracja sali. Dominowały symbole i barwy narodowe. Panował podniosły nastrój.

           

          Obchody Dnia Patrona Szkoły - 23 października 2013 roku

          W ramach obchodów Dnia Patrona szkoły podjęto następujące działania:

          kl. 0-III

          zapoznanie uczniów z postacią patrona (krótki życiorys, twórczość),
          utworzenie kącika książek H. Sienkiewicza lub wykonanie gazetki klasowej o patronie,
          zapoznanie z treścią utworów H. Sienkiewicza "Bajka", "Kwiat lotosu", Legenda żeglarska",
          wykonanie ilustracji do wybranego utworu
            (w klasie "0" mógł to być Medal z okazji Dnia Patrona),

          nauka hymnu szkolnego.

          kl. IV-VI
          przypomnienie życiorysu i najważniejszych utworów H. Sienkiewicza,
          konkurs na prezentację multimedialną o naszym patronie,
          utworzenie kącika książek H. Sienkiewicza lub wykonanie gazetki klasowej o patronie,
          qiuz wiedzy z fragmentów powieści pt. "Krzyżacy":
                kl. IV - II rozdział
                kl. V  - IV rozdział
                kl. VI - VI rozdział
               - po głośnym odczytaniu tekstów na lekcji uczniowie napisali test dotyczący znajomości ich treści

          konkurs plastyczny - ilustracja do wybranego utworu H. Sienkiewicza - technika dowolna
          przypomnienie hymnu szkoły,
          zapoznanie z piosenkami pochodzacymi z ekranizacji powieści H. Sienkiewicza:
            "Rzeka wspomnień" i "Dumka na dwa serca" - wykorzystanie tablicy interaktywnej
          .

          W apelu podsumowującym Dzień Patrona Szkoły dyrektor szkoły nagrodziła uczniów najbardziej zaangażowanych w przygotowanie obchodów.

             Lista nagrodzonych

           

          Dzień Edukacji Narodowej

          Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października, jest ważnym świętem polskiej oświaty.

          Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy ten dzień. W akademii wzięli udział wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie, przedstawiciele władz gminnych, proboszcz tutejszej parafii oraz rodzice.

          Uczniowie klas IV-VI, pod kierunkiem opiekunów SU, przygotowali program artystyczny dedykowany wszystkim pracownikom oświaty. Zaprezentowali krótką parodię dnia szkolnego, a następnie wyrazili swą wdzięczność wierszem, piosenką i tańcem.

                         

            

          Dzień Papieski

          35 lat temu, 16 października 1978 roku został wybrany na stolicę Piotrową Polak kardynał KarolWojtyła.
          Od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża jest obchodzony Dzień Papieski. W hołdzie Janowi Pawłowi II, co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w obchodach uroczystości związanych z tym świętem.
          15 X 2013 roku  został zaprezentowany w szkole dla zaproszonych gości i społeczności  szkolnej program pt. ,,Jan Paweł II - Papież dialogu". 
          Błogosławiony Jan Paweł II był wzorem współpracy i otwarcia na idee, dzieła nowe i 35 lat temu, 16 października 1978 roku został wybrany na stolicę Piotrową Polak kardynał różnorodne, na problemy, trudności i na ludzi różnych przekonań i kultur.
          Chętnie spotykał się ze wszystkimi, z politykami, artystami, wierzącymi i nie mającymi łaski wiary.

           

          Ślubowanie klasy I

          Pierwszoklasiści z naszej szkoły oficjalnie dołączyli do grona uczniów 8 października 2013 r.
          Ślubowali uczyć się pilnie i przynosić chlubę naszej szkole i rodzicom. Na nową drogę szkolnego życia każdy pierwszak dostał dyplom, legitymację szkolną i kolorową pluszową maskotkę ufundowaną przez Radę Rodziców.

          Maluchy odpłaciły zebranym piosenkami i pięknie odegranym przedstawieniem przygotowanym pod okiem wychowawczyni. Oficjalnie pasowała ich na uczniów dyrektor szkoły Grażyna Babska.
           

                       

           

          Sprzątanie Świata 2013

          "Odkrywamy czystą Polskę" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja "Sprzątanie Świata - Polska", której finał przypada jak zwykle w trzecim tygodniu września. Nasi uczniowe, jak co roku przyłączyli się do tej akcji  sprzątając najbliższą okolicę.

           

                                                                                                                 

          Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          19 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

          Zgodnie z regulaminem Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej kandydatami byli najstarsi uczniowie, czyli klasa VI. W tajnych wyborach można było oddać głos tylko na jednego z pięciu kandydatów.

          Największe poparcie otrzymała Oliwia Szczepaniak (32 głosy), zostając przewodniczącą SU.  Kolejne funkcje objęli:
          - Aleksandra Wocheń - zastępca przewodnicz acej,
          - Agata Rudnicka - skarbnik,
          - Daria Barańska - sekretarz.

          Gratulujemy i życzymy sukcesów w działaniach na rzecz Samorządu i Szkoły.

           

           

          Spotkanie z policjantem

          12 września policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkał się z uczniami klas młodszych naszej szkoły.
          Podczas prowadzonych pogadanek funkcjonariusz opowiedział o bezpiecznych zachowaniach na drodze w mieście jak i poza obszarem zabudowanym.
          Młodzi słuchacze obejrzeli film, którego bohater  kreskówki Sponge Bob poprzez zabawę w ciekawy sposób zmusza dzieci do poznawania zasad bezpiecznego zachowania na drodze. Mali uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania filmowego „kanciastego” i prowadzącego spotkanie policjanta.
           Na zakończenie w klasie V funkcjonariusz przeprowadził egzamin na kartę rowerową. Uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci elementów odblaskowych i zeszyty ze znakami drogowymi.

           

                                    

           

          Witamy nowy rok szkolny 2013-2014

           2 września 2013 roku mszą świętą w kościele parafialnym w Woli Kamockiej  przywitaliśmy kolejny rok szkolny 2013/2014. Następnie, już w murach naszej szkoły, wszyscy uczniowie usłyszeli pierwszy dzwonek,  a  na przywitanie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  oraz uczniowie klasy V i VI rozpoczęli nowy rok szkolny krótkim programem artystycznym. Również pani Dyrektor Grażyna Babska serdecznie przywitała uczniów i ich rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników szkoły.