• Powrót uczniów do szkoły (czerwiec 2021)

• Szanowni Rodzice,
            zależy nam na spokojnym powrocie uczniów do szkoły po wielu miesiącach nauki zdalnej oraz zadbaniu o ich dobrostan i wzajemne relacje. Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej "Tydzień Ulgi" organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
            Celem akcji jest optymalizacja procesu readaptacji uczniów do nauki w formule stacjonarnej, a także obniżenie poziomu stresu i lęku wynikającego z długotrwałego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z pandemią Covid-19. W ramach kampanii, przez pierwszy tydzień powrotu uczniów do szkoły, nauczyciele zobowiązują się do powstrzymywania się od klasówek, pytania na lekcji oraz zadawania uczniom prac domowych.
            Link do strony: https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi

Drodzy Uczniowie,
            nie obawiajcie się powrotu do szkoły, bo czas nauki hybrydowej będzie bez klasówek, sprawdzianów, prac klasowych i odpowiedzi przy tablicy na ocenę (chyba, że ktoś zechce odpowiadać).
            Wracajcie i wspólnie zadbajmy o kondycję psychofizyczną nas Wszystkich oraz odbudowanie wzajemnych relacji.

W związku z powrotem do szkoły, trwającą pandemią i obowiązkiem zapewnienia bezpiecznych standardów powracamy do organizacji pracy obowiązującej od dnia 01 września 2020 r.

wyświetl PLAKAT kampanii "Tydzień ulgi"

• Informacja o egzaminie ósmoklasisty.

• Egzamin w bieżącym roku szkolnym odbywa się zgodnie z harmonogramem w dniach:

1. język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek)
              – godz. 9:00 – 120 min (180 min),
            2. matematyka – 26 maja 2021 r. (środa)
              – godz. 9:00 – 100 min (150 min),
            3. język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek)
              – godz. 9:00 –  90 min (135 min).

Czas pracy z poszczególnymi arkuszami podany w nawiasach dotyczy uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.

W zakresie zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego, pamiętajmy uczestnicząc w egzaminie o:

Podczas egzaminu przestrzegane będą procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły, zgodne z:

• Powrót klas I-III do zajęć stacjonarnych

• Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r.  od wtorku, a w naszej szkole od czwartku 6 maja br. klasy I-III wracają do zajęć stacjonarnych. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem.
            Godziny i trasy dowozu dzieci do szkoły nie ulegają zmianie. Obowiązują wszystkie obostrzenia związane z zapobieganiem COVID 19.
            Lekcje w klasach IV-VIII na razie pozostają się w formie zdalnej.