• Dentobus odwiedził szkołę

• Po raz kolejny odwiedził naszą szkołę DENTOBUS – mobilny gabinet stomatologiczny.
            Uczniom, których rodzice wyrazili zgodę na badanie, przeprowadzono pełny przegląd stomatologiczny oraz zabiegi z zakresu profilaktyki, natomiast rodzice otrzymali informację zwrotną o stanie zdrowia zębów swoich pociech.
            Z uwagi na to, że zadaniem DENTOBUSÓW jest także edukacja, udzielany był również instruktaż jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Nowa galeria Dentobus odwiedził szkołę została dodana do albumu fotograficznego

• Święto Patrona Szkoły

•

Dzień 23 października jest ważnym wydarzeniem w życiu naszej społeczności uczniowskiej. Tego dnia przypada bowiem Dzień Patrona Szkoły Henryka Sienkiewicza. W tym roku w dniach od 17 do 25 października uczniowie wraz z nauczycielami podjęli różne działania mające na celu uczczenie osoby pisarza.

Nowa galeria Święto Patrona Szkoły została dodana do albumu fotograficznego

Oddział przedszkolny i klasy I-III poznały „Bajkę” i opowiadanie „Czy ci najmilszy”, a następnie wykonały ilustrację do wybranego utworu. Dzieci uczyły się hymnu szkoły, zaznajomiły się się z życiem i twórczością pisarza z wykorzystaniem lekcji online oraz rysowały portrety patrona.
            Uczniowie kl. IV-VIII przypomnieli sobie sylwetkę H. Sienkiewicza zbierając materiały do prezentacji multimedialnych i plakatów, które omawiali na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych. W czasie zajęć plastyki wykonali portrety patrona, które zawisły na szkolnym korytarzu.
            Zwieńczeniem obchodów był szkolny konkurs „JEDEN Z DZIESIĘCIU” poświęcony życiu i twórczości H. Sienkiewicza zorganizowany przez szkolną bibliotekę dla uczniów kl. IV-VIII. Dziesiątka uczestników została wyłoniona na podstawie wyników uzyskanych z testu sprawdzającego wiedzę o pisarzu. W dziesiątce najlepszych znaleźli się: Igor Baur, Adam Danielewicz, Mateusz Kujawski, Jacek Patura, Martyna Strzelecka, Mateusz Wężyk – wszyscy z kl. VIII,  Justyna Krysiak – kl. VII, Aleksandra Choińska, Julia Marczyńska-Blada z kl. VI oraz Julita Jagodzińska – kl. V. Uczniowie odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności, w tym również pytania dźwiękowe i zobrazowane kadrami z adaptacji powieści H. Sienkiewicza. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą wiedzą o patronie szkoły. Do finałowej trójki przeszły osoby: Martyna Strzelecka. Justyna Krysiak i Julita Jagodzińska. Zwycięzcą konkursu została Julita Jagodzińska. Finalistki otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez zgromadzonych na sali gimnastycznej kolegów z kl. IV-VIII i nauczycieli.
            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałej wiedzy o życiu i twórczości Patrona Naszej Szkoły Henryka Sienkiewicza.

• Szkolny Konkurs Sienkiewiczowski

• W ostatnim tygodniu października  odbędzie się w naszej szkole konkurs, w którym uczniowie będą mieli okazję wykazać się wiedzą o naszym patronie - o jego życiu i twórczości. Będzie on głównym punktem tegorocznych obchodów Dni Patrona.

Poniżej znajdziecie linki do stron internetowych, które mogą pomóc w przygotowaniu do udziału w tym wydarzeniu:
            Przydatne strony do pytań konkursowych

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Dnia 7 października 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Można było przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Zabawa, w postaci krótkich egzaminów z tabliczkowej wiedzy, miała miejsce podczas przerw. Patrole egzaminacyjne odpytywały poszczególnych uczniów, ale nie tylko. Egzaminy zdawali również dorośli, którzy świetnie sobie poradzili z zadaniami i otrzymali Certyfikaty z Tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Chętnych, by się sprawdzić, nie brakowało, a ci którzy odpowiedzieli bezbłędnie otrzymali odznaki i słodycze.

W tym dniu odbył się również Szkolny Konkurs Mistrza Tabliczki Mnożenia, w którym zwycięzcami zostali Kacper Cyprian Jagodziński z klasy VI oraz Adam Danielewicz z klasy VIII.
            Gratulujemy Mistrzom!!!

Dziękujemy serdecznie za tegoroczny udział w tak pięknym wydarzeniu i zapraszamy za rok!