• Komunikat w sprawie zawieszenia zajęć dla oddziału przedszkolnego od 29.03.2021 r.

          • W związku z decyzją rządu dotyczącą zamknięcia przedszkoli i żłobków informujemy, że od poniedziałku 29.03.2021 r.  zawieszone zostają zajęcia dla oddziału przedszkolnego. Szkoła zapewnia opiekę dla dzieci, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne z związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
            Zajęcia edukacyjne będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

          • Nauczanie zdalne dla klas I-III

          •               Nowe zmiany obowiązujące   od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r.
            (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021r).

            Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia 2021r. zostaje wprowadzone nauczanie zdalne dla uczniów klas I – III.
            Plan zajęć zdalnych jest taki sam jak plan zajęć stacjonarnych. Czas trwania zajęć zdalnych to 30 minut pracy nad tematem plus 15 minut na kontakt z nauczycielem. Przerwy międzylekcyjne takie jak w nauczaniu stacjonarnym. Praca z uczniami prowadzona za pośrednictwem platformy TEAMS.

             

          • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

          • Szanowni Państwo,20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

            Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

            To, co wyróżnia infolinię na tle podobnych form pomocy, to przede wszystkim jej dostępność 7 dni w tygodniu (telefon czynny w godzinach 15.00 18.00, czat w godzinach 18.00 21.00) oraz możliwość kontaktu opartego na pisaniu wiadomości (Snapchat i Messenger).