• 5 klasa wykonuje makiety siedzib naszych przodków.

          • W marcu, na lekcjach historii, nasi piątoklasiści uczyli się o warunkach życia w dawnych czasach. Ciekawą formą utrwalenia zdobytych wiadomości było przedstawienie w formie makiety, jak wyglądały siedziby ludzi reprezentujących różne grupy społeczne - od rycerstwa po włościan. Na zdjęciach poniżej możemy zobaczyć z jakim przejęciem młodzież tworzyła miniaturowe zamki i zagrody, oraz jak je w końcu mogła zaprezentować. Prace zostały umieszczone na przygotowanej na szkolnym korytarzu wystawie, budząc zainteresowanie szkolnej społeczności.

          • Rozkład jazdy autobusów szkolnych - Rekolekcje

          • 4, 5 marca 2024r. 

            PRZYWOZY

            10:30 Ostrów

            10:37 Kamocin DW

            10:45 Papieże

            10:46 Przydatki Kam.

            10:50 Wola Kam. SP

             

            10.35 Lutosławice Szl.

            10.40 Lubonia

            10.45 Lutosławice Rz.

            10.50 Wola Kam. SP


            ODWOZY

            12:00 Wola Kam. SP, Przydatki Kam., Kamocin DW, Ostrów

            12:00 Wola Kam. SP, Lutosławice Rz., Lubonia, Lutosławice Szl.

          • Spektakl w Teatrze Powszechnym

          • We wtorek 20.02.2024 r. uczniowie  klas IV- VIII naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl teatralny pt. Janek, król przeprowadzek. Sztuka wystawiana jest w ramach autorskiego edukacyjnego cyklu dyrektor Ewy Pilawskiej „Dziecko w sytuacji”. Spektakl ten  to metafora  walki z przeciwnościami losu – lękiem, brakiem bezpieczeństwa, trudnymi relacjami w rodzinie. Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów. Celem wspólnego spotkania była rozmowa na temat obejrzanego widowiska i rozwijanie wrażliwości młodych widzów – przedstawienie, w sposób dla nich przystępny i zrozumiały, spraw ważnych, istotnych, często trudnych i wpływających na kształtowanie się świadomości i tożsamości  dorastającego człowieka.

          • Zawody o nagrodę ks. Proboszcza w Szydłowie

          • Już po raz trzeci odbył się Turniej Szachowy o Puchar Proboszcza Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. o. Pio w Szydłowie–Kolonii. Inicjatorem turnieju jest Proboszcz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – ks. Maciej Paramuszczak, a gospodarzem rozgrywek pan Jarosław Baran – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie. Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia, pan Piotr Kaukel. Z każdym rokiem turniej gromadzi coraz więcej uczestników, w tej edycji turnieju udział wzięło 68 graczy. Zawodnicy sklasyfikowani zostali w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki i dzieci z klas 1-3, uczniowie klas 4-8 oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych.​​​​​​ Najmłodszy uczestnik turnieju miał 5 lat.
            Naszych zawodników możemy zobaczyć na zdjęciach poniżej.

            Pełną galerię zdjęć opublikowano na stronie SP w Szydłowie

            W kategorii uczniów klas 4-8 triumfowali nasi zawodnicy:

            Dziewczęta:
            I miejsce – Julita Jagodzińska SP Wola Kamocka
            II miejsce – Amelia Czajka SP Szydłów
            III miejsce – Wiktoria Zeler SP Wola Kamocka

            Chłopcy:
            I miejsce – Wojciech Mirowski SP Wola Kamocka
            II miejsce – Antoni Piotrowski SP Szydłów
            III miejsce – Karol Głowacki   SP Wola Kamocka

            Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz karty podarunkowe ufundowane przez ks. Proboszcza.

          • Na Święto Babci i Dziadka

          • W środę 24 stycznia 2024 roku dzieci z klas 0-III zaprezentowały zaproszonym babciom i dziadkom przygotowane pod okiem wychowawców przedstawienie słowno-muzyczne. Oprócz wierszy i piosenek z życzeniami widzowie mieli okazję obejrzeć dwa urocze układy taneczne w wykonaniu dziewczynek i chłopców z "zerówki" a także ubawić się programem kabaretowym przedstawionym przez szkolne koło teatralne dla klas 0-III. Po występach babcie i dziadkow  zaproszono na slodki poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców. Drodzy goście mieli też okazję do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z wnuczętami na tle świątecznej dekoracji.
            Zdjęcia w dużej rozdzielczości (do wywolania na papierze fotograficznym) można pobrać TUTAJ:

