• Zapraszamy do udziału w konkursie

PIĘKNO JEST BLISKO NAS

pod patronatem
            WÓJTA GMINY GRABICA

ORGANIZATOR:
            Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza
            w Woli Kamockiej

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS III-VIII
            szkół podstawowych z terenu gminy Grabica

Drodzy Uczniowie,
            zapraszamy do udziału w III edycji konkursu plastycznego  PIĘKNO JEST BLISKO NAS.

Należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą wybrany obiekt historyczny lub współczesny z terenu gminy Grabica. Młodsze klasy (III-V) przygotowują obraz formatu A3, a starsze (VI-VIII) - makietę przestrzenną.

Na prace konkursowe czekamy do 10 maja. Prosimy dostarczyć je do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej.

Załączniki do pobrania:
              - Regulamin konkursu
              - Karta zgłoszenia

• Dzień Bez Plecaka

• W piątek 25.03.2022r., w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bez Plecaka.

Tradycyjny tornister należało zastąpić alternatywnym przedmiotem. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością, a także poczuciem humoru. Czy nowe plecaki okazały się wygodne? Na pewno były ciekawe i efektowne, ale chyba jednak tradycyjne tornistry wygrywają. Zapraszamy do podziwiania na zdjęciach niektórych nietypowych toreb na szkolne przybory.

• Piłka nożna, powiat - III miejsce

• W  dniu 11.03.2022 r. odbyły się Powiatowe Zawody LZS w Halowej Piłce Nożnej chłopców rocznik 2007 i młodsi. Gospodarzem zawodów była Moszczenica gdzie rywalizowało pięć klubów sportowych z Moszczenicy, Gorzkowic , Sulejowa, Rozprzy, oraz reprezentacja Grabicy której  drużynę stanowili chłopcy  Woli Kamockiej: Kacper  Krzymowski, Piotr Krzymowski, Krzysztof Mirowski, Bartosz Lorens oraz  Wiktor Ossowski z SP w Szydłowie i Kacper Grzywiński z SP w Brzozie. Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce ulegając drużynom z Moszczenicy i Sulejowa.

• Koszykarze najlepsi w powiecie - kolejne "złoto"

• Po raz kolejny chłopcy z SP Wola Kamocka okazali się najlepsi w powiecie piotrkowskim. Tym razem  w koszykówce. Po ciężkich meczach grupowych z drużynami z Bujen oraz Witowa, w których zdobyliśmy komplet punktów, w finale po trzech dogrywkach pokonaliśmy drużynę z Moszczenicy i awansowaliśmy do półfinału wojewódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Chłopcy zostawili na boisku mnóstwo sił, dlatego zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej. Gratulacje!!!
            Zwycięski skład: Kacper Krzymowski, Kacper Strumiło, Jakub Cezak, Krzysztof Mirowski, Piotr Krzymowski, Igor Zeler,  Bartosz Lorens, Mikołaj Skorupa, Piotr Hojwa.