• Kompetencje Rady Rodziców

Komptetencje Rady Rodziców

1. W szkole działa rada rodziców, która reprezentuje ogół rodziców uczniów.

2. W skład rady rodziców wchodzą   po jednym przedstawicielu rad oddziałowych, wybranych w tajnych wyborach przez zebranie rodziców uczniów danego oddzia

3. Rada rodziców uchwala regulamin swojej działalnosci, w którym okresla w szczególnosci:

1) wewnętrzna strukturę i tryb pracy rady;

2) szczegółowy tryb przeprowadzania wyborów do rady,  oraz przedstawicieli rad oddziałowych.

4. Rada rodziców może występować do dyrektora i innych organów szkoły lub placówki, organu prowadzacego szkołę lub placówkę oraz organu sprawującego nadzór pedagogiczny z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach szkoły lub placówki.

5. Do kompetencji rady rodziców należy:

1) uchwalanie w porozumieniu z radą pedagogiczną:

a) programu wychowawczego szkoły obejmujacego wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do uczniów, realizowanego przez nauczycieli,

b) programu profilaktyki dostosowanego do potrzeb rozwojowych uczniów oraz potrzeb danego środowiska, obejmujacego wszystkie treści i działania o charakterze profilaktycznym skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców;

2) opiniowanie programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania szkoły lub placówki,;

3) opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez dyrektora szkoły.

6. W celu wspierania działalnosci statutowej szkoły lub placówki, rada rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł. Zasady wydatkowania funduszy rady rodziców określa regulamin.