          • Zabawa karnawałowa

          • W piątek 26 stycznia, w ostatnim dniu przed naszymi zimowymi feriami, mieliśmy coroczną szkolną zabawę karnawałową. Koleżanki i koledzy z klas 0-3 bawili się pod kierunkiem DJ-a od godziny jedenastej, a klasy starsze dołączały kolejno do zabawy po skończonych zajęciach. Po przygotowanym przez Radę Rodziców poczęstunku najmłodsi uczniowie odjechali do domów a na parkiecie, aż do wieczora, bawiły się klasy 4-8.

          • Jasełka 2023

          • 19 grudnia uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Pani Doroty Laseckiej (scenariusz i reżyseria) oraz Pani Edyty Woźniak (oprawa muzyczna).

          • Gratulacje!

          • Nasi uczniowie idą jak burza i kolejny raz zdobyli najwyższe miejsce na podium, tym razem w Mistrzostwach Powiatu Piotrowskiego w Szachach, które odbyły się dziś w Gorzkowicach. 

          • Dziewczyny trzecie w powiecie

          • 28 listopada wywalczyliśmy 3 miejsce w Finale Powiatu Piotrkowskiego w piłce ręcznej dziewcząt rocznik 2011 i młodsze. W zawodach sportowych wzięło udział 6 najlepszych drużyn z powiatu piotrkowskiego : Wola Kamocka, Sulejów, Wolbórz, Straszow, Szynczyce oraz Bujny. 
            I miejsce zajął Sulejów (choć w bezpośrednim meczu w grupie wygraliśmy z nimi 2:0 ), II miejsce zajęły Bujny a III miejsce nasza szkoła 🙂 Dziewczyny wielkie gratulacje za super grę i walkę.

          • Podium dla Wojtka Mirowskiego

          • UMKS Grabka Grabica obchodzi w tym roku 20 lat działalności. Z tej okazji 23 listopada 2023r. odbył się turniej szachowy. Ponad sześćdziesięciu zawodników rywalizowało o tytuł mistrza w kategorii dzieci z klas 1-3, uczniów 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych i dorosłych. Wśród startujących wystąpiło czworo reprezentantów szkoły w Woli Kamockiej. Po 7 rundach zaciętej rywalizacji naszemu uczniowi Wojtkowi Mirowskiemu udało się wywalczyć III miejsce w kategorii klas 4-8 szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Brawo nasi szachiści

          • 16 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej w Szydłowie odbyły się międzyszkolne Mistrzostwa Gminy Grabica w szachach. W rozgrywkach drużynowych wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w Brzozie, Woli Kamockiej i Szydłowie. W kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Woli Kamockiej, drugie miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły. W kategorii dzieci pierwsze miejsce zajęła drużyna z Szydłowa, drugie miejsce przypadło Brzozie a trzecie Woli Kamockiej. Zwycięzcom gratulujemy! Drużyna dzieci z Szydłowa i młodzieży z Woli Kamockiej będą reprezentować Gminę Grabicę w kolejnych etapach. Życzymy powodzenia w Gorzkowicach 30 listopada!

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • 11 listopada 1918 roku był dla Polaków pierwszym dniem wolności po 123 latach zaborów, państwo polskie odrodziło się odzyskując niepodległość. 

            Obchodzone z tej okazji Narodowe Święto Niepodległości przypomina nam o naszej historii, trudnej i długiej drodze do niepodległości oraz bohaterach, którzy walczyli i przelewali krew za wolną Polskę.  We współczesnej Polsce jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych i patriotycznych. Dzisiaj my wszyscy możemy cieszyć się z naszej niepodległej Polski. 

          • Tydzień Patrona w naszej szkole

          • Dzień Patrona Szkoły Henryka Sienkiewicza przypadający 23 października jest ważnym wydarzeniem w życiu naszej społeczności uczniowskiej. W tym roku w dniach od 23 do 30 października uczniowie wraz z nauczycielami podjęli różne działania mające na celu uczczenie osoby pisarza.

            W części szkoły poświęconej patronowi wyeksponowano utwory Henryka Sienkiewicza i uaktualniono gazetkę poświęconą życiu i twórczości pisarza, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
            Klasy I-III przypomniały sobie treść „Bajki”, uczyły się hymnu szkoły, zaznajomiły się z życiem i twórczością patrona oraz rysowały jego portrety. Dzieci oglądały fragment ekranizacji powieści dla młodzieży „W pustyni i w puszczy”.
            Uczniowie kl. IV-VIII przypomnieli sobie sylwetkę H. Sienkiewicza zbierając materiały na gazetki ścienne i plakaty, które omawiali na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych.

            Podsumowaniem obchodów był szkolny konkurs „JEDEN Z DZIESIĘCIU” poświęcony życiu i twórczości H. Sienkiewicza zorganizowany przez szkolną bibliotekę dla uczniów kl. IV-VIII. Dziesiątka uczestników została wyłoniona na podstawie eliminacji wstępnych polegających na napisaniu testu  z wiedzy o życiu i twórczości  pisarza. W dziesiątce najlepszych znaleźli się: Miłosz Dąbrowski, Wiktoria Zeler, Justyna Krysiak, Antoni Kowara – reprezentanci kl. VIII,  Julia Marczyńska-Blada,  Aleksandra Choińska, Oskar Kaleta – przedstawiciele kl. VII, Julita Jagodzińska, Amelia Kujawska – uczennice kl. VI oraz Aleksandra Baur z kl. V. Uczniowie odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności, w tym również pytania audiowizualne obrazujące adaptacje filmowe utworów  H. Sienkiewicza. Wszyscy uczestnicy wykazali się wszechstronną wiedzą o patronie szkoły. Do finałowej trójki przeszły osoby: Amelia Kujawska, Aleksandra Choińska  i Antoni Kowara. Zwycięzcą konkursu został uczeń kl. VIII Antoni Kowara. Trójce finalistów pani Dyrektor Małgorzata Michalik wręczyła nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez zgromadzonych na sali gimnastycznej kolegów i nauczycieli.
            Uczestnikom konkursu gratulujemy  wiedzy o życiu i twórczości Patrona Naszej Szkoły Henryka Sienkiewicza.

          • Piłka ręczna - zawody gminne w Boryszowie

          • W dniu 6 listopada w Boryszowie odbyły się  gminne zawody w piłkę ręczną dziewcząt oraz chłopców. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach : rocznik 2009/2010 oraz rocznik 2011i młodsi. I miejsce w starszych rocznikach zarówno dziewcząt jak i chłopców zajęli uczniowie ze szkoły w Boryszowie, natomiast w rocznikach młodszych najlepsi okazali się zawodnicy z naszej szkoły. Drużyny z Szydłowa uplasowały się na 3 miejscu . Wygrani że wszystkich grup będą reprezentować naszą gminę za zawodach powiatowych.

          • Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Papieski

          • Rok 2023 jest dla polskiej edukacji oraz całego środowiska oświatowego szczególnie istotny. 14 października mija 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej.

            W tym też dniu obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. My uczciliśmy go uroczyście dzień wczesniej, w piątek 13 października, składając też hołd naszemu papieżowi, św. Janowi Pawłowi II, z okazji przypadającego w niedzielę XXIII Dnia papieskiego.

            Uroczystość uświetniła obecność Wójta i przedstawicieli władz Gminy, zaprosiliśmy też naszych emerytowanych pedagogów i Radę Rodziców. Wybrani nauczyciele i pracownicy naszej placówki oświatowej zostali wyróznieni doroczną nagrodą Dyrektora Szkoły.

            Po przygotowanej przez młodzież części artystycznej młodzież podziękowała pedagogom za ich trud, wręczając kwiaty i słodkie upominki. Nie zapomniano też o pozostałych pracownikach szkoły.

          • Wkrótce Szkolny Konkurs Sienkiewiczowski

          • 30 października, z okazji obchodzonych co roku Dni Patrona Szkoły, odbędzie się II SZKOLNY KONKURS SIENKIEWICZOWSKI.

            W poprzedzającym to wydarzenie tygodniu, w klasach przeprowadzone zostaną eliminacje, a finał zorganizowany będzie, jak ostatnio,  w formule teleturnieju „JEDEN Z DZIESIĘCIU” – przy udziale szkolnej widowni.
            Dla zainteresowanych polecamy dostępne w Internecie materiały:
            Wybrane strony nt. H. Sienkiewicza.pdf 
            Oczywiście polecamy też zdobywanie szerszej  wiedzy o naszym patronie we własnym zakresie.